A BKK villamosain hogyan kell érvényesíteni a jegyet?
Egy BKV dolgozó: (tehát nekem nem kell lyukasztanom, igazolványom van)
felszállás után rögtön odamész az automatához, ami többnyire van az ajtónál is. Bedugod a jegyet a nyílásba, a gép rányomtatja a dátumot, ez után kihúzod, és magadnál tartod az utazás végéig. A tömbből szerintem kitépheted, de jobb a békesség, tartsd benne
Ez baromság, hogy nincsen ellenőrzés, pont a villamosok a legkedveltebbek az ellenőrök körèben, hiszen eléggé megkerülhetetlen hálózati elemek és jó sok az utas.
A gyűjtőjegyet ma már eleve különálló jegyekként kapod meg, de a tömb formájúakból is kitépheted a jegyet. Régen nem így volt, de a 21. század második évtizedére sikerült ezt meglépni.
Vannak mechanikus lyukasztók, a fekete részbe dugd be a jegyet ütközésig, majd a ezt a fekete részt húzd magad felé, amíg nem érzed, hogy átlyukasztotta a jegyet. Utána tapintással érezheted, sikerült-e a művelet.
Az elektronikus lyukasztóknál pedig ha porosan világít az ellenőrző fény, keress másik lyukasztót. Dugd be a jegyet amíg csak tudod, aztán csipogás és a zöld fény felvillanása jelzi a sikeres jegykezelést. Nyomtatott karakter sornak kell a jegyen megjelennie.
Az e-jegyrendszer itt Pesten olyan, mint Király Linda világhíre. Ma még nem az, de majd holnap már az lesz.
Ez az e-jegy is mindig csak lesz.
Régen volt olyan szabály, hogy a feleslegessé vált jegyet ki szabad tépni, de az éppen érvényesített csak a tömbben jó.
Ez már nincs.
Itt olvashatsz róla. A szöveg nyakatekertnek tűnhet, de nem az.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!