Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy szabad bölcsészetet...

Egy szabad bölcsészetet hallgatónak az első (fél) éves órarendje hogyan néz ki, mennyire sűrű? Részletesebb infók is érdekelnek

Figyelt kérdés
Valószínűleg munka mellett kezdenék bele ebbe a szakba, és ezért érdekel, hogy a kettő mennyire össze egyeztethető. Például vannak-e olyan napok mikor nincsenek órák, ha igen akkor körülbelül mennyi, vagy például számolhatok-e olyan "félnapokkal", mikor nap elején vagy végén el tudok ugrani a munkahelyemre. Az is érdekelne, hogy követelmények szempontjából nem lenne-e nehéz munka mellett csinálni. Köszönök minden infót és segítséget!

2020. márc. 8. 20:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Hopp, rossz kategóriába ment, bocsesz:(
2020. márc. 8. 21:20
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Ezt így nem lehet megmondani. De munka mellett nem levelezőre jelentkezel? Csak mert akkor fix hétvégéid vannak.

Nappalin meg változó, az is hogy tudod összeállítani az órarendet meg az is hogy jön ki épp a dolog.


Szerintem amúgy nem nehéz, ha érdekel. Vannak, akiket eléggé nem, s nekik nehezebb.


Nálunk pl a filozófia volt kemény és sok. De más tárgy meg olyan semmilyen. Igazából tanárfüggő nagyon. S ugye egyetemenként/fősulinként is eltérő dolgok vannak.

2020. márc. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát igazából azt hittem, hogy nagyjából be lehet határolni, mert jelenleg is tanulok és például az már kirajzolódott, hogy péntekenént sosincs órám, és minden van egy olyan napom amikor csak 1 van, plusz idegen nyelv de arra nem kell bejárnom. A párom is bölcsészettudományi karon van, másodévesként már azt is fixre tudom, hogy neki egy héten 2 napja biztosan szabad és van 1 "fél napja". Eddig minden félévünk így nézett ki, csak pl. változó napokkal. De sajnos nincs egy szabad bölcsészetet hallgató ismerősöm sem, szóval nem nagyon tudok kitől informálódni:( Egyébként a szak érdekel, bár nem tudom azt sem, hogy milyen tárgyakra számíthatok. Igazából csak azért nem szeretnék feltétlenül levelezőre menni, mert "meg szeretném élni" úgymond. De lehet hogy egy idő után átmennék levelezőre mert nem tudnám nappalin folytatni. Ezek még nagyon kezdetleges tervek sajnos.
2020. márc. 10. 10:22
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

3. Jó, hogy így be tudjátok határolni, előre látni. Nálunk minden szakon nappalin h-cs vannak órák, de az, milyen elhelyezkedésben, félévenként változó.


Ha tantárgyakra vagy kíváncsi, mik vannak, nézd meg egy egyetem/fősuli részletes szakleírásában, leginkább azt, ahová menni szeretnél.

2020. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyilván nekünk sem minden félévben ugyan az az órarend, jellemzően megegyező mennyiségű szabad és félnapok vannak.:D Egyébként igen, már olvasgattam, de személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2020. márc. 10. 20:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sz.bölcsészeten első félévben összesen 9. óra volt, hétfőtől-szerdáig. Ilyenkor alapozó tárgyak vannak, szal nem erőltetik meg magukat. Hétfőn is egy volt, vagy kettő, pénteken meg sosincs. Persze egyeteme válogatja. Ez a PTE-n volt.
2020. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!