Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Nyugati metróaluljáróban...

A Nyugati metróaluljáróban milyen vonaljegyet árulnak az automata mellett?

Figyelt kérdés

Múlthéten metróztam és sorba álltam az automatánál hogy vegyek egy vonaljegyet 350 Forintért.Az előttem álló hölgynek egy látszólag hajléktalan ember felkínálta hogy ő ad neki vonaljegyet 300 Forintért és az hölgy élt is a lehetőséggel.Aztán nekem is kínálgatta de én nem mertem tőle venni mert biztos voltam benne hogy valami csalás lehet azokkal a jegyekkel és féltem hogy az ellenőr megbüntet.

Azt szeretném kérdezni hogy biztonságos lehet egy ilyen embertől vonaljegyet vásárolni és honnan van neki a látszólag eredeti vonaljegy?Mert ha biztonságos akkor lehet legközelebb én is inkább 50Forintot spórolnék.



2017. okt. 17. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jótèkonyság. Az ilyen jegyár Zsolnán túl sok pénze van, ezért minden nap vesznek 50 jegyet a pénztárban 350 forintért és eladják a magadfajtának 300-ért darabját. Ez élteti őket.


Ha nem hiszed, akkor gondold végig: miért pont nekik adná olcsóbban, “nagykeráron” a BKK a jegyet? Hmm, nem találsz rá indokot? Akkor lehet, hogy valami gond van azokkal a jegyekkel?


Bizony, lehet, hogy hamisak. Vagy igaziak, de enyhén használtak, amit az ellenőr kiszúr, te talán nem feltétlenül, ha nem vagy gyakorlott jegyhasználó (egy pályaudvarnál van rá esély). Vagy pedig nagyon is rendben van a jegy, csak épp az automata manipulálásával jutnak hozzá: eltömítik a jegykiadó nyílást vagy esetleg a hasonlóan visszatartott visszajáróból fektetnek be jegybe valamennyit az ottlétük okának elfedésére.

2017. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 10 darabos gyüjtöjegy 3000ft. Azaz 1 darab 300.
2017. okt. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Oké, hogy eladja a gyűjtőjegyet 300-ért, de akkor mi lenne a haszna? Ez így nem életszerű.
2017. okt. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tuti hogy a nyereségért csinálják, nem jófejségből
2017. okt. 18. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Én biztos nem vennék tőle. Csak hivatalosan veszek jegyet.
2017. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!