X diploma + gazdmen FOSZK = Gazdmen diplomás állások?
Szóval..
Van gazdmenes ismerősöm, BGE-re jár, én az ELTE-re nyelvszakra.
Szeretnék az alapszakom mellett elvégezni egy gazdmen foszkot pluszba, mert az is érdekel.
Ismerősöm szerint az járható út gazdasági munkahelyekre, ha van egy ilyen foszkod és mellé valamilyen diplomád.
Ugye csak a szórótárgyak hiányoznak a foszkról, de mint sokan mondják: amit egyetemen tanulunk az nem sokat számít, mert úgyis betanítanak valamennyire.
Szóval szerintetek nyelvszakos diplomával és gazdmenes foszkos papírral felvehetnek gazdmenes diplomát igénylő munkahelyekre?
Köszi előre is!
FOSZK-nak semmi értelme. Attól, hogy valamit egyetemi épületbe oktatnak, nem feltétlen egyetemi végzettség. Azt kéne végre már megértenie a sok tájékozatlannak, hogy a FOSZK az felsőfokú okj-s szintnek felel meg.
A holland-angol párosítás pedig nem jó választás. Európában német és orosz nyelv, aminek elsődlegesen van értelme (az angol után).
Úgy tűnik, hogy a közoktatás a 0-át verdesi, mert itt senki nem érti a kérdést, amire azóta találtam választ.
Gazdasági FOSZK + akármilyem diploma = gazdmenes diploma szint.
Ami azóta tiszta is számomra.
Az olyen kamuközgazdászok, mint a gazdmenseket, marketingesek és turizmusosok szinte semmit sem tudnak.
A munkahelyen tanítják be őket, mert egy 10-es skálán 1-2 szinten értik a gazdaság folyamatait, mert éppen leesett a bershka táska ára meg nincs ingyen a CS:GO a steamen.
Láttad már e szakok tanterveit? Mi az, hogy “szinte semmit se tudnak”? Itt van például a kermark tanterve: [link]
Ez szerinted semmi? Idióta.
Na most a kedvedért fellapoztam egy FOSZK-os tantervet. (BGE-set találtam, de gondolom a Corvinus is hasonló). [link]
Hát bocs de ez így max. TIT tanfolyam, és akkor még nem kalkuláltunk azzal, hogy az ide járó hallgatók eleve gyengék (nem kerültek be BSc-re). [link]
Az ezen az oktatáson részt vettek TELJESEN nélkülözik a módszertani alapokat (matek, statisztika, operációkutatás, piackutatás stb.) is meg a szakmai alapokat is (mikro- és makroökonómia stb.)
Hagyj már azzal a bullshittel, hogy “bármilyen diploma + FOSZK = gazdasági diploma”. Ezt a képletet egyszerűen leírom neked: 💩+💩=💩
Mindenesetre sok sikert a foszkos karrieredhez!
Azért nem jó kérdező, hogy az ilyen képzéseken tanulókat kamuközgazdászoknak nevezted, mivel eleve nem közgazdászok. Csupán a népnyelvben van valamiért ez a fogalmi zavar.
Ezek üzleti képzések, és egyáltalán nem az a céljuk, hogy jegybanki elemzőket képezzenek. Igaz, hogy a multiknál kb. mindent be kell tanítani, de az adott üzleti terület alapvető ismerete nélkül ez nem lenne lehetséges.
Sajnos boldog boldogtalan az ilyen képzésekre megy, az esetek többségében teljesen alaptalanul, csak azért, hogy tanuljon valamit egyetemen, de semmiben sem jó. Például a mi képzésünkön is a hallgatótársaim legalább felét kivágnám a francba.
Egyébként te is pont ebbe az irányba törekszel, szóval végképp nem értem miért írsz ilyet. Ráadásul még alacsonyabb szinten is tervezed űzni.
Az is hülyeség, hogy a gazdasági szakosok ne lennének közgazdászok. Mi a fenék lennének, ha nem közgazdászok?
A gyakorlati közgazdász képzéseknek (gazdmen, kermark, nemzgazd stb.) ugyanúgy megvan a közgazdász-képzésük, azaz van mindenkinek
- Mikroökonómia
- Makroökonómia
- 2 félév gazdasági matek, 2 félév gazdasági statisztika
- Operációkutatás
- Vállalatgazdaságtan
- Vállalati pénzügyek
- Pénzügyrendszertan
- Vezetői számvitel
stb. stb. tessék fellapozni a curriculumokat.
Ez a hősködés, hogy az egyéb gazdasági szakosok "ne lennének igazi közgazdászok" csak felesleges szájkarate. Ilyen alapon nincs valódi közgazdász, csak egyedül a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző közgazdász, mert ehhez képest az alkalmazott közgazdaságtan is csak lábvíz. De szerintem nincs értelme ezeken szájkaratézni. Az elméleti és a gyakorlati közgazdaságtan egy kicsit más fókuszúak, de attól még mindegyik közgazdász.
Igen, ez mind szép és jó, amit írsz, M. D., de akik ezeket el is végzik IS irdatlanul gyengék?
Valóban van mikro, makro, gazdmatek, vállmatek, pénzügy, számvitel ezeken a szakokon, de nem tanulják meg!
Max 2-essel átmennek és ennyi!
Az 5%-a megmarad a fejükben és ennyi, elfelejtik mert csak a vizsgán kell átcsúszni és kész.
Na meg aztán, csak a corvinuson játszik az, hogy sokan vannak államin, amíg a BGE-n pont nem!
A hallgatók ⅔-a(inkább ¾-e) önköltségesen van, 280 ponttal a zsebükben.
Ezek a hallgatók ugyanolyan gyengék, mint a FOSZK-osok.
Szóval ne mondjátok nekem, hogy igazán sok mindent tudnak ezek az emberek, MERT NEM.
Én nem törekszem már ilyen irányba haladni, vannak jobb tervem.
Mert egy mérnök nem tud végigbukdácsolni a képzésen? És a frissen végzett mérnök hallgatók is biztos mindenre emlékeznek, amit tanultak.
Én is üzleti képzésen vagyok, nem nevezem magam közgazdásznak és soha nem is fogom. Őszintén bevallom, hogy nincs a fejemben a makroökonómia könyv minden oldala, viszont az általános tanulságokkal és alapvető feltevésekkel tisztában vagyok. Sokan vannak, akik még ennyit sem tudnak, de lehet, hogy kiváló marketingesek vagy HR-esek lesznek. Nekik mégis miért lenne szükségük részletes makroökonómiai tudásra? Mire használja azt egy marketinges?
Sajnos valóban igaz, hogy sok az alacsony pontszámmal bekerülő fizetős hallgató. Amíg az egyetemeknek ekkora bevételt jelentenek az üzleti képzések a tandíjakon keresztül, ez nem is fog változni. De akik csak a pénznek köszönhetően kerülnek be és végig is bukdácsolják a képzést, azok oda is jutnak, ahová valók. Ezen a területen mesterdiploma nélkül már egyébként is nehéz jelentős pozíciókba kerülni. Az üzleti szférában olyan munkakört fognak betölteni, mint egy gyenge mérnök egy gyárban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!