Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a legnehezebb az orvosi...

Mi a legnehezebb az orvosi egyetemben?

Figyelt kérdés
Mit lehet tanácsolni egy most kezdő orvostanhallgatonak? Tényleg a logisztika a legnehezebb az első évben? Mennyire kell kapcsolatok kiepitesere törekedni? Melyik tantárgy a legnehezebb?

2019. júl. 28. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy sok és nehéz anyagot kell rövid idő alatt elsajátítani.

Elsőben meg kell tanulni tanulni.

Nem tudom milyen típusú ember vagy. Én az egyetemen kezdtem el bulizni, szerettem volna jobban társasági ember lenni, mint amilyen gimiben voltam. Viszont jó jegyeket is szeretnék, ezért azt tanácsolom, hogy "work hard, play hard". És itt nem is a bulizásra gondolok, hanem, hogy tarts fenn egy egyensúlyt a tanulmányaid és a kikapcsolódás között. Pihenni igenis kell! Ne hanyagold el a családod, barátaid, legyen valami hobbid.

A kapcsolatok kiépítése... Felsőbb évesek sok tanácsot tudnak adni, milyen tárgyat vegyél fel,elmagyarázzák az anyagot, hol lehet a legjobbat ebédelni a városban, stb. Évfolyamtársakkal is jó jóban lenni, nem? :D De nem kell kifejezetten törekedni a kiépítésre, mert nem ezen múlik, hogy átengednek-e vizsgán...

A legnehezebb tantárgy? Hmm. Kinek mi... Az anat mindenkinek nagy falat, mert hatalmas az anyag és ez az első nagy megmérettetés (szigorlat). Van aki a bikémmel küzd, van aki a kisujjából rázza ki. Szegeden a kórélettant eddig nagyon szigorúan vették, így ez volt a mumus, de most változások történnek és nem tudom meddig lesz érvényes ez a megállapítás...

2019. júl. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, nem tudom, hogy logisztika alatt mit értesz. Bár Debrecent nem jelölted meg a kulcsszavak között, én pedig ott tanulok, de úgy gondolom, hogy a legnehezebb az volt, hogy már nem finomkodtak, mint középsuliban. Elkezdték nagy tempóval leadni az anyagot, mindegy volt hogy tudod-e követni vagy érted-e. Egy idő után belejött az ember, de addig nekem nehéz volt. Fel kellett venni a ritmust. Első félévben Debrecenben szerintem a biofizika vagy az orvosi kémia a legnehezebb, de az még egy viszonylag bemelegítős félév. Második félévtől már az anatómia, ami tényleg nehéz lesz.
2019. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első félév általában a legkönnyebb. Emelt biosz-kémia után az orvosi kémia elsősorban ismétlét + kiegészítés, erősebb tempóban, a vizsga pedig szóbeli, ahol már nem mindenki rendes. A biofizika már mehezebb kicsit, bár szerintem nagyon érdekes volt, a vizsga már nehezebb, főleg, hogy van beugró. Itt tudatosul majd Benned, hogy milyen könnyű is volt az érettségi. Mégis, ezt az első félévet visszasírod majd a következők után.


Jön az anatómia (benne a boncgyakorlat, szövettan, fejlődéstan, neuroanatómia), egyik rosszabb mint a másik. Mellette még tanuld a töménytelen de érdekes élettant, a töménytelen és érthetetlen biokémiát (ami olyan, mintha a telefonkönyvet tanulnád meg), és egyéb sok sok kisebb tárgyat is: genetika, sejtbiosz...a laborok könnyűek.


