Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem a nagyobb jólétért és...

Ha nem a nagyobb jólétért és egyéni érdek miatt lehetne tanulni, hanem csak az élvezetért és szenvedélyért akkor többen vagy kevesebben tanulnának?

Figyelt kérdés

Szerintem az az egyik legnagyobb baj, hogy léteznek alulfizetett munkák és van olyan, hogy minimálbér, ha rajtam múlna ezt eltörölném. Igenis ne legyenek szakadéknyi különbségek a bérek között és jobban adózzanak a többet keresők, a többkulcsos adót visszakéne hozni, de ne az a politika térjen vissza, ami 2010 előtt volt.


Úgy gondolom, hogyha nagyobb jólét lenne és nem azért tanulna valaki, hogy jól járjon vele, hanem azért, mert élvezi, akkor sokkal többen tanulnának. Plusz, ha alapjövedelem is lenne akkor még többen tanulnának és sokkal normálisabb, gondolkodóbb társadalomban élnénk. Azt látom, hogy az elitnek nem ez az érdeke, hanem az, hogy még több bérrabszolga legyen és ezért nem érdekük az alapjövedelem, pedig lenne annyi pénz, hogy szétlehessen osztani. Nem lehet végtelenségig gdp-t növelni és hatalmas pusztításokkal is jár ez.


Nem motiváltatni kéne az embereket a tanulásra, jobb élet reményébe, hanem a jólétet alap emberi joggá kéne tenni, hogy mindenki emberhez méltó életet éljen és elkéne felejteni ezt a lusta, semmirekelő, alkoholista sztereotípiát. Alapból az ember nem semmirekellő mi mind alkotó lények vagyunk, az elidegendett bérmunka rendszer miatt vannak céltalan emberek. A munkát is teljesen közösségivé kéne tenni és a munkaidőt drasztikus lekell csökkenteni. A szegénység nem a kevés munka miatt van, hanem az elnyomás, kizsákmányolás, uralkodás és szakadéknyi egyenlőtlenségek miatt. Ezért nincs értelme annak, hogy az elit motiváltassa az embereket tanulásra a nagyobb fejadag miatt, a motivációnak belülről kell jönnie és nem kikényszeríteni azt.


2019. nov. 24. 07:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kevesebb az IQ-ja még lehet egy szorgalmas valaki, mondjuk egy jó festő-mázoló, vagy asztalos. Nem kell mindenkinek kutatófizikusnak lennie ahhoz, hogy jól éljen és jól keressen. De igenis az embereknek meg kell tanulniuk azt, hogy az ő életükért ők a felelősek. Nem vállalhatja át ennek felelősségét az állam. Ez történt a szocializmusban. Évtizedekre, hacsak nem évszázadokra okozott károkat. A magyar társadalom kiskorú, nem képes tenni magáért, nem tud döntéseket hozni és a legfontosabb: nem vállal felelősséget a tetteiért. Mindenki hibás, csak ő nem. És ebből adódóan borzasztó fegyelmezetlen is ez a réteg. Mindent akarnak, lehetőleg azonnal és lehetőleg ingyen. Ha valami teljes joggal fizetős, kerüljön bármibe is, fel vannak háborodva, hogy mi az, hogy nem jár neki, pedig ő ledolgozott 40 évet a gombgyárban, neki ez jár. Le vagyunk ott ragadva, hogy a gazdag azért gazdag, mert lop a szegénytől, ami némileg ellentmondásos, hiszen a szegény azért szegény, mert nincs mit lopni tőle, de pl az én környezetemben senki nem azért él jólétben, mert a s*ggét vakarja, komoly tanulmányi befektetések, és rengeteget munka áll mögötte, olyan, amit a gombgyárban dolgozó szalagmunkás el sem tud képzelni. Ne haragudj, amikor lehúzok 12 óra munkát a munkahelyemen olyan végzettséggel, amit megszerezni volt 5 év és megtartani még további évek továbbképzései (persze pénzért, amit a munkámért kapott fizuból fizetek ki) és ehhez tartozik egy hatalmas felelősség is; és hazaérve egy nyaralást tervezek meg Balira egy másodpericg sem érzem magam rosszul, hogy vannak az országban olyan 50 pluszos emberek, akik a Balatont sem látták egész életükben. Véletlenül sok ilyen emberrel van dolgom a munkám során és sajnos ismétlődő mintákat látok: 16-17 évesen már megszülik az első gyereket, 40 éves korukra van 4-5, egy percet nem dolgoztak egész életükben, végzettségük nincs, örülhetünk, ha egy 8 általánost fel tudnak mutatni. Aztán jönnek a gyerekeik, akik követik ugyanezt a mintát: 16 évesen ott hagyják a sulit, otthon fetrengenek, nem dolgoznak, de minél hamarabb teherbe esnek az első szembejövő cigánytól. Bocs, de nem gondolnám, hogy ezért a "teljesítményért" járna bármi is. Hiába nem tetszik, az csak egy idea, hogy mindenki egyenlő, meg mindenkinek minden jár. Nem igaz. Nem vagyunk egyenlőek, a történelem során soha nem is volt példa olyan gondolkodásra, ami ezt az elvet követte volna. Egyedül a kommunista társadalmak voltak ilyenek: milyen érdekes, hogy Észak-Koreán kívül mind elbukott és még az én unokáim is az ő adósságaikat fogják nyőgni.
2019. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!