Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A hallgatói szerződésnek ez a...

A hallgatói szerződésnek ez a 20 éven belüli hazai munkaviszony fenntartását mégis, hogy kell értelmezni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
2013-ban kezdtem egy képzést, amit 7 félévig tanultam, de nem fejeztem be hanem 2017-ben szakot váltottam (karon belül) és az új szakon már sikeresen lediplomáztam. Tehát 12 félévet elhasználtam (6 év), amit elvileg Magyarországon kell ledolgozni 20 éven belül különben perkálhatok mindent vissza (ami nekem kb. 4 millió lenne inflációval együtt főleg ha beüt egy durva válság). Mivel simán előfordulhat, hogy évekig munkanélküli leszek így ennek a 6 évnek a ledolgozása közel sem biztos (főleg ha esetleg még új szakmát kell tanulni). Arra lennék kíváncsi, hogyha akárcsak 5,5 évet dolgozok le 20 éven belül (tehát egy félév híján teljesítem), akkor is vissza kell perkálni mindent vagy azért "idő-arányosítják" a hátralévő összeget és nem amiatt a fél év miatt dönteném magamat adósságválságba? Mert ha ilyen szigorú a rendszer, hogy nem időarányosítják és akkor is perkálni kell, ha 0 évet dolgozol és akkor is ha fél év híján tudod csak teljesíteni az baromi igazságtalan.

2020. jan. 22. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell izgulnod, a le nem dolgozott időre arányosítaniuk kell a visszafizetendő költségtérítés összegét!

Ugyanakkor a 20 éves időintervallumot a diplomaszerzésed időpontjához képest nézik és megmondom őszintén, el nem tudom képzelni, hogy 20 éven belül ne lenne meg 6 év munkaviszony, amibe egyrészt beleszámít a GYES/GYED stb. vagy éppen az álláskeresési járadék folyosításának időtartama is.

Ráadásul pl. egy sima heti 5 órás bejelentés is elég hozzá, azzal is ketyeg az idő, azaz bármi lényegében, ami nem megbízási szerződéses, vagy egyszerűsített foglalkoztatás (napi bejelentéses).

Meg ugye a 6 év sem 6 év pontosan, hiszen neked a szemesztereket számolják el, egy szemeszter pedig 5 hónap, még hivatalosabban pedig 150 nap. Azaz a 6 év igazából 12x150 nap = 6x300 nap = 1800 nap, ami így már igazából kevesebb, mint 5 év tényleges nettó időtartamban!

Szóval nem igazán hiszem, hogy ez a veszély bárkit is fenyegetne, hogy nem tudja majd 20 éven belül ledolgozni a korábbi tanulmányi idejét. Akinél mégis ez lenne a helyzet, az meg több, mint valószínű, hogy külföldi letelepedés és munkavállalás miatt került bele, azt meg ugye kb. röhögve fogja kifizetni annyi idő után.

2020. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes és pontos választ. Ritka az ilyen a gyk-n. :)
2020. jan. 24. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!