Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek, ha nem biztos,...

Mi tévő legyek, ha nem biztos, hogy jó szakot választottam? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sajnos elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban hogy jó szakot választottam e az egyetemen.. Mindig is jó voltam bioszból, érdekel is a téma, emelt szintű érettségim is jól sikerült. Tavaly szeptemberben kezdtem a gyógytornász szakot, (pszichológia, orvosdiagnosztika, és még hasonlókat írtam be) viszont kezdek kiábrándulni belőle... Irreális elvárások körülbelül orvosin nincs ilyen követelmény, pergetik ki az embereket. Rengeteget tanulunk és nem nagyon van eredménye. Ahogy hallom egyre több a gyógytornász és már nem is tudom hova lehetne ezzel elmenni dolgozni (talán külföld..) Nem tudom megéri e gyógytornásznak lenni, és még nagyon ismerős meg rokon sincs a pályán akitől érdeklődni tudnék.

Esetleg tapasztalat, van aki hasonló cipőben jár? Hogyan zajlik egyetemen a passziválás? Mi az a munka amit jó biosz tudással és nagy érdeklődéssel lehet végezni?

Segítséget, válaszokat előre is köszönöm.



2020. jan. 29. 01:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanígy jártam. Közben jöttem csak rá, nekem nem tetszik a szak, soha nem akarnék benne majd dolgozni. De egyébként az ismerősi körömben is sok ilyen van, aki most vált. Nem vagy elkésve. Az a jó, hogy most jöttél rá, hogy nem igazán érdekel, mint amikor már 2.vagy 3.évben vagy. Én pl. azt csinálom, most februárban teljesen új irányban új jelentkezést adok be. Estin meg újraérettségizek(nincs emeltem).
2020. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tavalyelőtt voltam ugyanígy. Egy félév után ott is hagytam az egyetemet, utána dolgoztam és tanfolyamot csináltam, majd újrafelvételiztem pszichológia szakra. Most vagyok másodéves, nem bántam meg a döntésemet :) ez sem könnyű szak, de ezzel többfelé el lehet helyezkedni és jobban otthon érzem ott magamat, mint a gyógytornász szakon
2020. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

mintha csak az én sztorim lenne, csak sajnos én nem kerültem be Pestre. Aztán másik szakra mentem, de mindig fájt a szívem a gyógytornász miatt.

Tényleg ennyire nehéz?

Lehet, hogy azért érzed annak, mert a gimi után nagyon fura az egyetem. Mélyvíz.

2020. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom nagyon elbizonytalanodtam :(

Sose voltam rossz tanuló, sőt...

De most valahogy annyira el vagyok keseredve, nehéz persze számítottam rá hogy gimitől nehezebb de hetek óta tanulok és most pénteken van az utolsó lehetőségem anatómiából vizsgázni. Lövésem sincs mihez kezdjek ha nem sikerül

2020. jan. 29. 20:26
 5/13 Yolo2 ***** válasza:
100%

Szerintem fontos, hogy eldöntsd magadban, hogy tényleg a gyógytornász szakmától ment el a kedved, vagy csak a nehéz vizsgaidőszak demotivált. Ha az első, akkor nincs értelme szenvedned egy olyan szakmáért amit aztán nem csinálsz szívesen. Ha a második, akkor viszont ne hagyd hogy ez elvegye a kedved. Nincs olyan sok gyógytornász mint gondolnád, minden szaktársam aki akart el tudott helyezkedni rövid időn belül belföldön, nem beszélve a külföldi lehetőségekről. Az anat, pláne az elején ilyen sajnos, kinek hosszabb, kinek rövidebb idő kell hogy belerázódjon. Ha most véletlenül buknád az anat1-et akkor sincs semmi, legrosszabb esetben 1 évvel tovább lesz diákkedvezményed mindenhol, jobb esetben kérvénnyel megcsinálod következő félévben az anat2-vel együtt és még csak nem is csúszol. Egyetemen nem kell annyira félni a bukástól, ez már totál más mintha általánosban, vagy gimiben buksz valamiből.


Mindenesetre szurkolok, hogy meglegyen, hogy aztán tiszta fejjel tudd átgondolni, hogy mi veszi el a kedved ettől!

2020. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#2-es vagyok. Nekem is pont az anatómia nem ment, itt pazichón pedig mindket félévben 4esre vizsgáztam meg az összes idegtudományhoz kapcsolodó részt ha nehezen is, de meg tudom tanulni, mert érdekel. És valóban ez a kulcsszó hogy érdekeljen amit tanulsz. Nekem az utolsó lökés az volt, amikor beszélgettem egy gyógytornásszal arról, hogy milyen is gyógytornásznak lenni. És rájöttem hogy ez nem én vagyok, nekem ez nem fog menni. Ha van ismerősöd a szakmában, akkor ajánlom hogy beszélgess vele erről. És ha nem olyan régen végzett, akkor esetleg tanácsokat is tud adni az anatómia elsajátítására ;)
2020. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Meglátom hogy sikerül a holnapi vizsga, aztán majd utána kitervelek valamit.

Ha nem sikerül biztos átmegyek egy másik szakra vagy kihagyom ezt a félévet.

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2020. jan. 30. 14:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mi az, amit nehéznek találsz benne? Nehéz úgy más szakot ajánlani, ha nem tudom, hogy milyen irányba mennél szívesen?

Ha az anatómiát találod túl soknak, akkor a gyógypedagógiát tudom ajánlani.


Ha természettudományosabb érdeklődésű vagy, akkor biosz bsc? Orvosi diagnosztikai laboráns? Képalkotó? Ha szeretted a reál tárgyakat, jó voltál belőlük, akkor esetleg biomérnök, bioinformatikus? Gyógyszerész, vegyész?


Mehetsz pszichológiára is, bár az se sétagalopp, de ha mondjuk ez iránt elkötelezettebb tudsz lenni, akkor meg lehet próbálni.

Esetleg gyógymasszőr?

2020. jan. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen bioszos, egészségügyis irányba mennék tovább.
2020. jan. 31. 10:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a vizsgád?
2020. febr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!