Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hátrányos helyzetért való...

Hátrányos helyzetért való plusz pontról mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Én igazságtalannak tartom és el is mondom,hogy miért.

Én hátrányos helyzetűnek számíthatok,mivel árva vagyok és havi 10.000 forintot kapok,mégsem kaptam pluszpontot,mert ott ahol lakok a hivatal nem volt képes kiállítani egy igazolást.Tudom,hogy szocprobléma,de nem egy emberről tudok,akiknek mindkét szülője él,rengeteget keres,évente min. 2X mennek külföldre és sorolhatnám....csak van egy külömbség,nekik vannak kapcsolataik,ők megkapják az igazolást stb...több ember van a környezetemben,akiket felvettek ugyanoda ahova én is jelentkeztem,rosszabb volt az érettségijük,de volt pluszpontjuk.

Igen féltékeny vagyok,vagyis igazságtalannak tartom.Ők simán kitudnák fizetni a költségtérítésest,én viszont nem.(Megjegyzem 1 ponttal csúsztam le a határról).

Vagy szüntessék meg a hátrányos helyzetért való pontokat,vagy vizsgálják ki alaposabban,hogy ki az aki tényleg jogosult rá.

(megjegyezném,mielőtt kapok rosszindulatú kritikát,hogy a tavalyi nyárimunka pénzemből nyyelvvizsga előkészítőre és vizsgára jártam,és ott is pár ponttal csúsztam el,amit az idegességemnek nyilvánítok)

de ugyanúgy igazságtalannak tartom a 2005 előtt érettságizettek pontszámítását.

am. Elte magyarra jelentkeztem.


2010. júl. 23. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Megértelek, de ilyen az élet. Igazságtalan.

törődj bele

2010. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Csak azóta tartod igazságtalannak, hogy Te nem kaptad meg?
2010. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ahogy olvasom, te neked elsősorban nem a pluszponttal van bajod, hanem azzal, hogy szted vannak akiknek jogosan járna és mégsem kapják meg vannak akiknek nem járna mégis kapnak. És ne mki másra legyél mérges akik kaptak, hanem elsősorban a lakhelyed hivatalára, h jogosan nem állítanak ki.


Én nekem jár, jogosan és ki is használtam. Semelyik ismerősöm nem ítélt el emiatt, ismernek engem ismerik a helyzetemet. De pl. ezen az oldalon már olvastam ezzel kapcs. szitkozásokat, h inkább szerezzenek máshogy +pontokkat több tanulással, emelt szintekkel, stb.

Én elmondom, érettségim egész jó lett, nyelvvizsgám is van, még sem mertem emeltezni, stb. Mert tudom, h nem vok olyan okos, és korábban kellett volna tudnom mit akarok. De hogy miért nem érzem mindezek miatt magam szarul?! Azért mert így is százszor több keresni valóm van egy fősulin , egyetemen mint jó pár száz társamnak akikenek anyuci, meg apuci fizeti az egészet, csak h a gyerek kezébe diplomát láthassanak. Pl. a szakra ahova felvettek (aminek am örülök) közel 200 pontnyi különbség volt a fiz. és támogatott között. Hadd ne az a tetves 25pontom legyen már sajnálva!!!

2010. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek vele egyet. Én is hátrányos helyzetűnek számítok, de a pluszpontom nélkül is bekerültem volna tavaly (most voltam elsős). Ne azért kerüljön be valaki, mert hátrányos helyzetű. Inkább azt értékelném, ha a suli KÖZBEN támogatnák jobban a hátrányos helyzetűeket, plusz ösztöndíj, akármi, mert ez így nudli.
2010. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ezzel most én is bajban voltam. nekem ki is állították a papírt most márciusban, elküldtem, és azt mondták, hogy nem jó, mert nekik arról az időről kell igazolás, amikor középiskolás voltam. igaz, 2009ben érettségiztem. mondom most is a közoktatási törvény vonatkozik rám (okjt csináltam középiskolában), erre tromfol, hogy az érettségi előtti évek számítanak. ha most milliomosok vagyunk, de akkor szarul éltünk, akkor jár? nagyon szar a törvény ezen része, nem egyértelmű. +ha most is csinálok érettségit, akkor mi van? akkor okés? nem értem. én nem vagyok féltékeny, meg vannak a pontjaim, fel is vettek. csak a 9000ft nagyon sok, mert tényleg kevés pénzből élünk. anyukám bár jól keresett, beteg, le kellett százalékolni. 3-an vagyunk tesók, apu pedig nincs.

ahogy előttem írták, az élet igazságtalan, bele kell törödni! :)

2010. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A régiek előnye elvész, mihelyt arra kényszerítik őket, hogy emelt szinten újra leérettségizzenek. Emellett ne feledjük, hogy a régi központi érettségik nem számítanak emelt szintűnek, pedig ugyanaz a szintjük.
2010. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minek ennyit vakerálni ezeken a pontokon?


Leszámítva egy-két nagyon felkapott szakot, olyan nevetségesen alacsony ponthatárok vannak, hogy akik még azt sem tudják teljesíteni, azoknak bizony semmi keresnivalójuk az egyetemen. Persze, lehet bejutni jó helyre 50 fogyatékos ponttal, meg hátrányos helyzetű pontokkal, de ha képtelen voltál középiskolában összeszedni magadtól elég pontot, akkor gondolod, hogy majd az egyetemen jobban fogsz teljesíteni? Jó, lehet egy-két kivétel, de egy egyetem elvégzése sokkal többet követel, mint egy gimis érettségi.


A 2005 előtt érettségizettek pontszámítása pedig a te felvételedet semmiben nem befolyásolja. Nagyságrendileg ez elhanyagolható számú jelentkezőt jelent. Azok nagyobb része is fizetősre megy, mert már van diplomájuk és nem maradt államilag finanszírozott félévük.

2010. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!