Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan választottátok ki,...

Hogyan választottátok ki, hogy milyen szakon szeretnétek egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés

Megvan az a tipikus végzős, akinek fogalma sincs, hogy merre kéne továbbmennie? Na, ez lennék én😅 A legjobban talán a tanári pályával szimpatizálok, de arról nagyon sokan lebeszélnek (főként az anyagi része miatt). Ráadásul ott az idegennyelvek érdekelnének, amire szintén azt mondják, hogy boldog-boldogtalan azt végzi el. Keresgéltem és végül az államtudományi képzéseknél kötöttem ki, mint lehetséges irány. Viszont itt nagyon sok "büfészakként" van számon tartva és akkor már mindenki inkább egy jogit ajánlana elvégezni. Ami valószínű tényleg egy jó megoldás, mert több lehetőséget is nyitva hagy, megélhetés szempontjából is okés, de nem érzem magam különösebben elhivatottnak iránta és félek, hogy így csak egy szenvedés lenne.

Valaki járt esetleg hasonló cipőben? Ti hogyan döntöttétek el merre tovább?



2020. aug. 23. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Ha ennyire nem tudod merre miért nem hagysz ki egy évet? Mi az ami egyáltalán érdekel (mint munka).
2020. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én így voltam vele. Fogalmam nem volt, hogy mit szeretnék tanulni és azt sem igazán tudtam megfogalmazni, hogy mi érdekel, mi vonz, mik az erősségeim, mi illene hozzám stb. Teljesen bizonytalan voltam, semmi ötletem nem volt és csak annyit tudtam, hogy tovább szeretnék tanulni. Végül kiválasztottam egy olyan szakot, amiről tudtam, hogy biztosan fel fognak venni. Leérettségiztem, felvettek és végül nem kezdtem el. Nem voltam benne biztos, nem tudtam megmagyarázni még magamnak sem, hogy mit várok tőle és emiatt nem mertem elkezdeni. Így kihagytam egy évet, ami engem még jobban megviselt, mert nagyon szerettem volna tanulni, nem tudtam mit kezdeni magammal, nem voltak terveim és közben pedig azt láttam, hogy az össze osztálytársam továbbtanul, tőlem is mindenki ezt kérdezgette, a jó tanulóból lettem a semmitérő senki stb., stb. Abban az évben jelentkeztem egy másik egyetemre, közben csináltam még egy új érettségit és egy nyelvvizsgát, felvettek és elkezdtem. Most ezt tanulom és még mindig szeretnék valamit tanulni. Most válogatom, hogy mi lenne a legjobb, de már érzem azt, hogy van valami irány, ami alapján ténylegesen tudok tervezni. Az egyetemen rengeteg új inger ért, nagyon sokat tanultam, csomó emberrel megismerkedtem, sokkal több mindent láttam és tapasztaltam és úgy érzem, hogy ez rengeteget segített. Míg az az egy kihagyott év inkább csak a hátrányomra szolgált. Szóval én azt mondom, hogy ha van valami, ami kicsit is érdekel és vonz, akkor azt a képzést kezd el és akkor egy év után már le tudod szűrni, hogy tényleg tetszik, megy-e vagy sem és hátha megtalálod az utad. Ha pedig nincsen ilyen, akkor azzal sincsen baj, ha kihagysz egy évet. Viszont azt meg kell előre tervezni és tudd, hogy most elmész ide és ide dolgozni, elmész ide és ide tanulni stb. és valamit mindenképpen csinálj, amitől fejlődhetsz.
2020. aug. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
99%
Én is így voltam. Felmentem a felvi oldalára és egyesével minden szak leírását elolvastam (azokét is, amikkel úgy voltam, hogy azt biztos nem választanám)
2020. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 válaszolónak:

Akkor látnám valamennyire értelmét egy év kihagyásának, ha akkor elmennék közben dolgozni. Gimibe járok, így 0 munkatapasztalattal, csak egy érettségivel nem hiszem, hogy könnyű lenne találnom valamit (plusz ugye nem is tudnám sokáig vállalni). Magamat ismerve az sem lenne biztos, hogy azután sikerül eldöntenem, hogy mi az amivel foglalkozni szeretnék😅

