A magyar kormány miért nem tartja tiszteletben, hogy nem minden fiatal reál/műszaki beállítottságú?
Úgy gondolom,hogy egy modern 21. századi demokráciában nem szabad korlátoznia tanulási lehetőségeket.
A magyar kormány nagyon kiszúrt azokkal, akik nem reál, műszaki beállítottságúak, ugyanis az egekbe emelte a ponthatárokat.
Pedig, bizony vannak értelmes nem reál szakok is.
A nem reál szak nem egyenlő a bölcsészettel, filozófiával.Ami tényleg nem mondhatók "szakmának".
Viszont, amik értelmesek:
-nemzetközi kapcsolatok
-nemzetközi tanulmányok
-nemzetközi igazgatás
-jog
-Munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatás
-igazságügyi igazgatás
Ezekkel mind ellehet helyezkedni, a versenyszféra könnyen felszívja őket.
Annyit tennék még én is hozzá, hogy a reál tárgyak oktatása nagyon rossz az általános iskolában és középiskolában is, nem véletlen van az, hogy mindenki humán területen akar továbbtanulni mert egyszerűen gyűlöli a reál tárgyakat vagy nem megy neki (ha másképp tanítanák lehet menne), ezért az egyedüli lehetőség a humán terület. A humán területek közül a jogot tartják nagyon jó választásnak (divatosnak és menőnek) ezért is óriási a túljelentkezés rá, mert abból indulnak ki, hogy jogászként milyen jó dolga van az embernek, sok pénzt lehet keresni mégis humán terület. Ez egy teljesen falsch meglátás, akik jogászok vagyunk, mind tudjuk. Jogászként ma akkor érvényesülsz ha benne vagy a top 20-30%-ban, a többiek vergődnek, ezt teljes bizonyossággal állíthatom. Arról nem is beszélve, ha bekerülsz egy jó ügyvéd irodába, lehúzzák a bőrt is rólad, ezzel mindenki a diploma után szembesül, mégsem csak beülni kell szépen kiöltözve egy ügyvédi irodába hanem akár éjszakázni is.
Magyarországon nincs ennyi jogászra szükség egyszerűen. Ami pedig azt illeti, hogy a gazdagok befizetnék a gyerekeiket ha nem lenne államis jogi képzés, igaz (hozzáteszem most is így van, a jogászok gyerekei is jogászok lesznek így viszik tovább az irodát, ügyfélkört ezért hajlandóak fizetni is a jogi képzésért, papír nyilván kell a végzettségről). Viszont azt is tudni kell a jogi szakmáról, hogy akinek nem jogászok a szülei, nagyszülei stb. nem sok esélyük van, minden a kapcsolatokon múlik, van-e jogász rokonod, akinek átveszed az ügyfélkörét stb., nem tudsz a semmiből jogászként várat építeni. Akik nulla hátszéllel indulnak ezen a pálya, nem állítom, hogy nem jutnak (juthatnak) el egy bizonyos szintre, de kicsi az esélye, majdnem nulla. Nekem sok kollégám van jogász generációkból, nagyon jól élnek, pörög az üzlet, de azért mert átvették a praxist, akik jogàszi háttér nélkül voltak mind az állami szférában kötöttek ki (ha nem lettek pályaelhagyók) és nagyon nevetséges bérért. Szerintem sem jó ez így, hogy tulajdonképpen zárt ez a szakma, sokan csalódnak a diplomaszerzés után ebben a szakmában, akkor látják csak, hogy mennyire belterjes az egész korlátozott lehetőségekkel. Ez lehet keménynek hangzik, de ez az igazság.
Az állam pedig ne fizessen olyan képzésért, ahol a diplomások között igen magas a pályaelhagyók száma vagy nem jogi, hanem más felsőfokú végzettséget igénylő munkakörben helyezkednek el a végzettek (ma ez az arány igen magas), valamint ne hagyja az állam, hogy valaki 5 évet elcsesszen az életéből olyan képzésre, ami helyett más képzés elvégzésével sokkal előbb talál munkát, magasabb fizetéssel.
ma 17:28
Ez hülyeség, már ne is haragudj, hogy a piac megoldja magának a szakembert. Ez pont a humán területek és a betanított munkások tekintetében lehet így. Szépen néznénk ki, ha a mérnököket akik a következő Airbus-t tervezik nem egy államilag akkreditált egyetemi képzésen, hanem valami holland Airbus iroda tárgyalójában tanítanák. Igenis üljön be a BME-re és tanulja meg hogy mitől marad a repülő a levegőben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!