Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Fehérgyarmatról, Debrecenen...

Fehérgyarmatról, Debrecenen vagy Nyiregyházán keresztül szeretnék eljutni Budapest nyugati pu. -ig? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Mindenképpen 1 átszállással szeretném megoldani ,(ez a két hely van átszállási lehetőségként ebben az esetben), és helyben szeretném megvásárolni a jegyet , nem internetről .Az indulásom és az érkézésem nem kötött.

Tehát , én még soha nem utaztam vonattal, nem tudom hogy működik az átszállás , beszállás leszállas , honnan fogom tudni melyikre kell beszállnom , hogyan fogok leszállni az átszálló pontnál stb.

A vásárolt jegyemen vannak ezzel kapcsolatban információk ? Persze kérdezgetni is tudok majd , de semmi képp nem akarok ott ragadni vagy eltévedni!Mással utazni sajnos nem tudok, de nagyon fontos lenne oda mennem

valaki el tudná nekem nekem ezeket a dolgokat magyarázni ?


2019. jún. 22. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük az elején: www.elvira.hu

Itt megnézed, mikor indulnak vonatok, kiválasztod, melyikkel utaznál. Ha ez megvan, jegyet kell rá venned. A közkeletű tévhittel ellentétben lehet úgy is jegyet venni, hogy átszállás után is érvényes legyen és meg lehet venni előre is a jegyet, nem csak a vonat indulása előtt pár perccel. Fehérgyarmaton van jegypénztár, úgyhogy ezt meg tudod tenni. Felírod magadnak papírra, telefonba vagy máshová, hogy mikor indulnál és melyik vonattal utaznál tovább, pár nappal az utazás előtt elballagsz a jegypénztárba és megveszed a jegyedet.

Ha csak személyvonattal utazol, kapsz menetjegyet aznapra, örülsz neki, elteszed és majd felhasználod. Ezt onnan ismered fel, hogy fekete sor jelzi az Elvirában. Ha gyors- vagy sebesvonat is van az útitervben, akkor gyorsvonati pótjegyet is kell venned, ezeket zöld sor jelzi. Ha InterCity is lesz, akkor kell rá IC pót- és helyjegy, ilyenkor kék a sor az Elvirában.

A menetjegy ilyen távolságon az érvényessége napján 0-tól 24 óráig érvényes. A gyorsvonati pótjegy is az érvényessége napján használható fel, de azon belül bármelyik vonaton, ami az adott viszonylaton közlekedik. Vagyis ha van egy gyorsvonati pótjegyed Debrecentől a Nyugatiig, akkor aznap bármelyik gyors- vagy sebesvonattal mehetsz. Az IC pót- és helyjegy csak egy adott vonatra, azon belül is egy helyre érvényes. Nem mehetsz korábbi vagy későbbi vonattal csak azért, mert az neked jobban tetszik és elméletileg nem is ülhetsz át máshová. Ha van pótjegyed, de más vonattal mennél, arra másik pótjegyet kell váltanod.

A leszállás, felszállás és átszállás nem bonyolult. Mondhatnám hülyebiztosnak is, de az sokaknak sértő. A vasútállomásokon van hangosbemondó, mondja, mi hová érkezik. A nagyobb állomásokon táblás utastájékoztatás is van: a váróteremben, a vágányok peronján és lenn, az aluljáróban is ki van írva, hogy melyik vágányra milyen vonat érkezik és az hová megy tovább. Ezen kívül a vonat első és utolsó kocsiján van tábla is, ami jelzi az útirányt. Egyszerűen lehetetlen eltéveszteni.

A vásárolt jegyeden is lesz információ az átszállással kapcsolatban: ha Fehérgyarmatról a Nyugatiba mész (a Keletibe is lehet, de ott nem lesz megoldás egy átszállással a vágányzár miatt), akkor rajta lesz útirányként, hogy Debrecenen és Szolnokon át a Nyugatiba utazol. De neked csak Debrecenben kell átszállnod. Debrecent fel fogod ismerni: nagyon sokáig megy a város szélén a vonat, az állomás előtt a vágány mellett van szép, nagy tábla "Debrecen" felirattal, a peronon is ki van írva, hogy az ott éppen Debrecen és mivel ez a végállomás, nem megy tovább a vonat, nem fogsz rajta maradni. Leszálláskor valószínűleg bele kell kapaszkodni az ajtókilincsbe és nagy erővel kell nyitni, mert arrafelé ha jól emlékszem, ezeréves személykocsik járnak. Vagy kifelé, vagy befelé nyílik az ajtó típustól függően. Fontos, hogy mindig arrafelé szállj le, ahol a peron van, mert a másik irányban nem annyira kényelmes és még tehervonattal, körüljáró mozdonnyal, drótkerítéssel is találkozhatsz.

