Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mozdonyvezetőn kívűl megbünt...

A mozdonyvezetőn kívűl megbüntetnék azt is akinek átadta a vezetést? Ha baleset lenne?

Figyelt kérdés

Teszem fel,ha egy mozdonyvezető elvinne egy vasútbarát emberkét magával és nyiltpályán átengedné neki a vezetést,hogy vezessen egy kicsit és ő vezetné a mozdonyt 120-al,eddig oké,ha nem látta senki,de teszem fel,ha a vonat elé kerűlne egy ember és elgázolná az embert akkor úgy,hogy a srác vezette a mozdonyt,akkor nagyon nagy baj lenne gondolom,de milyen következmények?


Ha valakit elvisz egy vezér,akkor a vezért tolják le nagyon,az utasa semmit sem kap,max lezavarják a mozdonyról.

Ha átadná a vezér a barátjának a vezetést és ezt is megtudnák,gondolom akkor ki is rúgnák a vezért de a másik fél ekkor sem kapna semmit.

Gondolom én.

De,ha egy halálos kimenetelű gázolás lenne és kiderülne,hogy a mozdony elvitt egy srácot és ráadásul amikor a gázolás bekövetkezett,nem a mozdonyvezető vezetett hanem egy srác,gondolom mind a ketten kapnának büntetést ez esetben.

De valyon mit? Nagyon nagy baj lenne gondolom,mert úgyis azonnal ki tudnák vizsgálni az ügyet,ezt lehetetlen lenne eltitkolni.


Ezt azért kérdezem,mert régen mikor még lazaság volt a vasútnál ,volt egy mozdonyvezető barátom és néha elvitt,rövid időre vezethettem is két állomás közt de mikor még nem szóltak érte,jó vezetni akkor sem lehetett de nem szóltak,ha elvitt a mozdonyon egy ismerőst vagy családzagot a vezér és eszembe jutott,hogy mostanában annyi vonatgázolás van és ,ha a mai világban elvinne a mv egy embert már azért is megütné a bokáját de,ha még átadná a vezetést neki és lenne egy gázolás. Rossz belegondolni.


Ez esetben mi lenne?

Nem csak a vezért büntetnék meg?



2017. máj. 27. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg börtönbüntetést kapna a mozdonyvezető és a járművet ténylegesen vezető személy is ilyen esetben.
2017. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy jó buli, meg menő, de az nem jut eszetekbe, hogy van mögöttetek pár száz utas?
2017. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Mai világban ilyen már nincs. Lehet, hogy régen előfordult ismerőssel, de kizártnak tartom, hogy manapság csak úgy átadja a mozdonyvezető a vezetést egy laikusnak.


Amúgy meg, ha a vonat elgázol valakit, arról egészen biztosan nem a mozdony vezetője tehet. Nyilván lenne egy vizsgálat, és figyelembe fogják venni a vezetés átengedését, de attól, hogy egy laikus vezetett, még nem ő tehet a balesetről, így nehezen tudok elképzelni börtönbüntetést.

2017. máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

A mozdonyok és a biztosítóberendezések már annyira automatizáltak, hogy egy laikus sem tud balesetet okozni, ráadásul a hivatásos mozdonyvezető pedig ott ül a laikus mellett, és bármikor meghúzza a fékkart, ha bármi gond lenne. Valószínűleg gázoláskor a laikus már nem lenne ott, mire kijönnek helyszínelni, és senki nem tudná, hogy ő is ott ült.

Egyébként előfordul ilyen simán, tavaly is voltunk úgy, hogy a 7 és 9 éves gyerekeim ültek a vezérlőkocsi fülkéjében: húzkodták és nyomkodták a karokat a mv. instrukciói szerint, aszerint gyorsított, lassított a vonat, kvázi ők vezették, de hivatalosan nyilván akkor is a mv. vezetett, és persze a kalauzon, és rajtunk kívül senki sem tudott róla. A vasúttársaságot és a pontos helsyet direkt nem írom le, de részben Magyaroszágon történt.

2017. máj. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Annyival kiegészítem,hogy a mozdonybarátok akiknek szinte mindnek van mozdonyvezető ismerőse,szinte mind utazott már mozdonyon és tuti vezetett is ( ahogy írtam én is beletartozom) és ezek a mozdonybarátok nem laikusok hanem,ha nem lenne ott a vezér is el tudnának vezetni egy mozdonyt. Laikus lenne az akinek átadná a vezezést és azt sem tudná mi micsoda,meg hogy kellene vezetni,de mi mozdonyfanok értünk hozzá,nem laikusok vagyunk.


Én simán el tudnék vezetni egy szilt.


Ha áram alatt van,akkor:

Szellőző be,kontroller,sönt és már megy is.

Ahogy eléri a 120-at ,kontrollert nullába rakni,söntöt és figyelni,úgy kezelni tovább a kontrollert,hogy +-ba és - - ba,hogy tartsa a 120-as sebességet. Fázishatároknál három kapcsolót kell kapcsolni ki ,fázishatár után vissza be.

Fékezéskor,kontroller nullába és húzni a fékezőszelepet,de pedállal is oldani kell,és meg is álltunk.

Nem írok le mindent,mert van még ezeken kívűl egyéb amire figyelni kell,pl. éberségi berendezés,stb.


Ennyi,tehát a mozdonybarátok nem laikusok ,hanem értenek hozzá ,hidd el.

Az megint másik dolog,hogy senki nem utazhat mozdonyon mostmár,azelőtt sem lehetett,de nem szóltak érte. De mostmár nem. Vezetni meg főleg nem.

Ha vezetni akar,akkor legyen mozdonyvezető:)

2017. máj. 29. 22:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, lehet hivatalosan is utazni mozdonyon, kell hozzá kérni valami engedélyt.
2017. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen. Pl. akik riporterek és megmutatják az ország - világnak tévében,pl. fókusz mùsorban a mozdony kulisszatitkait,hogy milyen pl. menet közben egy mozdonyon utazni. Na ott a riporter mozdonyon utazik. Engedélyel. De csak nekik adnak engedélyt,csak ebből a célból.
2017. máj. 30. 17:14
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja igen,a riporter is csak úgy tudja megmutatni tévén keresztűl,hogy videokamerával veszi az utat fel.
2017. máj. 30. 17:17
 9/11 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

Bár ez egy 4 évvel ezelőtti hasonló kérdés.

2017. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor biztos van ilyen lehetőség is. Bár erről még nem hallottam,de akkor biztos van ilyen is. Én sem tudhatok mindent.
2017. jún. 1. 01:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!