Buszsofőrnek miért nem adunk borravalót?
Borravalót azért adunk, mert ezzel fejezzük ki az elégedettségünket a szolgáltatással kapcsolatban. Persze manapság már ennek sincs kultúrája, az emberek csak adják, mert hallották, hogy van ilyen és illik. De alapvetően a borravaló mértékével az elégedettségünket fejezzük ki. Például, ha étteremben elégedettek voltunk a kiszolgálással, az ételekkel, akkor nagyobb mértékű borravalót adunk; ha nem voltunk elégedettek kisebb mértékűt; ha pedig minden totálisan pocsék volt, akkor nem is muszáj adni. Csak hát sokan tényleg nem értik ennek a kultúráját. Az meg a másik fele, ha valaki alanyi jogon elvárja.
Egy buszvezetőnél hogy adsz borravalót? A jegyet az utazás előtt váltod meg, tehát még nem lehet fogalmad arról, hogy milyen lesz az adott szolgáltatás (időben odaérsz-e stb), ezért aztán nem is kell borravalót adni. Tulajdonképpen leszálláskor lenne jogosultsága a borravalónak, de mondanom sem kell, hogy mennyire feltartaná a menetidőhöz kötött buszt az, hogyha mindenki leszállás előtt még gyorsan adna borravalót a sofőrnek. Fodrásznál is akkor adunk borravalót, miután levágta a hajunk, és elégedettek vagyunk az eredménnyel.
Úgy látom valaki töröltette a válaszomat, amit még az elején írtam. Valami ilyesmi volt:
Mindek adnék? Eleget lopnak azzal, hogy az utasok jelentős részének nem adnak jegyet, és féláron viszik őket a busztársaság költségére.
Nem tudom kinek szúrta a szemét, de ezekra az ügyekre bizonyítékok is vannak, az ellenőrök is benne vannak, a sofőrök nekik is juttatnak "leadót".
Egy pestkörnyéki viszonylaton a közelmúltban nemrég az egész sofőrgádát lecserélték emiatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!