A felszállás fordított sorrendben történik: kinyitod az ajtót, fellépsz a lépcsőn és bezárod magad után. Ez utóbbit ki szokták hagyni a kevésbé művelt népek. InterCity-vonatok esetén nem kell rángatni az ajtót: van mellettük piros és zöld gomb, megállás után a zöld nyitja őket akár fenn, a kocsin vagy, akár lenn, a peronon, a gombnyomás után pedig levegő nyitja ki neked. A peronajtót (ami a kocsi végét választja el az utastértől) szintén levegő nyitja helyetted. Vagy szép, zöld gomb van, vagy kis, szürke kallantyú, amit meg kell húzni. Egy idő után automatikusan csukódik, ilyenkor újra meg kell nyomni a gombot vagy meghúzni a kart. A többi megoldás, úgy, mint ajtóban rémült arccal kiabálás, az ajtó visszanyomása kézzel vagy lábbal, a táskával kiékelés, esetleg áthaladás után az ajtó visszahúzása emberfeletti erővel mind-mind helytelen. IC-nél fontos, hogy abba a kocsiba szállj be, amelyikben a helyed van, ezt a kocsi ajtaján vagy oldalán feltüntetett szám mutatja.

Egyébként nem kell félni a vasúttól, érthetően működik, nagyon vakegérnek kell lenni, hogy eltévedj.

2019. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló korrektül leírta a dolgokat, pár konkrétummal egészíteném ki a te esetedben. Az elvirán kinézel egy vonatot amivel utazni szeretnél. Lehetőleg Debrecenen keresztül, Nyíregyháza felé szörnyűek az eljutási lehetőségek Fehérgyarmatról. Debrecen felé sem egy álom, de mindenképp jobb. Szóval a fehérgyarmati állomáson megkéred a pénztárosnénit, hogy adjon neked egy jegyet a Nyugati pályaudvarig Debrecenen át és Debrecentől egy helyjegyet a [vonatneve] intercity vonatra. Debrecenig a pálya egyvágányú, így várhatóan lesz egy kis késés, mire Debrecenbe érsz, arrafelé elég gyakori, főleg ha a szembejövő vonat is késik, de ezt majd úgyis meglátod ha utazol. Ha leszálltál az aluljáró végében található nagy monitorokon, vagy a hangosbemondón keresztül tájékozódsz, melyik vágányra érkezik a Nyíregyházáról érkező és Budapestre induló [vonatneve] intercity vonat. Általában be is mondják, hogy "a kocsik számozása a vonat elején/végén a 18-as számú elsőosztályú kocsival kezdődik". Te ehhez mérten kikeresed a saját kocsidat, arra viszont ügyelj, hogy 19-es és 20-as kocsi rendszerint nincs, tehát ha a jegyed a 21-esbe szól, az a 18-as utáni 2. kocsi lesz, a 22-es a 3. és így tovább. TEGYÜK FEL, olyan szerencsétlen időben utazol, amikor a te vonatod késik, de az IC nem, így elmegy előtted. Ekkor sincs gond, legfeljebb egy idegőrlő max 1 órás várakozás Debrecenben, ugyanis óránként mennek intercityk a fővárosba. Ezesetben viszont be kell menned a váróterembe és vagy a pénztárban, vagy az autómatánál venned CSAK HELYJEGYET a következő intercityre a Nyugatiig. Ekkor nem muszáj vonatnevet mondani, a pénztárosnéni pontosan tudni fogja mit szeretnél, az autómata pedig időrendben hozza fel a vonatokat. Ezután a procedúra ugyanaz, mint az előző válaszban.


Remélem nem írok későn és tudtam hasznos infóval szolgálni :D

2019. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fehérgyarmatról Nyíregyre is eljutni órákba telik. Nekem már tele a hócipőm ezzel a menetidővel. Ami amúgy kocsival 1 óra lenne.
2019. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!