Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik nagyvárosban van...

Melyik nagyvárosban van ilyen? (Lent. )

Figyelt kérdés

Olyan,hogy a helyi járatos busz pl egy adott nap nem egész nap pl. 10-es viszonylatszámú járatot jár,hanem mondjuk jár egy 10-es fordulót aztán utána lehet 18-as viszonylatot jár utána lehet egy másikat de lehet a negyedik kanyar megint egy 10-es. Magyarul mondva pl a sofőr pl egy délutános műszakban 2-től éjjfélig mondjuk van 9 kanyarja és ahány kanyar annyi féle viszonylatszám. Gondolom értitek mit akarok kérdezni.


Hallottam,hogy van ilyen.

De arra lennék kíváncsi,hogy melyik városban van így?



2017. jan. 14. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Budapesten kívül talán még Miskolcon, Debrecenben, esetleg Szegeden jellemzőek az egyvonalas (vagy vonalcsoportos) fordák.

Szinte minden más városban az általad leírt rendszerrel találkozhatsz.

Tovább bonyolítja a rendszert, hogy gyakran a helyközi üzem buszai is beugranak 1-2 helyijáratos körre, de van példa a fordítottjára is.

2017. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1-es írja.

Salgótarjánban tuti ilyen rendszer van.

2017. jan. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legtöbb városban így működik, tekintve hogy nem mindig egyforma a kapacitás igény és így gazdaságosabban üzemeltethetőek a járatok.
2017. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Győrben is így működik, habár vannak szabályszerűségek (pl. ha egy busz 5-ösként megy ki a külvárosba, akkor megy egyet oda-vissza a 6-os vonalon, utána pedig 5-ösként vissza a belvárosba, mivel a 6-os átlós járat, és így nem kell üresen kimennie a busznak)
2017. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
láttam már sofőrnél menetlevelet (Debrecen), volt olyan hogy pl egyszer 23-as buszként tesz egy kört, utána meg mondjuk 15-ös, a lényeg hogy elvileg mindig más forgalomirányító helyre vannak beosztva, és az ottani buszok vonalain kell menniük, ami persze x időközönként változik
2017. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!