Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Történhet bármi ebben az esetben?

Történhet bármi ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A kisfiammal utaztunk a BKV-n de mivel csak 2 éves és futottunk a busz után amin egy fiatal lány adta át a helyét így nem volt időm jegyet venni (a megállóba amúgy nem volt jegyautómata) mivel a gyereket nem hagyhattam egyedül vele meg a mozgó buszon esélytelen közlekedni. Az ellenőrnek jeleztem,hogy vennék nála jegyet és egy néni is mondta,hogy látta ahogy gyerekkel rohanva szállok a buszra de az ellenőr elkérte az adatokat. Rosszul jegyezte fel az adatokat (édesanyám és az én nevem keverte össze) de ezt csak futva láttam mikor aláírtam (csak egy vonallal mivel időm se volt az ordító gyerekkel mellettem).

A lakcím és a születési dátum egyezik. Így is érvényes ha bemutatom a bérletemet utólag? Mi történik ha nem tudok a megadott határidőn belül bemenni bemutatni?


A válaszokat köszönöm


2017. febr. 27. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Hìvd föl a BKV ügyfélszolgálatát, ott tudnak megfelelö felvila´gosítást adni
2017. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb lesz felhívni a BKK-t. Egyébként ha nem mutatod be 2 napon belül akkor egyszerűen ki kell fizetned az egész bünttést, 16000 forintot (vagy ha ezzel is késel, akkor 32500-at). Jegy vásárolható sok helyen, nem muszáj pont a busz érkezésekor megvenni és nem kötelező gyerekkel buszozni sem, de ha már buszozol legalább tisztességesen tedd.
2017. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint volt bérleted, csak nem volt nálad? Ezt miért nem mondtad az ellenőrnek? Utólag vettet nem fogadnak el bemutatáskor, látják, mikor vetted. A kisgyerek nem ment fel semmi alól. Én is szoktam gyerekkel utazni, ilyenkor gondoskodok előre jegyről, mert tudom, hogy vele körülményes.
2017. febr. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem előtte két perccel kell jegsy után kapálózni, hanem jegynek KELL lennie nálad.

Éjszakai járaton kívül ugyanis nem adnak jegyet az ellenőrök, max. jófejségől elengednek.


De itt, svájcban már küldenék is a 100frankos csekket, és eszedbe nem juthatna reklamálni.

2017. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!