Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyogyszereszetihez tenyleg...

Gyogyszereszetihez tenyleg imadni kell a kemiat?

Figyelt kérdés
Mindenhonnan azt hallom, hogy ha nem imadod a kemiat a gytk nem fog menni. Engem mindig is erdekelt es jol is megy, de az tulzas lenne, hogy imadom xd Jelenleg ez all az elso helyen, csak kicsit aggodom, hogy tul tomeny lesz...

2020. jún. 19. 22:14
 1/6 Petneki József ***** válasza:
100%
Nem kell imádnod, elég, ha magas szinten tudod és érted :)
2020. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

mellette a fizikát sem árt érteni és szeretni

elég szívatós az is

2020. jún. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi évek alatt a tárgyak nagyrésze kémiás, még ha orvosit csinálsz sincs annyi kémia mint ott.
2020. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell imádnod, csak tudd megtanulni. :D Persze több időt fog igénybe venni ha nincs ráállva az agyad, de aki imádja, még az is megküzd néhány tárggyal.
2020. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tovább megyek: a gimi utolsó évében egyenesen utáltam.

Itt teljesen másokat fogsz tanulni mint gimiben, szinte teljesen az elejéről. Ennek ellenére ha érdekel akkor tanulható.

A fizikát meg sosem szerettem, de szerintem elenyésző az a fizika, ami nekünk kell. Van biofizika meg fizikai kémia tárgy, de azért nem voltak annyira borzasztóak.

2020. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ÁBerta ***** válasza:
77%

Én nem szerettem sose a kémiát, nem is nagyon tudtam, de az egyetemen szinte előről kezdik az oktatást, tehát meg lehet tanulni. Nyilván minél jobb alapokkal jön valaki, annál könyebb főleg az elején.

A kezdet kezdetén az általános kémia előadások és gyakorlatok segítenek megalapozni az egyetemi tanuláshoz szükséges kémiatudást, és megismertet az alapvető laboratóriumi eszközökkel, műveletekkel. A második félévben következnek a kvalitatív kémiai analízis előadások és a „kvalianal” gyakorlatok. Ekkor vannak a kvantitatív kémiai analízis és szervetlen kémia előadások is.

A másodév elején aztán lehet titrálni, méricskélni a „kvantianal” gyakorlatokon, és elkezdődik a szerves kémia (előadás+gyak). Ez a legkémiásabb év, hiszen ezek mellett van fizikai kémia elmélet is. A második félévben szerves, biokémia és kolloidkémi előadások vannak, illetve ekkor vannak a közös fizikai kémiai és kolloidkémiai gyakorlatok is.

Harmadévben aztán megkezdődnek a szaktantárgyak: a két féléves gyógyszerészi kémia előadások és gyakorlatok (a szintetikus gyógyszerek hatóanyagainak szerkezete, előállíta és vizsgálata), a gyógynövény- és drogismeret (szintén két féléves) a természetes hatóanyagok kémiájáról szól.

Negyedév első félévében gyógyszeranalízis előadások és gyakorlatok vannak, majd a második félévben a betegségek diagnosztikájáhoiz használt klinikai laboratóriumi vizsgálatok is kémiás eg ykicsit.

Persze ezeken kívül is számos más tárgyban ott a kémia, hiszen a gyógyszerek hatásának, szervezetbeni sorsának megértéséhez, a biotechnológiához és a gyógyszertechnológiához is szükség van rá.

2021. máj. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!