Mi a különbség a főiskola és az egyetem között?
19:21 azért ez nem teljesen így működik. Persze, hogy legtöbbet az ember hozzáállása számít. Viszont vannak a környezeti tényezők is, amik meghatározzák, hogy mennyit tudsz kihozni magadból: mennyi órában tanulsz valamit, milyen tanáraid vannak, milyen a társaság, akikhez értelemszerűen igazítani kell a tanulás sebességét is, stb.
Nagyon jól hangzik, hogy egy gyengébb iskolában is lehet munkával ugyanazt az eredményt elérni, amit egy jobb iskolában, de ez csak ritkán igaz. Ugyanannyi munkával jobb körülmények között többet fogsz várhatóan tanulni, mint rosszabb között. A szakközép célja, hogy felkészítsen egy szakmára, és mellette adjon egy alapműveltséget, a gimi célja meg, hogy adjon egy minél szélesebb és mélyebb tudást, hogy később bármilyen irányba tudjál továbbtanulni. Már a célkitűzésekből is következik, hogy várhatóan a tanulmányi dolgokra több idő, energia, figyelem fog jutni a gimiben. Cserébe szakközép után (főleg ha még maradsz megcsinálni az OKJst) lesz a kezedben egy szakma. Ez logikus. Nem nézem le a kétkezi munkásokat, főleg nem a szakmájukban jó szakembereket (akikből tapasztalataim szerint fájdalmasan kevés van), de azt ép ésszel ne próbálja meg nekem senki bemesélni, hogy egy átlag szakközépben egy átlag szakközepes ugyanazt a tudást hozza, mint egy átlag gimi átlag gimise - mert akkor a nem átlagos részt, mindkét kategóriából az elitet ne is hasonlítsuk össze, mert az gimiben az a réteg, akik versenyeznek, OKTVken szerepelnek, KÖMAL A pontversenyben vesznek részt, stb.
Olyan tényezőket most nem is véve figyelembe, hogy sokan, akik nem választottak még maguknak semmi szakmát, szimplán rosszul tanulnak, és nem hiszik, hogy gimibe felvennék őket, elmennek szakközépbe, mindegy mibe. Ettől még egy jobb szakközép simán lehet jobb tanulmányi szinten is, mint egy rossz gimi, de egy jobb giminél nem.
Az, hogy a statisztikák nem mindenkit néznek, csak egy mintát, érdekes ellenvetés figyelembevéve, hogy te meg véleményedet egy még sokkal szűkebb mintára, kizárólag saját szűk környezetedben tapasztaltakra alapozod. Az olyan statisztikák meg pl., hogy az érettségik hogyan sikerültek egyes intézményekben, az abszolút mindenkit figyelembe vesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!