Mennyi idő van dolgozni ELTE(más egyetemeknél is kíváncsi vagyok) proginfó mellett? Tényleg marad időm?
Idén megyek egyetemre(ha a covid-19 engedi), és nagy eséllyel be fogok kerülni. Szeretnék minél előbb elkezdeni dolgozni, mert kell a tapasztalat és a pénz. Próbáltam utánanézni, de a tantervi hálóból kb annyit szedtem ki hogy van 9 előadás 17 gyakorlat és 3 konzultáció az 1.félévben (Ez most heti vagy havi mennyiség?Vagy a kredit nem egyenlő az oraszámmal? ). 20-25 óra szabadidő kell a munkához min. és mindenképpen informatikával kéne dolgoznom.
Lehet már az első félévtől is kezdeni?
Fogok találni munkáltatót?
A tantervi hálóból minden kötelező?
Ha valaki tudja légyszi írja le az órarenjet, az is sokat segít, előre is köszönöm!!!!
A kredit nem egyenlő az óraszámmal. 5 előadás van és 8-9 gyakorlat, ezek szinte mind 2*45 percesek (hetente). Első két félévben a felveszik neked az összes órát amit látsz a tantervi hálón (igen minden kötelező). Csak +tárgyat tudsz mellé felvenni.
Az első évbe ha nem vagy rászorulva hanyagold a munkát, hogy kitapasztald mennyit kell tanulnod, a szabadidődbe inkább fejleszd magad.
Rendben köszi, ez sokat segített:D
2.szemeszterkor már érdemesebb munkát keresni? Nem akarok elkésni semmivel
Ha lesz energiád akkor keress munkát. De szerintem ne tervezz ennyire előre, majd rá fogsz jönni mit bírsz és mihez lesz elég szakmai tudásod. :)
Van az egyetemen is lehetőség pénzt keresni, vagy saját projekten dolgozni ami talán nem emészt fel 20-25 órát hetente.
Egyrészt, az ELTÉn kötelezőek az órák, vagyis be kell rájuk menned. Ha elég magas az átlagod, akkor van olyan engedmény, hogy nem kell bemenned, de akkor esélyes, hogy romlik az átlagod. így nehéz elképzelni irodában ülős munkát, mivel többnyire az egyetemen leszel munkaidőben. Távmunka lehetséges.
Másrészt, attól függ, hogy mekkora szakmai tudásod van. Ha nem tudsz semmit, akkor nem fognak felvenni sehova. Elég alap pl. jó pár programozási nyelv ismerete, illetve az angol. Ezenkívül terület függő, de sokszor fontos az elméleti tudás ismerete, pl. code smell-ek, oop, tervezési minták ilyenek.
Én nem javasolnám, hogy Bsc mellett dolgozz. Igazából Msc mellett se, de ott már lényegesen egyszerűbb.
Azért a munka miatt simán lehet féléveket csúszni, ami nem szokott előnyt jelenteni.
sehogy. És NEM ajánlom hogy oda menj, csak max ha már nagyon jó vagy benne. Én nem rég váltottam le ezt a szakot, vidéki progra jelentkeztem. Az ELTE-n az órák szörnyűek, a tanárok 90%-a nem tanít semmit, ellenben a követelmények még azoknak is alig teljesíthetőek akik tudtak előtte is. Akik nem, azok már az elején kiestek, vagy idővel. Az alapokat se tanítják meg, megérteni meg nem lesz időd. Annyi fölösleges sz@rt és fölösleges elméletet kell tanulni (főleg matekokból), hogy semmire nem lesz időd. És az sem elég, mert a zh-k, vizsgák olyan nehezek. De programozni meg nem tanítanak meg, hanem elvárják hogy a nem létező szabadidődben tanuld meg. Viszont minden órán zh-t íratnak minden tárgyból, ahol sokszor még nem vett anyagot kérdeznek, és azokból is még pluszban minimumpontokat kell elérni. Olyan beadandókat kérnek, és olyanok vannak a zh-kban, amiket egyáltalán nem is vettünk az órákon, és ezt a tanárok is belátják. És alapvetően egész nap bent leszel az egyetemen, és azon kívül meg alig lesz időd a beadandókra, házikra, zh-kra, nem hogy dolgozni.
