Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik útvonalon járnak...

Melyik útvonalon járnak Magyarországon emeletes vonatok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
járnak egyáltalán? én nem hallottam róla
2010. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyiken se, ha jól tudom csak az USA-ban vannak.
2010. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Németországban is vannak, de itthon még sose hallottam róla. Szerintem nincsenek...
2010. máj. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
emeletes vonatok nem járnak, esetleg buszok:)
2010. máj. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Magyarországon én se hallottam még róla. Csak Németországban..De ott utaztam is rajta Drezda és Meissen között.:)
2010. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Régebben felmerült mint lehetőség,hogy beszerez a Máv is,ilyen szerelvényeket,de valószínűleg ez nem valósult meg.

2006-ban kapott a Máv kipróbálásra emeletes szerelvényeket: [link]

2010. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
utolsó, igen erre gondoltam, én itt olvastam róla: [link]
2010. máj. 28. 15:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Romániában és a cseheknél is rendszeresítve van. - Tudtommal ők már nem rendelnek újat, mivel apad a hívatásforgalom.
2010. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ca. 2006 decemberétől 2008 decemberéig a Szombathely-Szentgotthárd szakaszon jártak, osztrák emeletes vonatok. De az osztrákok egy megálló kialakítása miatt levették őket erről a vonalról. Később a többi osztrák vonat is eltűnt (más okból).

Jelenleg Fertőszentmiklós és Fertőd között lehet velük utazni belföldön. (osztrák vonatok) A vonatok kinennek Ausztriába, csak ezt az egy megállónyi távot teszik meg belföldön.

De nem garantált, hogy minden vonat emeletes, mert egy részüket, ha jól tudom, akkor lecserélték "földszintes" Talentre. (A Talent ugyanaz a motorvonat, ami a Bp-Hegyeshalom vonalon előfordul motorvonat Flirt mellett.)

Amúgy Sopron állomáson is előfordulhatnak, de azoknak nincs több megállójuk belföldön. (De ott is lecserélték egy részüket Talentre.)

2010. máj. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Javítás: Szombathely-Szentgotthárd helyett Sopron-Szentgotthárd.
2010. máj. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!