Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A volán miért ilyen drága a...

A volán miért ilyen drága a bkv-hoz képest?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy a videkieknek katasztrófa a közlekedés. Sok vidéki a napi ingazasok miatt rengeteget kell költsön jegy vásárlására és ezt általában csak a faluja és a munkahelye között tudja kamatoztatni. Ezzel szemben egy budapesti átszámítva kb felé akkor költségből egész Budapestet betudja járni. Hamarabb, sokkal több mindent, jelentősen olcsóbban elér, úgy hogy még a fizetés is magasabb ott. Miért nem kapnak akkor a vidékiek több támogatást közlekedésre ? Kényszerből ingazhatok, a falum és a városom között ahol tanulok, rengeteg pénzt el vesz, ezzel szemben egy pestinek helyben van minden, és olcsóbb is :(

2017. febr. 26. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Viszont vidéken nincs dugó, nem kell fizetni a parkolásért. Vegyél autót vagy járj biciklivel.
2017. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

miből gondolod hogy olcsóbb a volánbusz?


a bkv-n 1 megálló is 350 forint(1 megálló akár 1-200m is lehet)

a volánbuszokra kilométer alapon kell jegyet vagy bérletet venni.

Ahoz hogy meghatározd melyik drágább a bkv vagy a volán, előbb megkéne határoznod hogy mennyibe kerül 10km utazás a bkv-n

És hidd el ha meghatároznád, sokkal drágábbra jön ki a bkv.

PL: a 10 ezer forintos bérletért lehet hogy csak napi pár kilométert utazol.

Vagy jegy esetén, el akarsz menni egy 10 kilométerre lévő cimre Pesten belül, akkor szinte biztos hogy 1-2 szer át kell szállnod.

Vagyis oda vissza tuti több lesz 1000 forintnál az utazási költséged.


A volán olcsobb, csak a BKV nál egyrészt sokan lógnak, és indokolatlanul sok díj kedvezmény van(nyugdíjas bérlet például)

2017. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A VOLÁN-nál, napi ingázás miatt nem kell rengeteget költeni jegyre.

Aki munkábajárás miatt ingázik, annak a munkáltatója megtéríti legalább a bérletár 86%-át.

A nappali-, illetve esti tagozatos tanuló és hallgató is, a lakóhelye és a tanintézmény székhelye között 90%-os kedvezménnyel válthat bérletet.

A levelező tagozatos tanuló és hallgató is, a lakóhelye és a tanintézmény székhelye között 50%-os kedvezménnyel válthat menetjegyet. De, levelezős, nem ingázik naponta oktatásra.

A bérlet használata és menetjegyváltás darabszáma nincs korlátozva, tehát az adott viszonylatban „magáncélra” is igénybe vehető.


Ha (mint írtad) tanulsz (azt nem írtad, de ha nem levelezős vagy), akkor bármely településen (akár többen is) te is válthatsz helyi tanuló-bérletet, mint bármely városban lakó, és azzal te is bejárhatod a várost.

Levelező tagozatos Budapesten sem, és máshol sem válthat kedvezményes bérletet, és nincs számára kedvezményes helyi jegy.


Vidéki nagyvárosban, ha csak alkalmanként utazik valaki és így nem érdemes bérletet vennie, akkor érdemes VOLÁN-busszal utaznia, mert olcsóbb a jegy, mint a helyi közlekedésben. VOLÁN-buszon 10 km-ig a jegyár 250 Ft. Egy helyi jegy Pécsett, Miskolcon, elővételben 300 Ft, buszvezetőnél 400 Ft. Szegeden, Debrecenben, ugyanezek 320 Ft, 400 Ft.

A VOLÁN- és helyi közlekedési megállók többnyire egybeesnek. Nagyforgalmú időszakban –munkába, iskolába utazás, hazautazás- „vonatként” sorjáznak a megállókban a VOLÁN-buszok. Ráadásul gyorsabbak is, mert míg egy helyi járat 5-ször, 6-szor megáll, a VOLÁN-osok 2-szer.


Egy szekszárdi tanuló is kesereghet, hogy a helyi bérletével mennyivel kevesebbet utazhat, mint egy budapesti, Budapesten. Dehát, nem szokása rendszeresen Budapesten utazgatni.

2017. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

másfelől kell megközelíteni..nagyon sok ember viszonylag kis területen, rengeteg turista, stb..


Budapest NAPONTA 60 milliárd forint adót fizet be a költségvetésbe..talán ez is számít..

2017. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen vicces is de Volán nem drágább, mint a BKV. Ha pl Budapesten A Moszkva térről a Budagyöngyéig BKV-val megyek, az 350 Ft, ha Volánnal: 250,-. Ha a bérletárakat nézzük: Pesten a teljes árú bérlet 9500 Szolnokon 7100. Igaz ugyan, hogy Pesten nagyságrendileg több vonal van mint Szolnokon, de az a szerencsétlen ember, aki naponta oda-vissza 3 szor átszáll, az ugyanúgy csak 4 viszonylatot használ Szolnokon is mint Pesten. És hidd el a budapestiek sem utazgatnak csak azért, hogy "kihasználják a bérletüket"
2017. febr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves 4-es! Ha Budapest napi 60 milliárdot fizetne be a költségvetésbe, akkor az éves szinten 21 900 milliárdot jelentene (365x60). Ehhez képest a teljes költségvetés bevétele 2016-ban 12 404 milliárd forint volt ( [link] Tehát Te szerinted, Budapest adja a tejes költségvetés több mint 176 százalékát (21 900 / 12 404)...
2017. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!