Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási szakképzés...

Felsőoktatási szakképzés tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hosszas tanulmányozás és körüljárás után sem találtam normális, használható információt arról, hogy úgy általánosságbab véve ér-e valamit ez a fajta képzési mód a felsőoktatásban. Talált-e ilyen végzetséggel valaha valaki állást ebben az országban bármilyen szakirányban, amit ezen a szinten lehet tanulni? Érdemes ilyenre jelentkezni? Növeli az esélyemet a munkaerő piacon, ha egy ilyet elvégzek? Melyik ilyen típusú szak ér a legtöbbet? Minden érdekel ezzel a képzési formával kapcsolatban, akár pénzügyi irányból van valakinek papírja, akár agrár szakirányból.


2014-ben érettségiztem, van nyelvvizsgám (angol középfok), és jövőre levelezőn munka mellett beadnám valamilyenre, leginkább gazdasági irány felé. Alapképzés a cél egyébként, de ahhoz emelt érettségi kellene valamiből (informatikából csinálnám egyébként, mert azt több hekyen elfogadják, és ahhoz értek is kicsit programozás alapjaihoz meg word, excal, access), de ha mégse jönne össze az emelt, akkor ez a képzés maradna mert ugye ide nem vonatkozik az emelt érettségi szabály.


Szóval egy jól megválasztott FSZ növeli az esélyeimet a munkaerő piacon?



2019. szept. 8. 14:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést a gépelési hibákért, tableten írtam.
2019. szept. 8. 14:26
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A FOSZK munkaerőpiaci értéke az OKJ-val van egy szinten sajnos.
2019. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én nem igazán értem a Foszk létjogosultságát.

Mert amiből létezik diplomás végzettség ( és a Foszk-ok 99%-ából létezik), abból nyilvánvalóan esélytelen lesz a Foszkos egy diplomással szemben.

Egy jó szakma ( amiből nincs felsőfokú szint ) elvégzését sokkal ésszerűbbnek tartom.

2019. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajna én is ettől féltem, hogy ilyen válaszok érkeznek. Bár, ha egyébként középfokú végzettség és szakképesítés elegendő egy állás betöltéséhez (pl: banki ügyintéző stb.) akkor nincs nagyobb előnyben, aki egy ilyen papírt felmutat, hogy egyetemen végezte az okj-t, mintha csak sima okj-s suliba járt volna?
2019. szept. 8. 15:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész alapképzésre inkább?
2019. szept. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyebb a foksz mint egy általad kedvelt tantárgyból letenni az emelt érettségit
2019. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom nekem mire volt jó a FOSZ:


3,5 év alatt lett volna egy alapszakos diplomám, de olyan magasak a ponthatárok a szakomon, hogy biztos nem kerültem volna be államilag támogatottra. Ezért elmentem FOSZ-ra, ahová felvettek államira, amit megcsináltam 2 év alatt. Utána egyből jelentkeztem alapszakra, amit megcsináltam másik 2 év alatt. Ahogy megjósoltam, nem vettek fel államira. De már csak 2 év tandíját kellett kifizetnem 3,5 év tandíja helyett. Cserébe viszont 3,5 helyett 4 év alatt végeztem, ami számomra elfogadható ár volt. Ennyi igazából.

2019. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Én is elmondom miért nem bánom, sőt örülök hogy alapképzés helyett FOSZK-ra mentem (BGE/PSZK/gazdinfó):


1. Lazább felvételi eljárás. Alapképzésre matek/infó érettségit kérnek, illetve 370-380 pontot. Foszkra mindegy melyik két érettségi, és csak 240-250 pont.


2. Kedvezőbb időelosztás. Már olvastam itt gyakori kérdéseken okoskodó válaszokat, hogy "nem ugyan azok az órák meg a vizsgák mint alapképzésen, még az elnevezésük is más". Ez rohadtul nem így van. Ugyan az a kurzusaimnak a neve, mint az alapképzéseseknek, van 2-3 órám ahol az alap és a FOSZK még együtt is vannak. A vizsgák szinte mindig egyszerre vannak. Első félévben egy barátomnak (szintén első féléves, csak alapos) még szarabb is volt az órarendje mint nekem, mert neki vegyítve voltak a gazdasági és az infós kurzusok, nekem az első félévben 1 infóval kapcsolatos órám volt, a többi mind gazdasági, a második féléven meg 2 gazdasági órám volt, és 6 infós.


3. a sikeres záróvizsgára pontot kapsz ha jelentkezel alapképzésre abból a szakból, amiből a FOSZK-os okleveled meg van. A krediteket beszámítják, szóval az sem igaz, hogy ha FOSZK-ról jelentkezel BSC-re, akkor 4 félév + 7 félév lesz. Nem. Akkor úgymond "rövidített alapképzésre" kerülsz át, ami időben ugyan ott van, mintha alapból BSC-re mentél volna.


Összességében: HA nem csak oklevélre, ergo egy "igazoló nyomtatványra" törekedsz, hanem szeretnél diplomát is, akkor nincs szégyen abban ha FOSZK-ra jelentkezel előtte. Sőt, én még örülök is hogy így alakult.

2020. jan. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló. Emelt szintű érettségit kivált a FOSZK? Műszaki FOSZKra mennék majd Gépészmérnök alapra ahova kell az emelt szintű matek érettségi. Az pedig nincs nekem.
2021. jan. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hátha még valaki olvassa. Igen ki vált.

Én is az előző válaszolóhoz hasonlóan csinálom. Műszaki FOSZK-ot végeztem és most szeretnék továbbtanulni alapszakon. Munka mellett nekem így egyszerűbb volt.

2021. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!