Mi az "utazás megszakítás" fogalma Metró esetében?
Figyelt kérdés
Veszek jegyet, kezelem, lemegyek, felszállok és utána mondjuk egy rossz állomáson szállok le (kettővel a cél előtt), de nem lépek ki a váró területéről. Ez utazás megszakítás?
Szóval: Csak az számít utazás megszakításnak, ha el kell hagynom az állomás területét valami miatt (átszállás másik metróra, vagy ellenkező irányba)?
Amúgy mi a francért nem lehet definiálni, hogy a sok idióta fogalom mögött mit ért a kedves BKK és, hogy konkrétan melyik tömközl. eszközére vonatkozóan?
Először nem ártana beidézned azt, amiről beszélsz.
Ha átszállsz másik metróra, az nem megszakítás, mert lehetőséged sincs új jegyet érvényesíteni. Ha ellenkező irányba utazol ugyanazzal a jeggyel, az már szabálytalan. Ha elhagyod az állomást, az szintén megszakítás, hiszen a belépéshez új jegy szükséges. Nem a fogalmak idióták, hanem te nem vagy képes értelmezni a szabályokat. És persze még te vagy felháborodva, hogy a világ nem a te értelmi szintedhez idomul...
2017. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Nagyon egyszerű, ha elhagyod az állomást, akkor megszakítod az utazást. Van egy időbeli érvénytartama a jegynek, ami az érvényesítéstől számolódik, ha addig nem találkozol jegylyukasztóval, akkor arra mászkálsz a metró területén, amerre kedved van, kettőt oda, hármat vissza, négyet előre, hatot balra.
2017. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Utolsó, ez ebben a formában nem igaz. Visszafelé nem utazhatsz egyáltalán, márpedig ez kiderülhet akkor, ha a vonaton ellenőrzik a jegyeket. Amit ha ritkán is de szoktak.
2017. máj. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 eddiboy válasza:
Ha az állomást nem hagyod el, az nem megszakítás, csak visszafelé nem utazhatsz elvileg, de ezt ritkán ellenőrzik. Az egész rendszer amúgy elavult, tőlünk nyugatra mindenhol, de már keletre is a legtöbb helyen időalapú jegy van, ahol mindegy, hogy megszakítod-e az utazást, átszállsz-e, visszafelé utazol-e, csak benne legyél az időkeretben. Ehhez mindössze a piros mechanikus lyukasztókat kellett volna mind sárga elektronikusra cserélni, amit el is kezdtek a 90-es években, csak aztán leálltak vele, így maradt az elavult vonaljegy-rendszer, ami a 21. században már kuriózum.
2017. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Ez a visszafelé utazás jó kérdés. Ha valaki a Ferenciek terétől a Kálvin térre szeretne elmenni, de rossz irányba indul, és a Deák téren átszáll a kettesre, majd a Keletinél a négyesre, akkor nem kell új jegyet vennie. Viszont ha a Deák téren visszafordul, akkor kell?
Hogy lehet ellenőrizni, hogy a bejárat előtt érvényesített jeggyel melyik irányba indul?
2017. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Ez utazásmegszakításnak számít, de ha olyan az állomás, hogy nem kell felmenned ahhoz, hogy átszállj a másik irányba tartó metróra, akkor senki sem fogja észrevenni. Arra figyelj, hogy a jegyed 1 óráig érvényes!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!