Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók! Ti hogy...

Orvostanhallgatók! Ti hogy szoktatok tanulni?

Figyelt kérdés

Én (sajnos) nem orvosira járok, de azért szerettem volna az orvostanhallgatókat kérdezni, mert azt hiszem mégiscsak az egyik legnehezebb szak, legtöbb óra, legszivatósabb vizsgák, legtöbb információ.

Hasonló gondolom a fogorvos szak és az ápoló szak is, meg esetleg a jog, de azt nem ismerem egyáltalán.

Leírnátok, hogy mi a módszeretek tanuláshoz, milyen az időbeosztásotok?

Ha este kell tanulni, vagy éjszaka, hogy veszitek rá magatokat?

Ha egész nap órátok van, hogy van idő tanulni?


Hogy oldjátok meg, hogy mindig tudjatok koncentrálni?


Az orvosin gondolom ez nem elhanyagolható, mert nem mindegy, hogy melyik betegnek milyen gyógyszert szabad és nem szabad adni, mi minek a tünete. Szóval biztos nagyon észnél kell lenni mindig és rengeteg az anyag.


Én BTK-ra járok, de azért tőletek kérnék tanulási tippet, mert ha ti annyi mindent meg tudtok tanulni és megy, akkor gondolom jó lenne a tipp is.


Tisztában vagyok vele, hogy az orvosi ezerszer nehezebb, minden tisztelem az orvosoké, de nekem meg nem azért sok, mert akkora lenne az anyag, én egyszerűen csak sok mindent bevállalok a kötelezők mellé és szeretnék strapabíróbb lenni. Nem vagyok lustaság, de azért rám férne, hogy jobban bírjam a strapát, hogy jól tudjak koncentrálni, hogy tempósan haladjak, hogy kihasználjam az időmet.



2020. nov. 2. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem orvosis vagyok, hanem orvosdiagnosztikai analitikus, akiket (itt) szokás lenézni, de ÁOK-n van a szak, ebből adódóan sok hasonlóság van. Nyílván a legtöbb tárgyat ők nagyobb részletességgel tanulják, de valamit meg mi tanulunk nagyobb részletességgel. Lényeg, hogy nem mondanám könnyű szaknak.


De egyébként nem godolom, hogy egy reálosabb tárgyat ugyanúgy lehet tanulni, mint egy humán tárgyat. Habár ez a terület még mindig nem olyan reálos mint egy mérnöki, amin meg szintén valószínűleg nem lenne túl ésszerű a módszerem. Mindenesetre nem mondtad, milyen szakon vagy, szóval lehet, hogy teljesen használhatatlan lesz az én tippem.


Én szinte minden tárgyból gondolattérképet készítek. Ezt még annó a törtitanárunk mutatta be nekünk (minden órán így dolgoztuk fel a tananyagot). Én ezt kicsit átalakítottam a magam stílusára és nagyon működik. Én így készültem fel például a bioszérettségire is.

Azt hozzáteszem, hogy időigényes, szóval nem vizsgaidőszakra való, hanem szorgalmi időszakra. Akkor érdemes ezt használni, ha hétről hétre készül az ember. Nálunk elég sok a félévközi zh, szóval elengedhetetlen a rendszeres készülés.

A gondolattérkép azért jó, mert segít rendszerezni egy-egy témát, illetve akár több hét anyagát is rá lehet vezetni egy oldalra nagyvonalakban (összefoglalásnak csudálatos), plusz amíg csinálod, rengeteg megjegyzel. Nekem a kihúzás/olvasás/felmondás/jegyzetelés sosem használt, már gimiben is csak magolni tudtam ezekkel a módszerekkel.

Én rengeteg tárgyhoz használok gondolattérképet, bár mindegyikhez kicsit másképp és van, ahol ezt ki kell egészíteni mással vagy eleve használhatatlan. Például kémia számolásoknál nincs értelme, de az elmélethez bevált és a legtöbb tárgyra (szóval mindenhol, amiben szöveg van) működik, még anatómiából is, ahová mondjuk képeket is ragasztok, de szerintem még így is nagyon jól néz ki. ;)

És ha már a kinézet, a gondolattérképben az a jó, hogy nincsenek szabályok, írhatsz olyan sokat, hogy tele legyen az egész lap (és csak te lásd át), vagy olyan keveset is, hogy igazi minimál stílust sugalljon és kb. csak a kulcsszavak szerepeljenek rajta - ez utóbbi az összefoglalásokra jó, vizsgaidőszakokba is belefér, a részletezős pedig jegyzetnek való, amiben minden benne van. Használhatsz színeseket is a könnyedebb átláthatóságért.

Összességében a gondolattérképezés a vizuális beállítottságúaknak nagyon hasznos (a legtöbb ember vizuálisan tanul a legjobban).


Én igazából a gondolattérképet el tudom képzelni irodalmi órákra is (kiindulva abból, hogy nekünk a töri csupa gondolattérképből állt), de nem lehet vele nyelveket tanulni meg olyan tárgyakra készülni, ahol nagy a szubjektivitás és például esszét kell írni vagy verset elemezni meg ilyesmik (habár ezek tervezői fázisához még mindig jó). Szintén nem jó oda, ahova be kell gyakorolni valamit (például adott feladattípust, vagy nyelvhasználatot vagy hasonlót).


Ha memorizálásról van szó, akkor még a szókártyákat is javaslom. Nekem ezek pepecselősek és csak elkallódnak meg nem is adnak képet a dolgokról számomra, de az fix, hogy defíniciókat és szavakat egész jól lehet velük tanulni.

2020. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! :) Köszönöm a részletes választ! Tény, hogy a humán és reál tárgyak között sok az eltérés, de hasznos a kommented, minden jól jöhet.

Valahogy éveken keresztül egész jól tudtam tanulni, koncentrálni, jó tempóban haladni, mostanában nehezebben megy, részben személyes tragédia miatt lelkileg ingadozik az állapotom, másrészt meg, valahogy "elfáradtam" és ugyanazokkal a módszerekkel kevésbé vagyok már hatékony.


A szókártyás módszer tetszik a legjobban, ezt lehet ki is fogom próbálni. :)


Nálam is az a helyzet, hogy szorgalmi időszakban is sokat kell készülni, nem hagyhatok ott mindent vizsgaidőszakra, gyak.jegyes órák is vannak, beadandók,zh-k.

2020. nov. 2. 23:10
 3/5 anonim ***** válasza:
12%
En nem jottem csak ra hogy mi az a gondolat terkep? Nem értem.
2020. nov. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát amíg kiírtd ezt, simán rákereshettél volna... Gondolattérkép, mind map...
2020. nov. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 egy fürtábra. Középen van a téma neve, ebből napsugárszerűen ágaznak el az alcímek, megjegyzendő információk. Memorizálásban nagy segítség egy gondolattérkép.
2020. nov. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!