Phd képzésben ez hogy működik?
Én a bölcsészettudományokat ismerem jobban, azzal kapcsolatban érdekelnének a válaszok is. Azt tudom, hogy lehet levelezőn (egyéni) is csinálni a phd-t. Ehhez úgy tudom kell legyen annyi eredménynek meg publikációnak, hogy ezt megengedjék. Ezt jól tudom? Illetve, ha ez így van, akkor mennyi az a mennyiség ami szükséges? Szóval hány publikációnak kell lenni, hogy valaki egyénire mehessen? Arra is kíváncsi lennék, hogy egyáltalán hogy tud valaki még a phd-képzés előtt publikálni? Természettudományoknál szerintem jobban van példa kutatócsoportokra de bölcsészettudományoknál szerintem ilyen nem nagyon jellemző, vagy ha van is, biztos nem annyi. Igaz, vannak esetek, hogy bizonyos folyóiratok, honlapok a "pályakezdők" írásait is fogadják meg én is ismerek olyat, aki most mesterszakos de 1 vagy 2 cikke megjelent már, nem a legnívósabb helyen, az igaz. De ahhoz nagyon sokat kell publikálni, már alap-és mesterképzés alatt, hogy elég cikke legyen valakinek phd-ra, nem? Mármint ha egyénire megy. Olyan sokat nem hiszem, hogy publikál egy hallgató.
Ha valaki a btk-s phd-t ismeri, az tudna infót adni legjobban. Irodalom, filozófia, történelem, nyelvészet, bármi érdekel, ami bölcsészet.
Messze elmarad publikációs követelményben a bölcsész PhD mint a természettudományos. Utóbbinál jó ha 4-5 év alatt össze tudsz hozni egy nagyobb impakt faktoros elsőszerzős cikket.
Ezzel nem becsmérelni akarom az elméleti bölcsész témákat, csak teljesen más az egész mint a kísérletes kutatás.
Meg kell nézni a doktori iskola követelményeit, de amiről én tudok az tényleg könnyen teljesíthető, nem ezen van a hangsúly.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!