Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen felszerelés kell egy...

Milyen felszerelés kell egy mérnökinformatikusnak? Honnan tudom meg milyen tárgyakat kell felvenni?

Figyelt kérdés

Most megyek egyetemre, mérnökinformatikus szakra. Küldtek egy körlevelet, hogy milyen szakokhoz milyen felszereléscsomagok kellenek, de egyedül a mérnökinfó nem szerepelt rajta. Kell egyáltalán hozzá bármi könyv/felszerelés? Ha igen, mi?


A másik problémám, hogy szeretném, ha a tárgyfelvétel a legjobban sikerülne, de nem tudom, hogy milyen tárgyakat kell felvenni. A tárgyfelvétel viszont szeptember 3-án kezdődik, de csak 7-én kezdődik a tanítás. Honnan fogom megtudni és mikor, hogy milyen tárgyakat kell felvegyek?


Nem értem miért kell ezt az egyetemet ennyire túlbonyolítani, lehetne egyszerűbb, egységesebb is.



2020. aug. 12. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinfóhoz számológép, papír, toll és egy számítógép kell csak.


Az első félévben felveendő tárgyakat a mintatanterv tartalmazza ( [link] de elvileg a Neptunban is megtalálod. Sőt, még az is lehet, hogy az elsősöknek előre felveszik a tárgyakat.

2020. aug. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan egyetem (elég sok) ahol a gólyáknak felveszik első félévre a tárgyakat ezzel is segítve őket. Ha nálatok nem, akkor a neptunban a tárgyfelvétel fül alatt kell ezt megtenni, mintatanterv viszont biztos van ezt keresd meg ott vannak miket kell felvenni. Sok felszerelés nem kell, egy saját számítógép mindenképpen (nem muszáj laptopnak lennie), valamint néhány füzet. Könyvek szintén nem igazán kellenek, nekünk minden anyag elérhető volt digitálisan.
2020. aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Sajnos semmi fontosról nem kaptunk semmi értesítést, csak mindenféle lényegtelen dolgokról, ezért is aggódtam picit.

2020. aug. 12. 20:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogsz kapni értesítést mindenről, de tájékozódj a hivatalosabb helyekről, hogy hamarabb képben legyél (HÖK oldala, egyetem oldala, karod/szakod oldala, Egyetemi HÖK oldala, stb.). Én sem tudnék a felszerelésekhez nagyon hozzáfűzni semmit (én is mérnökinfós vagyok), nálunk pl. a fizika gyak kivételével SEHOL nem használhattunk számológépet, tiltott eszköznek számított.


Könyvekről azt érdemes tudni, hogy egyrészt - mint fentebb is említették - a jó része fent van neten és/vagy elég a tanár jegyzete, diasora vagy valahol semmit nem ér és érdemes jegyzetekből, amik a neten vannak (hihetetlen, de pl. egy sulinetes oldal is sokat segíthet), vagy akár félhivatalosan (torrent), vagy könyvtári kölcsönzésből is be lehet szerezni egyes könyveket. Vagy felsőbbévesek is szoktak nálunk kiárusítást tartani a régi nem kellő könyveikből.


Nálunk általános szabály, hogy ha nem is jársz be az előadásokra (mert mondjuk nem kötelező - ettől függetlenül érdemes lehet bejárni rájuk, legalább havi 1-2 alkalommal, hogy képben legyél, és ne csak a vizsga előtt jöjj rá, hogy hú mennyit kell tudni.), de az első alkalmakra mindenféleképpen menj be, mivel ott mondják el a követelményeket. Teljesítések, zh-k ideje, vizsga menete, követelmények, stb.

2020. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

(Előző vagyok)


Felszerelésekhez visszatérve, igazából teljesen mindegy, hogy füzetbe, vagy lapokra írsz, amit lefűzöl, vagy laptopra jegyzetelsz, senkit nem érdekel, így csinálhatod, ahogy neked kényelmes.


Megjegyzés:


A laptop gyakorlatokon nem túl praktikus (nálunk nem is láttam olyat, ahol arra jegyzetelt volna, főleg, hogy a matekos gyakoknál értelemszerűen zavaró, lassabb a laptopos pötyögés és zavarhatsz is másokat. Programozós laboroknál eleve van gép, fizikánál ugyanez, mint a matekosoknál.), viszont előadáson tényleg a te döntésed.

2020. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)


Tényleg nem kötelező bejárni az előadásokra? Én szívesen bejárnék, inkább, mint később bánkódni, hogy nem mentem volna.

Neten találtam az egyetem (PTE) oldalán órarendet, ahol láttam, hogy a szakon csak csütörtökig vannak órák, viszont 7:45-től délután 18:30-ig.


És ehhez kapcsolódóan az lenne még a kérdésem, hogy az órarendél 3 opciót lehetett választani: Mérnökinformatikus BSc 2. sz., 4. sz. és 6. sz. Ezek mit jelentenek? Mármint tudom, hogy a BSc az alapképzés, de az sz mögötte mit jelent? Én a szemeszterre gondoltam.

2020. aug. 13. 15:48
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem PTE-s vagyok, de ha tippelnem kellene, akkor a sz. rövidítés a félévet (szemeszter) jelenti.
2020. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ami kell (előadásra): füzet, toll, ceruza (színes se árt), kávé ha 8-kor kezdődik.


Laborra: toll

Gyakorlat: ami előadásra


Ami kell még: napi max 5 óra alvás, egészséges idegrendszer, egy közepes erősségű pc vagy laptop, sok zsebkendő a síráshoz

2020. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi 8-as! Igazán megnyugtató vagy. :D

De miért max. 5 óra?

2020. aug. 13. 20:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy legyen időd tanulni 😜. Nem amúgy viccel (szerintem), bár néha elég kemény tud lenni egy-egy zh vagy vizsga, de nem kell parázni. Bár (most nem nyugtalanítani szeretnélek) nálunk is vannak 3/3-azók bőven😅😅.
2020. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!