Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is bepánikolt így egy...

Más is bepánikolt így egy hónappal a tanévkezdés előtt? (a kérdés a jövendőbeli elsőéves egyetemistáknak szól)

Figyelt kérdés
Ahogy megkaptam a sok levelet, egyre jobban bepánikoltam, rámjött a sírhatnék. Az a rengeteg dátum, hogy mikor hova kell menni, tanévnyitó, beiratkozás stb. Ha eszembe jut, hogy mostantól mindent teljesen egyedül kell intéznem, nem lesz a közelben senki idősebb a családból, hogy segítsen. Nem érzem még késznek magam erre. :(
2010. aug. 1. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én sem érzem magam készen erre,de nem pánikolok(még) :)
2010. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztos lesz sok kellemetlenség, új környezet, új kihívások, de szeretek haladni az élettel, úgyhogy nem bánom, hogy vége a középsulinak.
2010. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is pánikokok rendesen, mivel 1-jén lesz beíratkozás, szóval koleszba ha fel is vesznek (410 km-ről) csak 4-5-én lehet bekötözni, és csak remélhetem, h meg lehet oldani, h már aug 31-én be tudjak menni, mivel reggel 8-ra kellene ott lennem, és buszaim csak délutánra érnek be. Én azt nem bánom, h végre kicsit önállódoshatok, sok olyan dologba is beleszólnak a szüleim, amiket már egyedül szeretnék/el tudnék intézni, és hozzászoktam a pontossághoz meg minden, csak az a baj, hogy messze leszek, így, nehezen tudom megoldani a hazajárást.
2010. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
igen.nagyon. szeretem az új dolgokat de hiányozni fog a család, barátok...:(:(
2010. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Szia! Én még nem pánikolok, mert a szemét postás nem hozta még a levelet. :D

De... ilyenkor jó, ha szerzel néhány szaktársat, (felvi.hu fóruma vagy itt) ismerőst, barátot és együtt megbeszélitek, ők mit hogyan csinálnak. Ha pedig úgy jön ki a lépés, menjetek együtt ide-oda, mérjétek fel a terepet. Kezdetben ez sokat segít, egyedül vagy, de mégsem. :)

Nézd az előnyét: más nem szólhat bele abba, hogy mit csinálsz - felelősségteljesebb, komolyabb leszel, rajtad áll, másokkal milyen kapcsolatot alakítasz ki. És ez kihívás számodra. Egy verseny, ahol te magad vagy a cél. Szóval hajrá! :)

2010. aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát én is néha-néha bepánikolok, hogy hogyan birok majd annyi mindent megtanulni, főleg úgy, hogy előre láthatólag koliban leszek és rajtam kívül még vannak 2-en a szobában és meg teljesen hozzászoktam, h egyedül vagyok 1 szobában és hangosan tanulok....

másrészt egy pici városból megyek pestre, és még nem tudom, h hogyan szokom meg a közlekedést

de fel e fejjel....életünkben meg kell tenni ilyen nagy lépéseket....

te kedves Kérdező koli v albi?

2010. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Olyan 13 nap múlva fogok naaagyooon pánikolni asszem ;)
2010. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne pánikoljatok már:D Nincs benne semmi extra:)

Az egyetemisták baromira szeretik hangoztatni, hogy itt már mindenki szarik rád, meg mindent egyedül kell intézned, nem számíthastz senkire meg stbstb.. De ez baromság..

Lesz egy csomó csoporttársad akitől segítséget tudsz kérni, sőt az elején a felsőbbévesek is segíteni fognak. Ha vmi nem megy, akkor segítséget kérsz.

A tanulmányi rendszert (etr vagy neptun) tök gyorsan meg lehet szokni, igaz az elején tényleg picit bonyolult.

De olyan sok dolgod nincs...

Elmész beíratkozni, felveszed a tárgyakat, meg szemeszter végén elmész vizsgázni + ha van indexed akkor aláíratod.

Évnyitóra nem kötelező elmenni...

2010. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is parázok kicsit. Főleg a kollégium miatt, hogy milyen kesz ott az élet. Még soha nem laktam kollégimban, egy szobában másokkal. És a pénzügyek sem lesznek egyszerűek sajnos. Meg hát a szülők sem lesznek ott az emberrel mindig. :S Nem könnyű eleinte.
2010. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is nagyon parázok!Gyakorlatilag minden miatt!:SS.....Kérdező,te melyik egyetemre mész?
2010. aug. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!