Mennyi idő van dolgozni ELTE(más egyetemeknél is kíváncsi vagyok) proginfó mellett? Tényleg marad időm?
Idén megyek egyetemre(ha a covid-19 engedi), és nagy eséllyel be fogok kerülni. Szeretnék minél előbb elkezdeni dolgozni, mert kell a tapasztalat és a pénz. Próbáltam utánanézni, de a tantervi hálóból kb annyit szedtem ki hogy van 9 előadás 17 gyakorlat és 3 konzultáció az 1.félévben (Ez most heti vagy havi mennyiség?Vagy a kredit nem egyenlő az oraszámmal? ). 20-25 óra szabadidő kell a munkához min. és mindenképpen informatikával kéne dolgoznom.
Lehet már az első félévtől is kezdeni?
Fogok találni munkáltatót?
A tantervi hálóból minden kötelező?
Ha valaki tudja légyszi írja le az órarenjet, az is sokat segít, előre is köszönöm!!!!
Tegyük fel, hogy igazad van. Akkor miért van az, hogy a hallgatók 60%-a teljesíti a szakot? Miért van az, hogy még a lemorzsolódottak 60%-a közt sem a szak nehézsége a legfőbb indok, hanem anyagi okok(31%) és munka és tanulás összeegyeztethetetlensége(32%)? A szak nehézségét alapvetően 9% nevezte meg, mármint a lemorzsolódottak 9%-a.
Az a helyzet, hogy ezekről vannak adatok és az egyetem is látja, hogy mi a helyzet a szakokon, ezért nem nagyon számít, hogy mit mondasz, mert sokkal inkább arról van szó, hogy te fogtál ki rossz oktatókat és/vagy te sem erre a pályára vagy való, mint arról, hogy a teljes szak semmit se ér, és rosszul oktatnak
Az elte pont azért ér valamit, mert nehéz, ha ingyen osztogatnák a papírt, akkor ugyanúgy semmibe vennék, mint mondjuk a debreceni egyetem képzését. Felmérések szerint a 3. szempont a munkáltatónak, hogy hol végzett az interjú alany (a nyelvtudás az első, és a szakmai gyak a második, de ha nem mész egyetemre, akkor szakmai gyakorlatod sincs). Szóval számít, hogy egyetem vagy bootcamp. :)
Szintén készült felmérés, hogy mennyire fedi egy-egy képzésen oktatott anyag azt, amivel a jövőben foglalkozik a hallgató. Ez informatikai képzéseket tekintve 95% feletti, vagyis a sok "felesleges" anyag, mégse annyira felesleges, amikor már diplomás embert kérdezel meg. Te nyilván nem látsz rá, hogy mennyi értelme van a szaknak, mivel elvégezni sem voltál képes. Akkor hogy akarod megítélni?
Persze, bootcamp után is kapHATSZ 3-400k fizetést. Egy szakmunkás után is lehet annyi a kezdő fizetésed. Csak 10 év munka tapasztalat után már egyáltalán nem mindegy, hogy van-e diplomád vagy nincs. Nem egy céget tudok, ahol csak a papír megszerzése után egyből kapott volna a 4-5-6 éve ott dolgozó alkalmazott 25%-os fizetés emelést. És tényleg csak a papír volt a fontos, nem a tudás.
Arról pedig szintén ne is beszéljünk, hogy a mostani válság valószínűleg mérsékelni fogja a piacot. Kevesebb állás, ami miatt pedig a magasan képzett munkavállalókat keresik majd, így a bootcamp-et végzett könnyen lehet, hogy nem találnak majd állást.
Szóval akár elhiszed, akár nem, az ELTE proginfo képzése a legjobb proginfo képzés az országban. Ha csak a szakterületet néznénk, akkor szerintem a BME veri őket, de ott mérnökinfosokat képeznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!