Azt tanácsolom, mármint ha újra elölről kezdeném az egészet, akkor biztos nem ülnék le megint mindent megtanulni, mert az lehetetlen. Aki azt mondja, hogy lehet, az hazudik. Pl. Élettan előadás van hetu 2x 2 óra, amin kb 50 oldalnyi anyagot veszünk át a könyvből, mellette még olvasd el az előadást is, és akkor ez csak egy tárgy volt. És az élettan fontos. Én azt tanácsolom, hogy amiből beugró van, azt mind ki kell váltani év közben, és csak azt meghagyni vizsgaidőszakra, amit nem lehet kiváltani. Nem lehet egy hetet se lazsálni, sőt, az évfolyamelsők már augusztusban elkezdték a tanulást, és minden órára már eleve felkészülten mentek, hogy értsenek is valamit. Az olyan tárgyakból, mint pl. a fejlődéstan, szövettan, genetika, sejtbiosz, szóval minden olyanból, ahol írásbeli a vizsga, szerezni kell előző évi vizsgafeladatokat ismerősöktől, mindenfélét! Lefotózott, elmondott, bármi jó, és azokat 10x átnézni, hogy megjegyezd. Ez a taktikázás, és elengedhetetlen. Én nagyon sokszor csak leültem és megtanultam a könyvet kívülről, és vagy értzhetetlenül fogalmaznak meg egy kérdést, vagy olyat kérdeznek, ami még előadáson se hangzott el soha még elvétve se, vagyis nem lehet csak tisztességes felkészüléssel átmenni (van, hogy lehetne, de akkor meg a saját életed nehezíted meg, ha inkább 400 oldalt tanulsz meg 300 vizsgakérdés helyett egy olyan tárgyból, ami nem fontos). A szövettan is detto: adnak kétféle könyvet is, amiből tanulhatsz, összesen kb 6-700 oldal, közben ott van a kötelező szövettan gyakorlat is, és a vizsgakérdések? Fene tudja, honnan szedték elő, de vagy az apró betűseket kérdezik, vagy direkt szivatják a népet, de hogy arra se lehet könyvből felkészülni, az biztos. És ha a kérdésekből tanulsz, amit másoktól kaptál? 4-es, 5-ös, de érdekes! De ezt persze neked az egyetemen soha senki nem fogja bevallani, mert nagyon sok a felszínes ember, aki azt mutatja, hogy neki aztán megy minden tökéletesen.


Az anat intézetvezető tanár félév elején azzal kezdte, hogy jövőre ugyanitt ugyanekkor majd szintén találkozunk a fele társasággal. Mondom ok, ez így előre el van döntve, hogy mindenképp megbuktatjuk a felét, mert hát ettől színvonal a színvonal, ugye? Meg hát kell a pénz. Ja és még egy ki nem mondott igazság az egyetemről, a boncgyakorlat vezető tanárunk mondta nekünk, hogy a gyakorlati vizsgára ők úgy kapják meg a listát, hogy be van csillagozva azok neve, akiket mindenképpen át kell engedni, akkor is, ha nem tudnak semmit; ők azok, akiknek a szülei többszázezer-milliós összegekkel támogatják az anatómia intézetet és kutatásaikat. És hogy ez mennyire nem fer a többiekkel szemben? Semennyire...2 teljes hét tanulás kellett, míg a kart megtanultam, és át is láttam. Szóról szóra. És ők? Hagyjuk. De ezt se fogja neked az ég világon senki bevallani, mert hogy hát ők bizony mindent tudtak. Tanács: ha nem akarsz piszkosul játszani (vagy nincs erre pénzetek), akkor keress év közben egy nagyon jó bonctanárt, aki külön órákat ad neked, bevisz a boncterembe, tanácsokat ad, hogy ki mikor milyenekbe szokott belekérdezni, nagyon nagyon hasznos. Ja és ezt is váltsd ki év közben, mert eleve rosszul állnak a diákokhoz a vizsgaidőszakban olyan tárgyakból, amiket ki lehetett volna váltani, főleg minél később mész el. Pl. anatómia utóvizsgán 110 emberből már csak 5 ment át.

