Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Támad a tél ezerrel és nagyon...

Támad a tél ezerrel és nagyon sok a balesest meg az elaladt autó is. Egendő hókotró van az elhárításra, vagy nem a gépek hanem. A pénz hiánya miatt van ez?

Figyelt kérdés
2017. jan. 13. 18:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést az írásbeli hibákért de mobilról írtam a kérdést.
2017. jan. 13. 18:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd a közútkezelőt, biztos kivágja magát valami bullshittel :D
2017. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A közútkezelő szokásos standard válasza:

"A télre felkészültünk.

Csak arra nem számítottunk, hogy ennyi hó fog esni." (2cm)

2017. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen leszarják, mind a közútkezelők, mind az emberek is akik az autókba ülnek.

Igazán hosszú ideig tartó nagy hómennyiségű tél nem volt vagy 15-20 éve. Egyszerűen már el is felejtették mi az a hó, elfelejtették a rutint a havas vezetéshez vagy a felszerelést havas időszakra. Mert minek, ha egyszer két hétig van valami fehér és vége is. Kb. így gondolkodnak.


Az még rendben lenne, hogy a kevesebb hó miatt kevésbé készülnek fel, a gond az hogy egyáltalán nem készülnek fel így egy szaros 2 centis havon is elsiklik a fél autóshálózat. Meg szerintem sokan kicsit túlzottan megbíznak az agyonreklámozott mindenen megtapadó téligumikban.

2017. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
61%
Biztos, hogy van köze annak is, hogy kevés a gép. De annak is, hogy a sofőröknek kevés a tapasztalata a hóval. És annak is, hogy még ebben a hóban is van, aki nyárigumival előmerészkedik.
2017. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Van vagy 20 centi hó max. Akkor mi ez a nagy pánik?????
2017. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk nem látom azt hogy bárki is pánikolna, maximum elégedetlenkednek a hó miatt.


Na meg ugye megint az van, mint bármikor máskor, az emberek szarnak bele és útnak indulnak. Tavaly is ez volt, előre szóltak, hetekig az volt a téma hogy mekkora hó lesz, ónos eső...azt is mindenki leszarta, aztán persze ment a sírás az árokból.


Vagy elég csak megnézni, legutóbb utaztam haza, szintén ónos eső volt, mégis azt láttuk hogy 10-ből 9 autó 130 felett száguldva követi 2 méterről (és akkor sokat mondtam) a másikat.


Vagy munkatársam mesélt egy tipikus esetet, busz sávba akart átsorolni hogy jobbra fordulhasson, elengedett 2 autót, a harmadik autós meg "a k..va anyád én nem engedlek be" hozzáállással nyomott egy kövér gázt és telibe bombázta az előtte pirosat kapó autót.


Ez jellemzi az autósok jelentős részét, inkább vállalják hogy összetörik az autójukat, meg mások autóját, csak nehogy már "alul maradjanak" a forgalomban.

2017. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:
A helyzet az, hogy az a hülye hó nem mindig pontosan oda esik, ahol a hókotró éppen tartózkodik. Szóval annak oda is kell jutnia a helyszínre, ami időbe telik. Amíg ez nem történik meg, addig bizony a hó ott marad és a figyelmetlen járművezetők könnyebben okoznak balesetet, ami könnyen feltartja a hókotrót, ami így később ér oda, ami miatt még több jármű kerülhet szorult helyzetbe... és így tovább...
2017. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve, mikor a hókotró van az árokban. Mert hihetetlen, de tök sima nyári gumival kiengedik néhányat, úgy mint a huzat. Azt hiszik a hátsó ikerkerék meg a négykerékhajtással az el fog menni akárhol.
2017. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!