Hogyan lehet eldönteni, hogy mivel szeretnél foglalkozni a jövőben?
Jol fellehet hasznalni ha van eszed átgondolni. Először is. Bar gimiben nem sokat hallani errol, de egyetemen tok oke otthagyni 1-2 felev utan a szakot ha nem tetszik. Akkor mesz masikra. A masik meg. Azt azert csak tudod hogy ki nem allhatnal emberekkel dolgozni peldaul. Igaz ez rad? Vagy pont hogy csak igy tudod elkepzelni magad, hogy emberek nyuzsognek korulotted es segitesz nekik? Szereted a kemiat? Vonz a labor gondolata? Vagy inkabb novenyekkel allatokkal fogllakoznal? Vagy tokre elvezed a matek orat, esetleg meg vonz az is hogy egy bankban ulj 8 oraban a kliensekkel? Irodaban dolgoznal vagy szabadban? Turnad a foldet ha kellene?
Na latod, ezek tok egyszeru kerdesek. Es maris kb a negyedere redukalhatod vele az egyetemi szakokat, amibol aztan valogathatsz.
1#
Gimiben arról sem hallani sokat, hogy, ha otthagysz egy államilag támogatott egyetemi képzést, akkor (amennyiben egy, vagy osztatlan szakok esetében kettő félév után teszed), akkor vissza kell fizetned a képzés díjának az 50%-át, esetleg le kell dolgoznod vagy rögtön el kell kezdened egy másik egyetemi képzést. Mindeközben pedig fogynak a támogatott féléveid. Szóval jó dolog váltogatni, de azt sem szabad csak úgy, meggondolatlanul.
Szerintem ezek nem egyszerű kérdések, amikre csak úgy, tapasztalat nélkül biztosan tudsz válaszolni. Maximum elképzeléseid lehetnek arról, hogy szeretnél-e ügyfelekkel/állatokkal stb. foglalkozni, hogy szeretnél-e laborban dolgozni stb., stb... amíg soha nem csináltad, addig nem tudod megállapítani, hogy az neked való-e és csak mások információira, tapasztalataira tudsz hagyatkozni, amik nem biztos, hogy valósak vagy univerzálisak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!