Leglustább, szervezetlenebb, és unfair-ebb egyetemi szak, amit valaha láttam. És ez a diákokon is látszik, a többségük rohadt depressziós, utálják, otthagyják, még aki előlegesen tudott programozni is elveszti minden érdeklődését és szenvedélyét itt. Híres arról, hogy mennyire rossz, nekem is hallgatnom kellett volna mások véleményére mielőtt idementem, máshol sokkal jobb. Kérem vissza az ott elvesztegetett egy évemet.. Tégy magadnak egy szívességet és messziről kerüld el.
"Annyi fölösleges sz@rt és fölösleges elméletet kell tanulni (főleg matekokból), hogy semmire nem lesz időd."
Ez nem egy bootcamp. Ha valaki gyors talpalót akar, akkor menjen 5 hónapos képzésre, és legyen boldog a pár év alatt elavuló tudásával.
Ez egy egyetem, olyan skill-eket ad át, amik bonyolult feladatok megírását, megoldását segítik elő.
Amúgy az ELTE ilyen szempontból még kedves is, mivel náluk a szakirány választás matek tudásnak megfelelően megy.
7-es válaszoló. Más egyetemen ahol ezt tanítják sokkal érthetőbben teszik, és tényleg meg is tanítják hogy kell kódolni, nem csak túlbonyolított elméletet. Az eltén konkrétan az alapokat se tanították meg. Ezt még néhány tanár is belátta. Hát mi ez már.. De vegyük például a dokumentációkat. Az a felhasználónak is készül, számára is értelmesnek kell lennie. Na az elte-n csak olyat tanítanak ami túlbonyolított, az ügyfél nem érti meg a sok fölösleges jelölést. Sőt, egy c-t fejlesztő ismerősöm is van, és ő sem értette a dokumentációkat. Le volt sokkolva a fölösleges, értelmetlen túlbonyolításoktól. Nem véletlen hogy eddig minden informatikus/eltén kívüli prog tanár is azt ajánlja hogy kerüljük el az elte ennek a szakát. Egy diploma egyáltalán nem ér többet, csak mert utána esetleg fitogtatni lehet a sok értelmetlen algoritmust, ami csak az elte-seknek lesz értelmes, tehát ilyen szempontból helytelen is, mert nem teljesíti a célját a dokumentáció. A többi egyetem sem bootcamp, nem kell mindent lenézni ami nem elte. Ott is nehéz lesz, mert alapvetően is ez egy nehéz szak. De van különbség a jogosan nehéz, és a szimpla rossz oktatás között.
Kérdező, remélem ebben neked is sikerült megválaszolnom részben a kérdésed:) Igazából még egy bootcamp-et is jobbnak mondanék az elténél (legalább ott megtanítják az alapokat, amik nagyon fontosak). ha csak nem állsz készen minden idődet fölösleges tudásokra áldozni.
Igen, azok az elméleti részek feleslegesek lesznek az állások 95%-ában, csak az ELTE nem arra képez, hanem az állások felső 5%-ára, ahogy pl. a BME is. És ez a különbség pl. egy SZTE és egy ELTE között.
Ha te egy mezei weblap készítő akarsz lenni, akkor felesleges egyetemre menned, mehetsz bootcamp-re is. Az egyetemnek pont az a lényege, hogy többet adjon.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy amelyik egyetem azt vállalja, hogy órán tanít meg programozni, az hazudik. Programozni egyetemen nem lehet megtanulni, és aki szakmában van az tudja is. Otthon, szabadidőban, saját projekteken tanulsz me programozni.
Sokszor a hallgató nem látja, hogy a rendszer jó, csak ő van rossz helyen. Nagyon sok embert ismerek, akik mindenkit hibáztátnak csak magukat nem.
