Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen módon jegyzeteljek...

Milyen módon jegyzeteljek egyetemen?

Figyelt kérdés
Kétféle módszer között gondolkozom: 1. rendesen füzetbe írni. 2. lapokra írni és lefűzni mappába. De nem tudom melyik a hatásosabb? Írjatok kérlek érveket amellett amelyiket jobbnak gondoljátok! Illetve a másik ellen ellenérveket :) Köszönöm :)
2010. júl. 27. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
nálunk a PE-n van moodle. oda feltöltögetik a tanárok (a jobbak) az óra anyagát, így nemhogy jegyzetelni nem kell, még be se járunk előadásra. ;-)
2010. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
előadás anyagok általában fent vannak a neten. gyakorlatokon kell csak jegyzetelni, én a papíros módszert ajánlom. ha egy nap van 4-5 különböző órád, akkor nem kell mindegyikre külön füzet, elég pár papírt vinni. én egy füzetet veszek, abba írok mindent, itthon meg kitépkedem a lapokat és lefűzöm.
2010. júl. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

én a laposat jobban kedvelem.

Nincs olyan probléma, hogy akkor mekkora füzetet vegyen az ember, csak a fele telik be vagy pont betelik egy, és csak kevés oldalnyi jegyzet miatt új füzetet kell nyitni. Könnyebb szállítani a lapokat + néhány dossziét, mint füzeteket minden órára külön füzetet. Nincs azzal gond, ha véletlenül az egyik tárgyból otthon felejtettem a füzetet, csak a lapok kellenek, max otthon berakom a saját mappájába. Könnyebb utólag belenyúlni, ha kimaradt egy óra, akkor nem kell megtippelni, hogy mennyit hagyjak ki a füzetből, csak beszúrom. Ha valmi probléma van a jegyzettel (pl. megsérül valami miatt néhány lap vagy a tanár belezavarodik, és kiderül, hogy nem is jó az egész, ahogy elmondta, vagy valamit kifelejtett, amit utólag kéne beszúrni), akkor azt utólag tudom javítani, csak a kérdéses lapokat kell újraírni. Firkapapírral, vázlatpapírra, origami alapanyagra úgyis szükségem van, tehát lapra amúgy is szükségem van.


Arra ügyelni kell, hogy ne keveredjenek. Én ezért ráírom a lapokra külön is valamelyik sarokba, hogy melyik tárgy, milyen dátum, hányadik lap.

2010. júl. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Írjál két kézzel.
2010. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy olyan füzetem, amiből perforáció mentén ki lehetett tépni a lapokat, és maguk a lapok előre lukasztottak (lefűzhetőek) voltak. Úgy használtam, hogy a bal felső sarokba felírtam az óra nevét, és a lapra jegyzeteltem. Ha újra lapozni kellett, akkor megint felírtam az óra nevét. Így minden oldal bal felső sarkában ott szerepel, hogy melyik előadáshoz tartozik.


Minden órára ezt az egy füzetet vittem. Volt egy előadás kezdve az elején, aztán kicsit később egy másik óra, aztán egy másik, stb. Ha az egyik jegyzettel utólértem a másikat, akkor kerestem még szabad helyet, persze nagyon fontos, hogy a bal felső soarokból rögtön láttam, hogy mi hova tartozik. Amikor betelt, lapokra szedtem, és egyszerűen szétválogattam, hogy mi melyik órához tartozott.


KÉsőbb már simán csak spirálfüzetbe írtam, aztán kitépkedtem a lapokat.

2010. júl. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
50%

egy jó toll egy vastag füzet és sok odafigyelés.


üdv: egy végzett ELTE ÁJK-s :)

2010. júl. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én maradtam a klasszikus spirálfüzetnél. Ha lapra írnék úgyis elhagynám a lapot, elkallódna, gyűrődne, elfelejteném lefűzni. Így minden tárgynak van külön füzete, mint középsuliban. Minden egy helyen van és kész.
2010. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én a füzetbe jegyzetelés híve vagyok, mivel nekem otthon már nincs kedvem rendezgetni, h melyik lap melyik tantárgyhoz való. Meg ha órán vminek utána akarok nézni, akkor csak visszalapozok a füzetben és könnyen megtalálom. Jegyzetelni amúgy is nagyon keveset szoktam, mivel felesleges. Az előadás letölthető+ ott a könyv is.
2010. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!