Milyen tanácsokat tudnátok adni egy egyetemistának a sikeres tanulmányokhoz?
- Tanárnőt dugni!
- PÉNZ, borítékokba!
- Bekerülni a HÖK-be!
- Jó gyakorlati hely, ahol van befolyás a sulira!
Lépj be korábbi évfolyamcsoportokba, mert sokszor ott beszélik meg az emberek, hogy milyen kérdések voltak a vizsgán, esetleg még lefotózott vizsgafeladatlapok is vannak feltöltve, vagy olyan előadásanyagok, amit a tanárok csak zh előtti héten szoktak kiadni (már ha kiadnak), így sok mindennel előrébb leszel. Én az elvetemült fajta vagyok, vagyis nemcsak a keresőbe írom be mindig a keresett tárgyat, hanem visszalapozok, mert akármikor, akárhogyan, rövidítéssel is szó lehetett róla, nem hagyok ki semmit. De ugyanígy keress felsőbbéves hallgatókat, kérj el mindent, amit tudsz, pendrive-on vagy drive-on. Ez a taktikázás, ami nagyon fontos, mert előfordul, hogy más dolgot kérdeznek a vizsgán/zh-kon, mint amit leadtak. Pl. most géptanon nekünk is volt 7 feladat, ebből egy rettenetesen hosszú számolási feladat, amit nagyon át kellett látni, ennél 5x egyszerűbbeket néztünk mindig órákon. A többi feladat korábbi évekből lett összeollózva, azt már betanultam, így nem vizsga közben kellett rajta gondolkodni, de ez a megspórolt idő nagyon is kellett arra a nehéz feladatra. Nem mindegy, mennyire vagy felkészült.
Szaktól is függ amúgy, de általános igazság, hogy a kapcsolatok nagyon fontosak. Egyrészt az fentebb említett jegyzetek miatt, másrészt pedig információforrás. Minél több emberrel beszélsz, jártok össze, annál több infot tudsz majd a tanárokról, tapasztalat alapján kihez érdemes, nem érdemes tárgyat felvenni, vizsgázni menni, ilyenek.
Ez már nem középiskola, itt már nem kell mindenre bejárni. Nem lustaságból mondom, de pl. nálunk a polgári jog egy kibírhatatlan dolog volt, ugyanúgy, mint a közgazdaságtan, EU-ismeretek stb, amiknek semmi köze nincs a szakunkhoz. Csak a saját idődet pazarlod az ilyenekkel. Helyette tanulhatsz, pihenhetsz, sportolj, csinálj beadandót, bármi hasznosabb. Jogból is előző évi feladatsorokból készültem, 5-öst kaptam, az a srác pedig, aki minden órára bejárt és jegyzetelt, csak 4-est, szegény, még sajnáltam is am.
Szóval fontos szortírozni, válogatni, eldönteni, mi a fontos tárgy. Ami a szakodhoz kapcsolódik, nagy kreditű tárgy, arra viszont mindig járj be szépen, ülj előre, jegyzetelj, figyelj, jegyezzen meg a tanár, hogy bejártál. Főleg szóbeli vizsgáknál fontos, nálunk sok tanár figyelte, hogy bejársz-e, van aki direkt csak az órán szóban elhangzottakból kérdez, nem pedig a könyvből vagy a kiadott előadásanyagból. Jah... És ami meg nem fontos (pl a fenti polgári jog), abból hiába van kiadva 500 oldalyni ajánlott irodalom, ne azt olvasd el, hanem a fontos tárgyad ajánlott irodalmát. Van, hogy dönteni kell, vagy ez, vagy az, ne a butaságot tanuld meg, még ha érdekesebbnek is tűnik, mert államvizsgán nem abból lesz a tétel.
Jól be kell osztani az időt. Ha van beadandó, határidős, akkor kezd el időben megírni. Ha tudod, kérd ki más tanácsát, hogy ez biztos jó lesz-e így, nehogy egyest kapj. Sokszor a zh-kat egy hétre teszik, így kezdj el időben tanulni, mert egy hét alatt nem fogsz tudni felkészülni 6 különböző tárgyból.
Ja és van egy olyan tipikus egyetemista réteg, aki soha sehova nem jár be, csak amire nagyon muszáj, de ott is már rögtön kimaxolják a hiányzásokat, amint lehet...nem kelnek fel időben, végiglazulják a napot, este elmennek inni, stb. és mondogatják, hogy ,,minek bejárni", hiszen úgyis megtanulják otthon. Vannak köztük okosabbak is, meg nem okosabbak is, ez mindegy, de ne menj utánuk. Több okból is fontos bejárni a szakos tárgyaidra, elvégre ha már egyetemen vagy, dolgozz meg érte egy kicsit. Szóval ne menj velük, ne hallgass rájuk. Ennyi :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!