2020. aug. 23. 14:20
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem értem azért miért kellett nullára lepontozni. Azért kérdeztem csak mert nem látom értelmét annak, hogy elhasználd a támogatott féléveid egy olyan szakra ami nem igazán érdekel (ha úgy akartad egyáltalán). A munkát pedig azért kérdeztem, mert ha van elképzelésed mi tetszene munkába, ahhoz már könnyebb szakot választani. Én pl. 5 évvel később jöttem rá és semmi köze ahhoz amit gimi után akartam.
2020. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Semmi bajom nincs azzal amit írtál, teljesen jogosan merült fel benned a kérdés, mástól is hallottam már. Egyszerűen annyi, hogy ha most nem sikerül megtalálnom mit szeretnék, egy évvel később sem biztos, hogy jön valami ami vonzana, lehet kell hozzá 3-4 év is mire tényleg megtalálom a helyem. Viszont az, ha jól tudom az állami támogatottságra is van korhatár, plusz minél később végzek el valamit, annál később tudok munkába állni. (Ettől függetlenül szeretném elkerülni a "bármi csak legyen valami" módszert, azért próbálkozok itt is.) A munkát illetően pedig sajnos még szintén nincs konkrét elképzelés, ami úgy első látásra tetszene azok a kérdésben is említett szakok.

Semmilyen értékelést nem adtam a hozzászólásodra, így nullát sem. Bocsánat, ha az előző válaszom félreérthetőre sikerült, nem állt szándékomban. Köszönöm a válaszaidat:)

2020. aug. 23. 14:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az állami támogatottra korhatár.
2020. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik nyelvek érdekelnének? Szerintem a nyelvtanár nem rossz ötlet, nagyon sok nyelviskola van, nem kell feltétlen a közoktatásban tanítani. Illetve akár fordító-tolmács irányba is el lehet menni. A boldog-boldogtalan elvégzit meg nem hiszem el, azért egy duplanyelvszak elég nagy energiabefektetést igényel.
2020. aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A német ami biztos, a másik tárgy kérdésesebb, de a legesélyesebb a töri, esetleg angol.
2020. aug. 24. 12:55
 10/10 anonim ***** válasza:
98%

Én is így voltam vele. Első ötletnek jött a média, mert valami írással kapcsolatost kerestem(semmi másban nem érzem magamat igazán jónak, csak és kizárólag írásban, ez a hobbim, és iskolában is mindig én voltam az "Legjobb" magyarból), de rájöttem, hogy engem ez az online újságírás abszolút nem is vonz, ezután szimpatizàltam a tanàrival, ebből is a tesi, de az meg olyan nehéz, én meg fizikailag nem tudnám megcsinálni, mert én életemben csak annyit sportoltam, hogy úsztam, túrázni jártam néha, még otthon edzettem, de ez a tesi tanàrihoz elég kevés. Lemondtam róla. Jött az, hogy akkor más párt választok, de nem volt szimpatikus igazán egyik sem, talán magyart tanítanék, de mellé még mit? Matekot? Földrajzot? Nem. Aztán eszembe jutott az informatika tanár, az épp nem rossz, informatikai gimibe is jártam, de nem fogott meg annyira, hogy ezzel foglalkozzak életem végéig. Tanácstalan voltam, már úgy voltam vele, hogy elmegyek sima tanítóira, de amikor előálltam az embereknek ezzel, azt mondták, hogy nem éri meg, lebeszéltek róla, és rájöttem, hogy én a gyerekeket sem szeretem annyira, hogy én ezzel foglalkozzak. Nem tudtam mi lesz 12. év végére sem. Aztán nem mentem sehova. Elmentem szakmát tanulni, és rájöttem mi akarok lenni. Belekezdtem a nyelvvizsgàba, jövőre emeltezek, és írtam egy egyetem előtti bakancslistàt, amit teljesíteni akarok. Ha minden megvan, megyek egyetemre. Úgy érzem megvan az én szakom, és ez már nem fog változni.

Ha nagyon nem boldogulsz te is tanulj egy szakmát, vagy írj listát azokról a szakokról amik érdekelnek, és olvass utána, hogy akik xy szakot elvégezték, hogy boldogulnak, meg ilyesmi. Én is csináltam hasonlót. Egyébként én most készülök a harmadik szakmámat megszerezni, pedig még csak egy éve fejeztem be a gimit.

2020. aug. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!