Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi történik, ha diák nélkül,...

Mi történik, ha diák nélkül, diák bkv bérletet veszek Budapesten?

Figyelt kérdés
Ha ellenőr is van,sosem kér diákot.Október 31-én jár le a diákom,nagy a kockázat,ha ezentúl os azzal a diákigazolvány számmal veszek diák bérletet?

2017. okt. 22. 17:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%
Szívbetegként külön jó még azon izgulni, hogy megbåsz-e az ellenőr és mennyire. 250-ből nem szánni 9500 forintot egész havi mobilitási kiadásait fedezésére nem más, mint szarrágás és élősködés az utazásért tisztességesen fizető utasokon.
2017. okt. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%
Én napi szinten több tömegközlekedési eszközt is használok, és amúgy képzeld, az elmúlt két hétben rendszeresen elkérték már a diákomat, a matricát is megnézték rajta, pedig ugye még nincs is itt a hírhedt lejárati időszak, amikor majd fokozottan figyelnek.
2017. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Engem megbüntettek így, mert lusta voltam új diákigazolványt csináltatni az új suli miatt (holott még diák voltam) Tőlem se sokszor kérték el, meg 4 év alatt egyszer sem találkoztam a metrón ellenőrrel. Mármint a bejáratnál mindig ott vannak, a kijáratnál ia sűrűn. Olyankor nem mindig kérik a diákot, néha át is lehet menni rajtuk. Néha meg kipécéznek és pont tőled kérik el, miközben a többi ember meg simán elhalad mellettük. Akkor egyszer találkoztam a metrószerelvényen az ellenőrrel, egy olyan részen,ahol amúgy még kifelé sem nézik soha. Így megbüntettek, pedig még csak november eleje volt, épp akkor járt le. Persze azt hittem, majd el lesz felejtve, végül a kevés bírságból rengeteg lett a kamat miatt. Szóval csak óvatosan. Vannak járatok,ahol sosem találkozni ellenőrrel vagy olyannsl, aki elkéri a diákod. De elég egyszer belefutnod és fizethetsz 3 havi felnőtt bérletnyi összeget. Volt már,hogy karácsonykor és vasárnap éjjel is találkoztam a kedves ellenőrökkel, ezek tényleg mindent elvállalnak a pénzért.
2017. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#5-ben nagyjából jól írod: október 31-én még vehetsz diákbérletet (BKK-st), az november 30-ig érvényes. Utána már nem.
2017. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!