2019. júl. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami. Engem az viselt meg a legjobban, hogy itt már senki nem áll hozzád pozitívan. A sulidban még kitűnő voltál, versenyekre jártál, még néha első is lették országos versenyeken, évfolyamelső vagy, kapsz emlékérmet, érzed hogy vagy valaki, hogy igenis ügyes vagy és megérte tanulni, az pedig egyértelmű, hogy az orvosin a helyed, mert eddig végig mindenki ezzel bíztatott. Na itt jön a csalódás, orvosi egyetem. Van még rajtad kívül jópár olyan ember, mint Te, sőt, jobbak, mint Te, mert már pl. nemzetközi biológia verseny xy díját is megnyerték, és már kívülről tudják a molekuláris biológiát, és kutatni járnak. És vannak azok, akiknek orvosok a szülei, és biztosan elvégzik az egyetemet. És vagy Te, aki immár közöttük csak átlagos vagy átlag alatti; akinek kő keményen meg kell küzdeni és ki kell érdemelni a helyét közöttük. Az, akit nem fognak különlegesnek kezelni az egyetemen, mert nem ismer senki, és csak egy leszel a szürke tömegből, akit bárki megbuktathat igazságtalanul, mert hát a számoknak meg kell lennie. És a többiek meg kérdés nélkül le fognak nézni, csak mert nem lett meg elsőnek az anat szigorlat. Hiába van még 100 ember rajtad kívül, akinek szintén nem lett meg, senkit nem érdekel, akkor is csak egy évismétlő leszel és örökké az maradsz a szemükben. Kegyetlen ez a hely. És már azt is mindenki el fogja felejteni, hogy te voltál anno a legjobb kémiából egyszer az OKTV-n, vagy h évfolyamelső voltál a sulidból. Úgyh ha jót akarsz a lelkednek, tanulj meg hazudni, színlelni, taktikázni, és ha törik ha szakad, ne bukj meg semmiből.
2019. júl. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes kapcsolatokat építeni mind az évfolyamon (legyenek barátaid, akikkel minden jobb) mind szakmailag (TDK, vagy nyári gyakorlatok a kiszemelt kórházban) mert ha szerencséd van, lényegében meglehet a munkahelyed az egyetemi évek alatt. A legnehezebb a másodév vége a nagy szigorlatokkal, a legnehezebb tárgy szubjektív, nekem az anatómia volt. De más odavolt érte, és szenvedett a biokémiával. Megint más meg negyedévben csúszott meg gyógyszertanból. De láttam már olyat is, aki a mikrobiológia miatt. Összességében az első két év a vízválasztó, ha az megvan, már el szokták végezni az emberek. További tanács: az önálló időbeosztás elsajátítása. Ez teszi talán igazán nehézzé az egyetemet, főleg az elején. Egyetemistaként neked kell beosztani a tanulást, ügyelni a határidőkre az ügyintézésben, utánajárni dolgoknak. A tanárok már úgy vannak veled, hogy egy hallgató vagy a sokból, nem szívügyük az eredményed. Leadják és visszakérik az anyagot, hogy mihez kezdesz vele, már a te dolgod. Sok sikert, szép egyetemi éveket!
2019. júl. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Ja igen, előttem válaszolóhoz még hozzátéve: nálunk is azzal kezdték kémián, hogy nyilván kitűnők vagy ahhoz közeliek voltunk gimiben, így megszoktuk, hogy úgymond jó tanulók vagyunk jó jegyekkel. Nos, itt fogunk egyest, kettest is kapni jó eséllyel, meg kell tanulni, hogy a kettes (ami itt 50-60 vagy még több %, nem 40) szintén jegy. Szóbeli vizsgán meg tényleg sok a szubjektív tényező, tök hasonló produkcióra lehet kettest és ötöst is kapni a vizsgáztató hangulatától függően. Nem szabad elkeseredni. Én vidékre jártam (nem is jelöltem mást) olyat, mint előttem válaszoló, nem tapasztaltam. Például hogy a csoporttársak néztek volna le bárkit jegyért, vagy hogy nyílt titok lett volna, hogy ki megy át biztosan. Sőt, a hallgatók közti hangulat családias volt, a csoportok együtt buliztak, szerveztek programokat, az meg soha nem volt téma, ki hány ponttal jött, milyen jegyet kapott...
2019. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A második válaszolóhoz:logisztika alatt az időbeosztás értem, és az a anyag rendszerezését.

Még a harmadik válaszolóhoz:ezt a SOTÉ-ban tapasztaltad? Illetve mit jelent az, hogy kiváltassz egy tantárgyat?

2019. júl. 30. 10:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!