Ha MÁV-ra van bérletem, akkor utólag tudok egy-egy alkalomra kerékpárszállításra feljogosító bérletet váltsak? Vagy esetleg külön meg kell vegyem a jegyet is?
Köszi a választ, bár azt hiszem félreértettük egymást.
A te példáddal élve, van egy bérletem Kecskeméttől Szolnokig. Használom is, heti két-három alkalommal vonattal járok. Viszont most rájöttem, hogy ilyen jó lenne kerékpárral menni a vonaton.
A kérdés: ha van egy sima bérletem, milyen lehetőségeim vannak, hogy kiegészítő kerékpár szállításra jogosító jegyet vegyek?
Köszi, közben megtaláltam az Elvirában a kerékpár szállítási díjat.
Ha 8 km-t megyek, ez diákként 125 Ft, a kerékpár jegy pedig ugyanide 235 Ft.
Mhmmm, azért megkérik az árát. Ez oda-vissza 720 Ft, akkor már inkább az egész távot kocsival teszem meg.
A bicikli gyakorlatilag mint egy teljesen különálló alany olyan időtartamú és távolságú bérletet vesz magának (kísérője jegy vagy bérlethelyzetétől függetlenül), amilyent akar. Kb. egy éve le is van hagyva a kerékpárbérletekről az a mondat, hogy "igazolvány száma:" korábban kísérő "bérletjegyének száma". Persze akad, egy-egy jegyvizsgáló, aki keresni fogja, hogy mért nincs semmi ráírva, ahogy az elmúlt húsz évben meg akadt egy csomó, aki meg azzal jött, hogy a kerékpárbérletre nem kellett volna semmit se ráírni. Persze nekiszegeztem néhány főellenőrnek a kérdést, hogy akkor süssék már egyszer ki, mit is akarnak, annyit sikerült kihámoznunk, hogy odafenn se nagyon tudják... Amikor már csak a személyi igazolványszámod kellett a kerékpárbérletre, akkor se kellett összefüggésben legyen a te bérleted létével, nemlétével, időtartamával, bármi. Most hogy semmilyen számot nem kérnek, akár odaadhatnám, hogy holnap a szomszéd Mariska kísérgesse a vonaton a biciklit, ha én véletlen nem megyek, egy bicikli - egy bérlet, hadd vonatozzon a bicikli, kifizette. Kifizette négy diák, tizennyolc nyugdíjas, huszonnyolc bőrönd, három bliccelő, két süvöltő babakocsi, öt kisebbségi, egy értelmi fogyatékos és egy ott felejtődött szagló hajléktalan ingyen utazását, akik aztán vígan terülnek el a hátsójukkal mindahányan a kerékpárelhelyezésre kijelölt területen, szóval megkárosítva amúgy sem lenne tőle a MÁV.
Bicikli az egyetlen, ahol nagyon megéri bérletet venni, mert a biciklijegyeknél nem számolnak kilométert, 8-ra is annyit fizetsz, mint 50-re. Biciklibérletnél viszont számolnak kilométert!
Egyébként nem a biciklijegy a drága, hanem a diákjegy van gyakorlatilag ingyért. Piaci áron az a nagy szâros igazság, hogy 20-szor annyiba kerülne. Tudod a munkáltató nem fizeti típusú bérletek a harmadik faluba is havi 20-30 ezer forintnál kezdődnek, és arra vagy vele jogosult, hogy 20-30 társaddal a lépcsőn vagy egy vécéajtó előtt ácsorogjál. Na ez a piaci valóság, akit nem az állam fizet. Ahogy a biciklit se fizeti, azért tűnik az most neked drágának, valójában az még kifejezetten olcsónak számít összevetve kishazánk egyéb áraival.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!