Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mozdonyvezetőn kívűl megbünt...

A mozdonyvezetőn kívűl megbüntetnék azt is akinek átadta a vezetést? Ha baleset lenne?

Figyelt kérdés

Teszem fel,ha egy mozdonyvezető elvinne egy vasútbarát emberkét magával és nyiltpályán átengedné neki a vezetést,hogy vezessen egy kicsit és ő vezetné a mozdonyt 120-al,eddig oké,ha nem látta senki,de teszem fel,ha a vonat elé kerűlne egy ember és elgázolná az embert akkor úgy,hogy a srác vezette a mozdonyt,akkor nagyon nagy baj lenne gondolom,de milyen következmények?


Ha valakit elvisz egy vezér,akkor a vezért tolják le nagyon,az utasa semmit sem kap,max lezavarják a mozdonyról.

Ha átadná a vezér a barátjának a vezetést és ezt is megtudnák,gondolom akkor ki is rúgnák a vezért de a másik fél ekkor sem kapna semmit.

Gondolom én.

De,ha egy halálos kimenetelű gázolás lenne és kiderülne,hogy a mozdony elvitt egy srácot és ráadásul amikor a gázolás bekövetkezett,nem a mozdonyvezető vezetett hanem egy srác,gondolom mind a ketten kapnának büntetést ez esetben.

De valyon mit? Nagyon nagy baj lenne gondolom,mert úgyis azonnal ki tudnák vizsgálni az ügyet,ezt lehetetlen lenne eltitkolni.


Ezt azért kérdezem,mert régen mikor még lazaság volt a vasútnál ,volt egy mozdonyvezető barátom és néha elvitt,rövid időre vezethettem is két állomás közt de mikor még nem szóltak érte,jó vezetni akkor sem lehetett de nem szóltak,ha elvitt a mozdonyon egy ismerőst vagy családzagot a vezér és eszembe jutott,hogy mostanában annyi vonatgázolás van és ,ha a mai világban elvinne a mv egy embert már azért is megütné a bokáját de,ha még átadná a vezetést neki és lenne egy gázolás. Rossz belegondolni.


Ez esetben mi lenne?

Nem csak a vezért büntetnék meg?



2017. máj. 27. 20:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én konkrétan hallottam egy esetről, amikor állítólag egy ismerősöm vezette a vezérlőkocsit, akinek a mozdonyvezető rokona engedte át a vezetést.

Az útátjárónál át akart előttük slisszanni egy csapat cigány (lopott cuccal megpakolt kocsival), de nem volt szerencséjük, lefulladt a kocsi, mint meghaltak, akik a kocsiban voltak.

A mozdonyvezető ugye azonnal fékezett, de már hiába. Ha ő húzza a gázt, akkor is ugyanez lett volna a kimenet.

Mire a rendőrök kijöttek, a valójában vezető illető már hátul ült a többi utas között, és nem is derült ki.

2017. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!