Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben ki számít...

Ebben a helyzetben ki számít eltartónak/eltartottnak?

Figyelt kérdés
Kollégiumi felvételihez kellene szociális igazolást benyújtanom ,viszont az eltartó/eltartott viszony esetemben nem egyértelmű számomra. 23 éves vagyok, idén felvettek felsőoktatásba, de a középiskolát évekkel ezelőtt befejeztem, azóta dolgozom is, tehát van önálló jövedelmem és nem vagyok diák. Édesanyámmal élek egy lakásban, a lakás a bátyám nevére lett írva ajándékozásként aki egy éve elköltözött, de ide van bejelentve. Ő sem diák már, tehát van saját jövedelme. Ebben a helyzetben hogyan lehet értelmezni az eltartó/eltartott viszonyt?

2019. júl. 28. 18:31
 1/4 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem beleírni, hogy a szabályzatban "öneltartónak (önfenntartónak) csak a

munkaviszonyból származó rendszeres jövedelemmel rendelkező hallgatók

számítanak", az idei jövedelmem papíron kb 45000 forint volt, tudtommal ez nem számít jogilag rendszeres jövedelemnek, de javítsatok ki ha tévedek.

2019. júl. 28. 19:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, a választ nem tudom (én is épp most jelentkezek koliba), de azt írták hogyha a neptun@kolhok.elte.hu e-mail címre írsz, segítenek.
2019. júl. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
A személyi jövedelemadóról alkotott törvény szerint eltartott, aki családi pótlékra jogosult, a magzat a várandóssági időszakban, az, akire tekintettel a magánszemély családi pótlékra jogosult, a rokkantsági járadékban részesülő személy, az, aki a családi pótlék összegének megállapítása szempontjából figyelembe vehető vagy figyelembe vehető lenne, akkor is, ha az eltartott után nem családi pótlékot állapítanak meg, családi pótlékot nem állapítanak meg, vagy a családi pótlék összegét a gyermekek száma nem befolyásolja.
2019. júl. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy melyik egyetem!


A BME-n pl. így definiáják az öneltartó személyt:

"Öneltartó az a pályázó, akinek nincsenek eltartói, gazdaságilag önálló háztartást képez, és akinek szülei/rokonai a megélhetését semmilyen formában (lakhatási, utazási, étkezési költségek) nem tudják, vagy nem kívánják támogatni."


A kérdező valószínűleg az NKE-re gondol, ugyanis az ő pályázati kírását dobja a Google, ha rákeresek a kérdező általál idézett részletre. Ez így folytatódik:

"Felhívjuk a Pályázók figyelmét, hogy öneltartónak (önfenntartónak) csak a

munkaviszonyból származó rendszeres jövedelemmel rendelkező hallgatók

számítanak. Ebben az esetben csatolandó a Pályázó szülei (gyámjai) által írt, jegyző, vagy közjegyző által hitelesített nyilatkozat arról, hogy általuk a Pályázó semmilyen juttatásban nem részesül, továbbá a Pályázónak igazolnia kell (fentebb – 1. és 2. pontok - leírtak szerint: jövedelemigazolás a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól, munkáltatói igazolás), hogy milyen jövedelmekből tartja el magát. Munkaviszony alatt értendő a közalkalmazotti, köztisztviselői, kormánytisztviselői, szolgálati jogviszony is."

Tehát a szülőknek nyilatkozni kell, hogy semmilyen formában nem támogatnak. Ezt könnyen tagadhatjátok is vagy igazolhatjátok is (nem tudom, melyikkel jársz jobban), úgy sem tudják ellenőrzni, hogy anyukád a kezedbe nyom-e havi 20 ezer forintot kajára vagy sem.

2019. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!