Mit lehet írni a ,,jó - rossz” témáról?
Csinálsz egy skálát és szubjektíven bejelölöd a számodra a jó és rossz dolgokat. Lehetnek erkölcsiek is (bűnözés, házasság, legyen-e a nőknek feltétlen gyerekük, stb.). Erről indíthatsz egy vitát is az osztályodban, hogy ők mit gondolnak egy adott kivasztott példáról. Utána hozol egy másik dián mondjuk adatokat, 2010-19 között a gyermekvállalások száma MO-n nőtt vagy csökkent-e, vajon a kedvük vagy a pénz szólt bele?
Lényeg, hogy ragadj ki 1-2 ilyen témát és járd körbe pl. jogi, biológiai, társadalmi szempontok alapján.
-Koncentrálj a szubjektivitásra (ezek mindig mi lenne ha? Kérdések)
- Tisztelni kell mások véleményét (baromira érzékeny témák) és nem elítélően kezelni a jó-rossz oldalakon lévő példák bemutatását.
Én így csinálnám:)
Én azzal kezdeném az egészet, hogy bàr sokan azt gondolják, hogy ez a téma objektív, egy bizonyos mértékig szubjektív is egyben, hiszen mindenkinél más lehet apró dolgok esetén például, hogy mi jó, és mi rossz. Például rossz-e az, hogy ha az ember azért lop, mert megélhetési szándékkal teszi? Ez mennyire fér bele az erkölcsös életbe? Ugyan jónak nem mondhatjuk az ehhez hasonló tetteket, és nincsi is jogunk pálcát törni egyik ember feje felett sem, de hasonló példáról beszélhetsz akár. Aztán vigyél vele egy pici vallàsossàgot is. Aztán beszélhetsz arról, hogy egy gyermeknek mit mondanak a szülők erről a témáról. Igazából sok felé el lehet indulni, ez egy érdekes cím, jó előadást össze lehet hozni belőle.
Az előadás végén említhetsz egy pár könyvet is, amik ezzel foglalkoznak, majd tehetnél fel megvitatásra váró kérdéseket is az osztálytàrsaidnak(nem kell sokat, elég kb kettő).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!