Ti csalódtatok abban, hogy gazdasági pályát választottatok?
Én még nagyon az elején járok de sajnos nem azt kaptam tőle amit szerettem volna. Még a mérlegképest sem fejeztem be de már semmi hangulatom az egészhez. A 30-40 éves kollégáim is javarészt adatot rögzítenek. Szomorú ezt látni egy főiskolát végzett embertől.
Ki lehet belőle hozni többet is?
Milyen a könyvelésen kívüli gazdasági praxis?
Ha többet akarsz elérni, akkor azért tenni kell. Rengeteg 30-40 éves kolléga van minden területen, akik megcsináltak egy sulit 15 éve és semmi mást nem tettek azóta. A folyamatos tanulással és mozgásban maradással lehet többet elérni, akármilyen területen. Azzal, hogy megszerzel egy papírt és utána várod a csodát, nah, úgy nem.
"nem azt kaptam tőle, amit szerettem volna"
Mit szerettél volna egészen pontosan? Azt írod még az elején jársz, hát mesélj, mi okozott ekkora csalódást már most? Hogy vannak sikertelen emberek ilyen diplomával? Ezrével vannak síró programozók is, pedig ha valamiből, abból is ki lehet hozni toronyórát lánccal, csak épp életképtelenek sokan.
Igen részben az idősebb kollégáim helyzete szomorít el. Részben pedig az, hogy az iskolában tanultakból csak keveset tudtam áthelyezni a gyakorlatba.
Egyébként hogy érted azt, hogy folyamatosan képezni magad?
Vannak vizsgák, amikkel lehet frissíteni a tudásod?
Nincs olyan iskola, amit ha elvégzel, az úgy elég és szép karriered lesz és ennyi.
Ha volt is ilyen világ valaha, annak már régen vége.
A folyamatos tanulás alatt azt értem, hogy új képzések, másoddiploma, társterületek megismerése, idegennyelvek, új digitális készségek fejlesztése szükséges. Aki kimarad, lemarad. Egy sima közgazdász papír ma semmire nem elég. Tényleg csak titkárnőnek adatrögzítésre.
"Nincs olyan iskola, amit ha elvégzel, az úgy elég és szép karriered lesz és ennyi."
Persze az ember a munkahelyén nagyon sokat tanul, képzi magát, és ha ott vannak továbbképzések, arra el kell járni illetve érdemes eljárni. Fiatalon meg nem szabad 3 évnél tovább megmaradni egy munkahelyen, különben nem fogsz fejlődni. De nem kell évente új főiskolát csinálni.
Viszont nem biztos, hogy mindenki szeret állandóan állásinterjúkra járni, na meg új munkát betanulni mindig stresszes, a fenének hiányzik.
A gazdasági képzésben én is csalódtam egyébként, de nem tudom más diplomás területeken mi a helyzet.
Én úgy jártam, hogy vidéken lakom, és pályakezdőként azért nem volt sok lehetőségem. Viszonylag hamar felvettek egy multihoz, szintén pénzügyre, és ennek nagyon örültem. Viszont valóban csak egy gombnyomogatós, agyzsibbasztó adatrögzítő munka volt. A diplomás túlképzés miatt megtehették, hogy úgy hirdették az állást, hogy diploma és 2 aktív nyelvtudás kellett hozzá. Többször próbáltam feljebb jutni a ranglétrán, de annál a cégnél csak a protekciósok jutottak feljebb. Én tudom, hogy azt a hibát követtem el, hogy nem hagytam ott a céget 1-2 év után. A legtöbb pályakezdő kiment külföldre, vagy elment Budapestre, mert a városban nem sok lehetőség van. Aztán elmentem szülni, és vissza sem vettek. Amikor állást kerestem, fejvadászok megmondták, hogy csakis és kizárólag a fővárosban van bármi esélyem karriert csinálni. Én nem akartam költözni, nem szeretem a fővárost.
Közben elvégeztem a mérlegképest, a nemzetközi könyvelői tanfolyamot is. Ennek ellenére nem igazán kaptam jobb állást, sőt, leginkább juniorokat akarnak felvenni, oda meg már sok vagyok. Szóval el kell menni a fővárosba.
Amúgy szerintem az is baj, hogy a közgazdasági pálya nagyon tele van. Mit írsz be az önéletrajzba, hogy felfigyeljenek rád?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!