Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanuljak, ha programozássa...

Mit tanuljak, ha programozással szeretnék foglalkozni? (és egyéb kérdések)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8.os fejemmel a pályaválasztáson gondolkodom. Igazából a programozás az egyetlen dolog ami nagyon érdekel. Sokszor önfejű vagyok, néhány tantárgy terén lusta, szeretek nyelveket tanulni és egyedi dolgokat készíteni. Szabadidőmben PC játékokkal játszok, és mindig is érdekelt, hogy vajon hogy készült az a játék amivel játszok.


Kérdéseim:

-Milyen szakot tanuljak középsuliban?

(gimibe nem szeretnék menni)


-4-3 matekkal nem lesz gond?


-Milyen matek kell a programozáshoz?


-Milyen fősulira kell mennem ha szoftverfejlesztéssel szerenék

foglalkozni?


-Már most el kéne kezdenem valamilyen nyelvet tanulni?



Tudom, hogy elég sok cikk van ezekről a témákról, de jobbnak érzem ha egy olyan embert kérdezek meg aki ezt már végigcsinálta. Előre is köszönöm mindenkinek, aki időt fordít rám! :)



2020. máj. 28. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Van külön infós technikusi képzés ami 5 éves, most 2020-tól kezd el ez elindulni. Ha a szakmai tantárgyai olyan felépítésű lesz, mint amilyen a szakgimibe volt akkor kb 4-5 progi óra/hét.


Ha csak a középiskolai szinten érdekel az infó, akkor a 3-4-es matek megfelel. (4 fős csoportba jártam és rajtam kívül mindenkinek kettes jegye volt mindig). Ha tovább tanulni is szeretnél akkor érdemes az 5 jegyeket gyüjteni, meg emelt szintű matekot tanulni.


Egyetemet úgy érdemes választani, hogy az adott szakot tanítanak-e és szimpatikus a hely, milyen messze van stb.. . Ehhez neked kell majd elmenned nyíltnapokra, de az elég 12. osztályban. A felvi szerint ezzel a két szak bármelyikével elmehetsz szoftverfejlesztőnek, viszont én a programtervezőt ajánlanám inkább.


Programtervező: [link]

Mérnökinfó: [link]


Szerintem még várj vele. Iskolában ugyis megtanítanak vagy a Java vagy a C# nyelvre. Általában ezt a kettőt szokták tanítani. Ha szerencséd van akkor jó közegbe kerülsz ahol gyorsan tudsz fejlődni, mert pl nálunk visszahúztak a "dísz" infósok. Ők kb a gépszerelést értik az infó alatt.


Most végzett szakgimis infós

2020. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Már most el kéne kezdenem valamilyen nyelvet tanulni?"


Miért, nem ismersz egyetlen programozási nyelvet sem?

Honnan tudod, hogy érdekel a programozás, ha még egyetlen nyelven sem írtál semmit?


Azt elhiszem, hogy szeretsz játszani, és esetleg érdekel, hogyan írták a játékot, de napi 8-10 órában, heti 40-50 órában is érdekelne, ha nem a játékot kellene nézni, hanem a mögötte lévő több százezres fekete-fehér kódsorokat?


Korai ezt még eldönteni...


Nyilván ismerkedj vele, írj magadtól dolgokat, vannak YouTube-on is programozás kezdőknek sorozatok, csinálgasd, próbálgasd, de én ennyiből még nem választanék karriert. Előbb tapasztalj, aztán dönts! Írj valamit, ami működik, első lépésként!

2020. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első minden lényegeset leírt :)


Én még hozzátenném,hogy a java nyelv és emellé még legalább egy programozási nyelv nem ártama ha komolyabban szeretnél vele foglalkozni :)

2020. jún. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!