Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hülyeség volt átmenni egy...

Hülyeség volt átmenni egy erős gimiből közgáz szakközépbe?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Írd le nekünk a részleteket..
2010. júl. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én most megyek főiskolára, és ha tehetném, általánosban még mindig inkább egy normális szakközépiskolát választanék, mint egy erős gimit. Hogy miért? Mert inkább tanulok olyat, ami érdekel is, mert a biológia, kémia, és ezek... Nem lennék kibékülve velük, ha 4 évig kéne tanulnom. Helyette inkább tanulnék közgázt.
2010. júl. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
háát egyszerűen nem tetszett a gimi jó tanuló voltam meg minden nulladikot fejeztem be amikor átmentem közgázba de csak kilencedikes lehettem. Most megyek majd 10-be szeptemberbe és mivel van hasonlítási alapom aztmondanám hogy a színvonal a gimiben sokkal nagyobb volt de itt a szakközépbe meg most olyat tanulhatok amivel később is foglalkozni szeretnék vagyis ilyen irányba szeretnék továbbtanulni.. 2 nyelv helyett már csak 1-et tanulok.. (angol) németet 1 évig tanultam akkor most abba is hagytam emrt ebbe az iskolába nincs rá lehetőség.. mindenkinek azt mondom hogy ez jobb választás volt de magam is kételkedem benne..:( sulit már nemválthatok, de ennek ellenére azért szeretem a mostani sulimat..
2010. júl. 26. 15:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Gimiben sem 4 éves a biológia, kémia...


Ezt neked kell tudni... inkább egy irányban szeretnél többet tanulni (ez a szakközép) vagy mindenfelé, bízva abban, hogy ami érdekel és szükséges azt el tudod sajátítani magadtól (ez a gimi)


Én most leszek 4-es gimis, emelt matekos csoportban tanulok, és nem bántam meg. Igaz, nem vagyok matekzseni, viszont lesz némi előnyöm az érettségin és az egyetemen, mert nekem sok matekom is lesz, de ez mindenkinél más és más...

2010. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

15:47

Középiskolában is lehet "tárgyat felvenni" csak nem kötelező. Vannak emelt órák, és ugyanúgy lehet matekra menni. Annyiban jobb volt szerintem, hogy tényleg abba az irányba tanulhatott az ember, amelyikbe akart, és nem volt ilyen szinten rákényszerítve a dolgoknak. Habár az igaz, hogy nagyobb eséllyel vág bele egy gimis a felvételiknek, de ez csak attól függ, hogy ki mennyit tanul, mert tudniillik, a szakközépiskolákba gyengébbek is bekerülnek, de te attól még nem feltétlen leszel gyenge. Én örülök hogy így alakult az életem, és most azt tanulhatom, amit igazán szeretnék->Geoinformatikát.

2010. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem volt hülyeség
2010. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 czibles ***** válasza:

én 12 évfolyamosba jártam 5től 8. végéig.

9től mentem szakközépbe.

nem rég találkoztam pár volt osztálytársammal és nagyrészüknél több pontot szedtem össze, úgy hogy az emelt matekot nagyon csúnyán elrontottam.

(de így is első helyre vettek fel).

2010. júl. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen, pontosan, ne a tanárokra bízd az életed, ha el akarsz érni valamit, légy tájékozott. Aki orvosnak készül, gondolom szereti a bioszt. Akkor járjon utána. Én érettségire informatikából úgy készültem, hogy wikin egészítettem ki az ismereteimet, ami jól is jött, mert a tanár a plusz ismeretbe is belekérdezett, ami nem is volt a tételben. Maximum (30/30) pontos lett a szóbelim. Nem tudott megszívatni, pedig próbált...
2010. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

15:52

Én szakközepes vagyok, negyedikes leszek most, a gimibe pedig felvettek nem egy 2-3-mas tanulót, aki most bukdácsol, tudom, ezt gimi is válogatja, de azért a gimink nem olyan rossz, bár nem értem h h vették fel azt a gyereket.

Amúgy meg én is közgázos vagyok:) és ilyen irányba akarok tovább menni, azt meg a kutyát se érdekli h most gimis voltál-e vagy sem.Igaz h sajnos semmi papírt/képesítést nem kapunk, ha nem maradunk még + 2évet, de az alaptudás megvan.

Szerintem jól döntöttél, ha ilyen irányba akarsz menni.

2010. júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha közgazdász szeretnél lenni, akkor szerintem jól döntöttél. 8. végén még nekem volt elképzelésem, hogy ezzel szeretnék továbbtanulni, amiket hallottam, az érdekelt is, de egy 13-14 éves még nem annyira tájékozott, hogy teljesen eldöntsön mindent. Szerintem te időben váltottál, mivel a mi sulink is közgázos volt (most ballagtam) és akik időközben jöttek, ugyanúgy meg kellett tanulni a szakmai alapozótárgyakat (gépírás, gazdasági környezet). Mivel ezzel akarok továbbmenni, szerintem sokkal jobb, hogy 90% feletti közgáz érettségit írtam, mint az, aki gimiben csinált 2 nyelvvizsgát, felvették közgázra, de nagyon buta hozzá - mivel nem tanulta. :D Nekem legalábbis ezt mondta a tanárom, hogy előnyben leszek azokkal szemben. De azt is vedd hozzá, hogy aki nem ilyen irányban megy tovább, annak meg eléggé felesleges.

+ Azt is gondold végig, hogy minek van nagyobb haszna, hogy "untassanak" a fizikával, kémiával, biológiával, vagy azt tanuld, amit szeretsz. Nekem volt utolsó évben 3 elméleti gazdaságtan + 4 üzleti gazdaságtan (elmélet) + 1 üzleti gazdaságtan gyakorlat + 1 taniroda + elméleti gazdaságtan fakultáció, de ezt nem bántam meg! :D Mert tényleg olyan dolgot tanultam, ami érdekelt.

Bár ha nem vesznek fel, akkor "bukó", mivel 1-2 évet kell maradni szakképzésen és lényegében ugyanazt tanulod meg, mint amit megtanultál eddig, csak most nem lesz "tölteléktárgynak" a szakmai mellett a magyar, matek, a töri.

2010. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!