Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi történik, ha diák nélkül,...

Mi történik, ha diák nélkül, diák bkv bérletet veszek Budapesten?

Figyelt kérdés
Ha ellenőr is van,sosem kér diákot.Október 31-én jár le a diákom,nagy a kockázat,ha ezentúl os azzal a diákigazolvány számmal veszek diák bérletet?

2017. okt. 22. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Az első ellenőr, amelyik megnézi, az meg fog büntetni.
2017. okt. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen kidobod azt a pénzt. Csak annyit ersz vele, hogy könnyebb belógni a metróba vagy elsoajtos járatokra. Amint jön egy ellenőr - aki nagyon jól tudja, mikor járnak le tömegesen a diákok! -, semmit nem fog érni a bérleted és rögtön 8000 Ft-ról indul a taksa.
2017. okt. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok pesti,illetve felig-meddig,Eddig az ellenor csak a jegyemet kerte,mindig elovettem a diakot is es egyiket sem erdekelte.Es tobbszor is volt ilyen esetem,villamoson es a foldalattin is.Csak a berletemet kerte.
2017. okt. 22. 17:13
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De okt. 31 után meg szokták nezni, pont azért, mert akkor jár le sok embernek.
2017. okt. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De oktober 31-en meg alapbol vehetek diak berletet novemberre,amit december 2-aig hasznalhatok fel.Illetve nyilvan lejar november vegen.
2017. okt. 22. 17:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Novemberben a lejárat miatt szerintem fokozottan ellenőrzik. Decembertől szerintem nem gáz. Metrón tuti nem nézik. Ki kell számolni, lehet, hogy ha megbüntetnek is jobban jössz ki anyagilag ha továbbra is diákot veszel. Hordj magadnál egy gimis tankönyvet és akkor elhiszik talán, hogy csak otthon hagytad a diákot:)
2017. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyebkent 18 eves lany vagyok.Halasztok egy evet.Budapesttol 200 km-re lakom.Novemberben felkoltozom,mert nalunk semmi munkalehetoseg.Pesten pedig most voltam egy allasinterjun,es megkaptam a munkat.Itt havi netto 250.000 Ft-ot tudok keresni.Igy tudom magamnak fizetni a kulontanart,es nem a szuleimnek kell eltartania.Orvosira keszulok,csak 5 ponttal lecsusztam a ponthatarrol,ezert ujraerettsegizem.
2017. okt. 22. 19:55
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
250 rugóból simán kijön a felnőtt bérlet.
2017. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ennyiből tényleg simán lehetne venni egy felnőtt bérletet.
2017. okt. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tudom,igazabol reszben elmeleti kerdes volt.Bar,nem olyan sok a 250.Havi 70 az elberlet,30 a kulontanar,meg haza is szeretnek neha menni anyukamhoz,es nem olcso a busz sem,szoval...Meg ugye enni is kell,szivbeteg vagyok,a gyogyszerem sem olcso.
2017. okt. 22. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!