Helyközi autóbuszokon természetes jelenség már a
köszönés elhagyása?
Figyelt kérdés
nem vagyok egy nagy tömegközlekedős, évi pár alkalommal buszozok fel kisvárosból megyeszékhelyre, azt vettem észre hogy egyrészt az utazók sem indítanak köszönéssel, illetve a sofőr sem teszi ezt meg szinte egy alkalommal sem. ugye nem neveltek félre azzal hogyha felszállok illene köszönéssel indítani, illetve leszálláskor is valamiért késztetést érzek egy viszlátot mondani (?) az utolsó alkalmakkor azt figyeltem meg hogy köszönök, és a sofőr is figyelmen kívül hagyja, nem köszön vissza, várja hogy minél előbb mondjam már mit szeretnék, ez így mindennapos már? megértem hogy felgyorsult élet van vidéken is, de ezzel kéne hogy járjon? lehet a mindennapi tömegközlekedőknek nem olyan feltűnő jelenség ez, vagy ha nagyobb helyeken űzik, de én csak kapkodom a fejem néha pedig még 30 sem vagyok hogy kevésbé parasztos dolognak számít kérdezetlenül leülni valahova mint böfögni valamit ha felszállok
Így van, a magyarok egyötöde bunkó pesti, a többi mint IQ-bajnok, csakis a Mindenki akadémiáját nézi, meg a csakis a szépirodalom legkiválóbb műveit olvassa, s még a kecskének is megemeli a kalapját.
2018. dec. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
12/26 anonim válasza:
Jézus micsoda emberek...
Köszönni alap! Igen, a sofőrnek is, ő is ember, ha nem köszönsz, az olyan, mintha semmibe vennéd.
Felénk senkinek nem esik nehezére egy "jó napot!". Kár itt mentegetőzni, meg magyarázni, aki nem köszön, az egyszerűen bunkó. (Hozzáteszem felénk nem egy sofőr szóvá teszi a köszönés hiányát az alapvető illemet nem ismerő utasoknak.)
2018. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
13/26 anonim válasza:
Jézus, micsoda emberek! Egyetlen szórakozásuk, hogy a pirosat nyomkodják, mert nem vagyunk egyformák.
Én sokkal több taplóval találkozom vidéken, mint Pesten. Sokkal!
2018. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
14/26 anonim válasza:
Pesten ahány nem bunkó emberrel eddig találkoztam, mindegyikről kiderült, hogy vidékről költözött fel :)
2018. dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
15/26 anonim válasza:
13: Az a baj, hogy ez nem egyformaság kérdése, csak látom, te ezt nem bírod felfogni...
Ja és gondolom te is nyomodod a pirosat.:D
2018. dec. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
16/26 anonim válasza:
*nyomkodod
2018. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
17/26 anonim válasza:
Mi nálunk vidéken az a szokás, hogy felszálláskor és leszálláskor is köszönünk a sofőrnek, mégha csak fejbiccentéssel is.
Sőt még az is szokás a lakhelyemnél lévő buszmegállónál, hogy minden buszra váró ember köszön a másik embernek.
2018. dec. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
18/26 anonim válasza:
Sok sofőr azért nem köszön vissza mert megszokta hogy neki se köszönnek, ezért meglepődik eme (sajnos) ritka gesztustól.
2018. dec. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
19/26 anonim válasza:
Elsőajtós járatokon szoktam köszönni/biccenteni, meg ugye mutatom a bérletem. Ha nem az első ajtón szállok fel, nem tartom indokoltnak. Leszállásnál szintén nem szoktam, max. akkor, ha az első ajtón szállok le, de az velem nem szokott előfordulni.
Egy bunkó pesti
2018. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
20/26 eddiboy válasza:
Nem tudom, miért kell ebben (is) Budapest-videék ellentétet keresni. Egyszerűen Budapesten a legtöbb buszjáraton összajtózás van, vagyis nem kell a sofőrrel kapcsolatba kerülni, jegyet venni, bérletet mutatni, eleve egy zárt fülkében ül többnyire, ezért nem is szokás. Vidéken és a budapesti első ajtós járatokon nagyobb arányú nyilván a köszönés, főleg, amikor jegyet is kell venni, nem csak valamit felmutatni. Amúgy a kérdező kérdése sem budapesti járatokra szólt, hanem kifejezetten vidéki helyközi járatokra, ott viszont meglepő, amit a kérdező ír, mifelénk például teljesen általános az oda-vissza köszönés.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!