Már ne haragudj, de legalább a programozás alapjait illene megtanítaniuk. Tehát ha programtervező informatikus szaknak hirdetik, és van kódolós óra, akkor az a feladatuk hogy akkor megtanítsák. Az órákon a tanár csak leírja a kis előre megírt kódját az osztály előtt (nem-igen magyaráz közben), vagy kiad egy feladatot, amit aki előbb is tudott programozni meg tudja csinálni, aki nem, az nem. És továbbmegyünk. Nem akarod megérteni, de ez értékes idő, amikor TANÍTANI lehetne. Illetve akkor az elte is hazudott, mert kifejezetten azt mondták a nyílt napon, hogy jobb is ha nem tudunk előre programozni, mert tiszta alapra tudják majd MEGTANÍTANI. Hát ennyit erről. Szabadidőd meg nincs, szóval nem tudom miről beszélünk.
Az meg egy vicc, hogy bizonyos órákon csak egy videót lejátszik a tanár az osztálynak, aztán mehettünk haza, és persze ebből végül olyan beadandót kell produkálni, hogy fúh. Ezt én is meg tudom itthon csinálni, hogy youtube-on nézegetek videókat. És van aki ezért fizet (aki nem államis). EZÉRT. Hogy órán videót nézessenek vele és amellett semmi gyakorlat, és a tanár se mond semmit (vagy nem tud). VAGY. A tanár sem érti amit tanít, mert neki csak utolsó percben adták a tárgyat, és a hozzá nála jobban értő diák javítja ki órán 4szer. Tehát tanítani se tudja a tárgyat.
Van olyan is, amiből kevesebb elmélet van, de zh viszont lesz egy olyan 200 kérdésből, amire neked persze nincs meg a válaszod. Órákon át keresgéled a neten, majd órákon át bemagolod őket, csak azért, hogy kiderüljön, hogy nem elég jó a wikipédiáról szerzett válaszod se, és csak fele pontot kapsz a zh-n, mert nem elég jó válaszokat találtál és tanultál meg... A megoldásokat viszont nem mondják meg, hogy véletlenül tanulni tudj belőlük.
A többi gyász zht nem is említve, persze ez sok helyen előfordulhat, de hogy miért olyan nehéz a vett anyagból kérdezni, nem értem (főképp matekból). Az összes létező matek tárgyból magolhatod tucatjával a tételeket és bizonyításokat (spoiler: nem lesz időd megtanulnod őket), amire neked semmi szükséged.
Előttem szóló, lehet hogy te szerencsésen pont jó tanárokat fogtál ki, vagy nem tudom. De ezeket szerintem nem lehet védeni. Botrányos ami ott megy. Illetve elég ironikusnak érzem, hogy erőlködnek, hogy az IK-sok jobban szocializálódjanak, miközben, ha a haverokkal elmennél időnként valamerre, akkor máris úgy lemaradsz hogy örökké pótolhatod az elmaradt tanulást. A beiratkozási héten lévő 4 napos "kurzus"ról nem is beszélve. Hát az mi? Ülünk 10 órán át egy körben és semmit nem csinálunk. Ebből egy nap is bőven elég. De valamiért nagyon szeretik az IK-sok idejét pazarolni.
De tipikus elte-s felfogás, hogy az elte a legjobb, minden más meg alacsonyabb színvonal (kivéve talán a bme). És akárki aki nem ért ezzel egyet, az alacsonyabb képességű, vagy csupán önhibájából nem volt képes teljesíteni. Sokan esnek már a hibába, hogy a hírnevet összekeverik azzal, hogy magasabb színvonalú is az oktatás.
Kedves kérdező megnyugtatlak, hogy a diplomád itt is-ott is rengeteget fog érni, kapkodnak a programozókért. Aki csak egy bootcampet végez el is sok helyen 3-400k fizetéssel kezd. De ha mégis az elte-t választod, akkor drukkolok hogy jó tanárokat kapj, és jobb élményed legyen ott, mint sokaknak:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!