Támogatnátok-e egy olyan kampányt, amelyikben megkérnék a nyugdíjasokat, hogy lehetőség szerint ne közlekedjenek a reggeli csúcsforgalomban?
Mit gondoltok erről, mennyire reális? Illetve milyen előnyei, hátrányai lennének?
Vagy lehet-e pl. ehhez igazítani egyes helyek nyitvatartási rendjét?
Kérdező,
támogatnál egy olyan kampányt, hogy a fiatalok biciklivel járjanak reggel, hogy a nehezen közlekedő nyugdíjasok el tudjanak jutni oda ahova akarnak és ne kelljen kocsiba ülniük (ami még rosszabb) vagy éppen nyomorogniuk a tömegközlekedési eszközökön?
Igen.
Nem rossz ötlet.
Bár elmondhatnád, hogy a nyugdíjasnak miért kell pont a reggeli csúcsidőben nyomorognia ott, és mit lehetne ezzel kezdeni. Olvass vissza.
Visszaolvastam, azért írtam...
De kérdezek még jobbat, fizetnéd azoknak a helyeknek az extra költségeit amik abból adódnának, hogy nem a normális "banki nyitvatartási" időben lennének nyitva?
Csak egy példa, nyisson a rendelőintézet 10-kor, hogy ne tudjanak korán utazni ezért a nyugdíjasok. Hajlandó lennél támogatni az egészségügyi dolgozók béremelését csak azért, mert emiatt igen kedvezőtlen hatásai lennének a az életritmusukra? (Ja és ugye akkor az összes EÜ dolgozó reggeli csúcsidőben járna). Tehát, ha a fizetésedből konkrétan ilyen jogcímen lecsípnének 10-12%-ot mondjuk?
De száz szónak is egy a vége, ahogy előttem írták életkor alapján diszkriminálni nem lehet (ahogy már írták)
"fizetnéd azoknak a helyeknek az extra költségeit amik abból adódnának, hogy nem a normális "banki nyitvatartási" időben lennének nyitva?"
Na, ezt talán hagyjuk.
Ki se tudnám számolni, mekkora extra költsége van annak, ha nem lehet a normál munkaidőn KÍVÜL menni valahova. Legyen az bank, orvos vagy hivatal.
És ezen még a hosszú hétfő se segít, ha az ember fia, lánya pont ilyen helyen dolgozik, mert akkor neki is hosszú az a hétfő, és ugyanúgy nem jut el sehova.
Tehát a normális pont az lennem ha a fenti helyek ilyen elcsúsztatott munkarendben (vagy esetleg 2 műszakban) lennének nyitva.
Érdekes, hogy egy csomó intézmény van (étterem, művelődés, stb) ahol ezt megoldották.
"Na, ezt talán hagyjuk."
Miért is? Kardinális kérdés lenne, hogy honnan lehetne finanszírozni ezeket az extra költségeket. Nyilván a te adódból, vizitdíjból stb stb.
Mint már mondtam: ANNAK van extra költsége, ha nem tudom munkaidőn kívül intézni az ügyeimet.
És ez sokkal nagyobb költség.
A négereket meg talán hagyjuk, mert őket ugyanazok a körülmények szorítják, mint engem: vagyis időre kell dolgozni menniük reggel. A nyugdíjasoknak nem kell pont reggel időre menniük, ill. ahol mégis így van, azon lehetne változtatni.
Nos, nem egészen így gondoltam a megoldást, de mindenesetre mostanában alig találkozni nyugdíjassal.
Se reggel, se este.
Amikor járnak, akkor meg én nem megyek sehova.
Kíváncsi vagyok, hogy a vírus után ebből mi marad majd.
...egyelőre annyit változott a helyzet, hogy nincs az az eszeveszett tömeg, mint régen.
Tömeg az sajnos van, mert otthoni munka az kb. nincs, mindenki menjen be, a járatokat meg ritkítják.
De annyira nem, hogy cipőkanál is kelljen.
Sajnos mindenki a könnyebb megoldást keresi, és a régi módszereket kedveli.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!