Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaválasztási dilemma:...

Pályaválasztási dilemma: hogyan döntötök?

Figyelt kérdés
Egy bölcsész és egy reál irány tetszik, és nem tudok dönteni. A bölcsész irány jobban érdekel kicsivel, de a reál irány nyilván stabilabb jövőt jelentene. Mit tennétek? Milyen szempontokat vennétek figyelembe? Mennyire fontos, hogy a személyiségünkhöz passzoljon a munka tökéletesen? Nem tudom mi legyen.
2019. nov. 24. 13:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16%
Gyerekem egyszerűen megoldotta a dilemmátokat... pszichológia nappalin, gazdasági szak szombati levelezőn – párhuzamosan. Nektek is ezt javaslom.
2019. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hogyan osztja be az idejét, és mi a későbbi, távolabbi terve a kettővel együtt?
2019. nov. 24. 18:49
 13/20 anonim ***** válasza:
20%

#9 pályaorientációs tanácsadás? tesztek töltögetése?

Neked elment a józan eszed?! Nehogy már más mondja meg valakinek hogy milyen képzést végezzen!

2019. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Pályaorientációs tanácsadás? tesztek töltögetése?


Igen, ilyen is van, arra való, hogy jobban megismerje saját magát az ember. Nem más mondja meg, hova jelentkezzen valaki, de a helyes kérdések feltevése helyes válaszokat szülhet és segítheti a döntést. Teljesen releváns tanács volt esetemben. Nyilván, ha ismerném megfelelően saját magam, tudnám, merre induljak.

2019. nov. 24. 19:18
 15/20 A kérdező kommentje:
MBTI szerint amúgy INFJ vagyok és menjek bölcsész irányba, nyelveket oktatni, vagy pszichológusnak, mert ez passzol a személyiségemhez (mondom, MBTI szerint). Amivel egyet is értenék, ha nem lenne bennem a "de..."
2019. nov. 24. 19:20
 16/20 anonim ***** válasza:
23%

#15 Hát akkor, tessék. Kijött hogy mit kell csinálnod. Aki a teszteknek bedől, dönthet így is. Ja és persze, nem más mondja meg hogy mit csinálj (pontatlanul fogalmaztam), hanem egy gép valamilyen algoritmus alapján.

Az informatika egyik gyakorlati alkalmazása: a hiszékeny emberek megvezetése, és hány ilyen van még... Aki elhiszi, hogy 20 vagy 60 kérdésből megállapítható hogy mi az optimális életút, arra inkább nem mondok semmit. Józan paraszti ésszel is, nem az lenne az ideális, hogy az ember a saját tanárait kérdezi meg előbb -akik évek óta tanítják? Csak többet tud mint egy gépi algoritmus... Ébresztő, legyen már eszetek!

2019. nov. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
12. Kérdező: írtam privátot.
2019. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Sajnos te sem nagyon merültél még el a pszichológiában, úgy látom, kedves egyik válaszadó. Kár. Nagy különbség van a jósprogramok és a személyiségtesztek között. De ebbe nem merülök bele. Ha szeretnéd, bármikor képezheted magad ezen a téren is.
2019. nov. 24. 20:32
 19/20 anonim ***** válasza:
67%
Én ugyanígy voltam ezzel. Kitűnő tanuló voltam (végül az érettségim is ötös lett mindenből), nyelvvizsgáim voltak és minden tárgyból nagyjából egyenlően teljesítettem. Én matek-fizika gimibe jártam, mindkettő tárgyat nagyon szerettem, viszont emellett a nyelvek és az irodalom is érdekelt. Ugyanez volt a dilemmám. Én végül elmentem mérnökinfóra és lehúztam ott egy évet, de otthagytam. Ott rájöttem, hogy igazából engem mégsem érdekel ez a terület. A gimiben nagyon jó volt az osztályközösség, nagyon jók voltak a tanáraink is és az órák is nagyon érdekesek voltak, szerintem inkább ez vonzott akkor. Illetve olyan személyiség vagyok, aki mindenből a legjobbat akarja kihozni, így mindig erre törekedtem. Plusz, hozzá kell tennem, hogy nyilván a jó kereseti lehetőségek is motiváltak a szakválasztáskor. Aztán az egyetemen felismertem, hogy ez nem a tanulásról vagy a jegyekről szól, hanem az a kérdés, hogy én szeretnék-e ezzel foglalkozni és érdekel-e igazán. Nekem az a személyes véleményem, hogy az egyetemen tanultak csak egy részét teszik ki a megszerzendő tudásnak és készségeknek, nagyon nagyon sok múlik azon, hogy az ember még mit pakol bele akár a személyiségéből, tapasztalataiból, plusz tanulmányokból, gyakorlásból, munkából. Magyarul: bőven kell időt és energiát fordítani egy egyetem elvégzésébe, kell a motiváció, ambíciók, egy erős érdeklődés, ha az ember komolyan gondolja és szeretné is vinni valamire. Nekem ez akkor nem volt meg, emiatt abbahagytam. Végül elmentem BTK-ra, egy nyelvszakra és azóta is ezt csinálom, ez már sokkal inkább én vagyok és itt már érzem, hogy haladok is valamilyen irányba és nem csak toporgok az egyetemen. Ez az én sztorim, csak a saját tapasztalatom és lehetséges, hogy te teljesen máshogyan gondolkozol és máshogyan is fogod megélni.
2019. nov. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van olyan osztálytársam(szakmàt tanulok), aki egyetemre jár, dolgozik meg még emellett csinálja ezt a szakmàt, amit én. Hát, nem lennèk a helyében, de sok ember képes rá. Ha ilyen okos vagy, akkor mérlegelnèm a helyedben azt, hogy melyikkel járnèk jobban. Szerintem akinek jól megy a matek és társai annak abban az irányba kellene elmozdulnia, mérnök, programozó, stb. Ezek jó döntèsek, biztos jövőt jelentenek. Egy bölcsész már nem minden esetben örülhet, ha elvégezte az egyetemet. Persze nyilván van olyan aki megél belőle és szereti. De igaz lehet ez az utóbbi években végzett tanárokra is. Megbecsülés 0, fizetés nem sok, de sok a pályaelhagyó.

Írd fel mindkét szakot ami érdekel és érvelj ellenük és mellettük külön-külön. Nekem ez segített, esetleg tényleg elkezdheted mindkettőt.

2019. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!