Járt valaki filozófia PhD-ra? Mit gondoltok?
Esetleg valaki járt úgy filozófia PhD-ra, hogy nem járt sem szabad bölcsészet BA-ra, sem filozófia MA-ra?
Meg lehet így csinálni? Így is felvehetnek?
Vagy van itt olyan, aki alapszaktól kezdve tanult filozófiát és PhD-ra ment? Szerintetek ha sosem jártam BA-ra vagy MA-ra belőle de nagyon érdekel a téma és elmélyülök benne, akkor van esélyem filozófia PhD-ra?
Mondjuk ha bejárok filozófia órákra, amiket szabadon választottnak meghirdetnek, hogy növeljem az ismereteim + olvasok hozzá magamtól + írok 1-2 tanulmányt a témában, akkor van esélyem? Ezzel már nem a 0-ról indulnék.
Jelenleg MA-hallgató vagyok de más szakon, ami szintén btk de nem filozófia.
Közben elkezdett érdekelni az igazság:
Magyar bölcsész lapok csak a quartilis rendszert kapták meg.
Természetesen a külföldi lapoknál, pl filozófia/történelem stb esetén ott van feketén fehéren a szám. Tehát ez csak magyar hagyomány és könnyítés. Bár a quartilis rendszert ráerőszakolták itthon is.
A lektoráltat nézik, a peer review ugyanaz, csak angolul.
(Impakt faktor természetesen van bölcsészeknél is, miért ne lenne?)
Felvételihez elvárás, hogy legyen már legalább 1 megjelent/elfogadott cikked. De, ha már megjelent bármi is tőled (lektorált folyóiratban), akármilyen témában, akkor szerintem már az is elég, a nyelvi felkészültséget kivéve semmit sem néznek szigorúan.
Annyira kevesen vannak már ilyen szinten, hogy gyakorlatilag mindenkit fölvesznek, aki eljut egyáltalán idáig.
Folyóirat annyi van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Tipp: internetes újságoknál gyorsabban megy a lektorálás (Kultúra és Kritika, A Hetedik, Comitatus). Komolyabbak: Különbség, MFSZ, Elpis, Existentia.
Ami fontos lehet:
-- Mindig eredeti nyelven kell olvasni az adott téma fő művét/műveit, tehát, ha Kant érdekel, akkor azt németül kell, ha Locke, akkor azt angolul, ha Platón, akkor görögül, ha Marcus Aurelius, akkor latinul, ha Ortega, akkor spanyolul.
-- Lássák, hogy már elkezdtél elmélyülni a választott témádban --> találj egy jó témát, keress az egyetemeden egy olyan tanárt, aki ezzel foglalkozik, és kérj némi útmutatást tőle, olvasnivalókat, stb. Akár többször is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!