Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért esik nehezére az emberek...

Miért esik nehezére az embereknek átadni a helyet?

Figyelt kérdés
A feleségem 2 hónap múlva szül, sűrűn jár orvoshoz, mivel nincs jogsija én pedig melózom, bkv-val megy. Egyértelműen látszik rajta, hogy gyereket vár, mégis, ha felszáll a buszra, villamosra, az emberek nem vesznek róla tudomást. Az a szomorú, hogy inkább az idősek adják át a helyet, a férfiak, a fiatalok inkább elfordulnak. Kihalt már a jómodor és az emberség teljesen?
2010. máj. 3. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ahogy írod...Manapság nem létezik udvariasság, természetesen elnézést kérek a kivételektől! Az idősek átadják a helyet, mert úgy lettek nevelve.
2010. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert nincs konkrétan megjelölve, kinek kell átadnia a helyét. Olyan ez, mint amikor suliban önkéntest keresnek pl felelésre. Nyilván senki nem akar, és mivel senki nincs konkrétan felszólítva, mindenki a másikra vár.


Budapest meg nagyváros, ott az emberek nem foglalkoznak egymással, ha mégnagyobb lesz, majd mégkevésbé. Ez megint egy általánosan megfigyelhető jelenség.


Háborogni meg nem igazán jogos miatt, pontosabban nem ilyen hangnemben, ami azt sugallja, hogy az alanyi jogon járna... Ugyebár az ilyen hozzállás, miszerint "a másik szenvedjen, mert neki kevésbé rossz, mint nekem" írtják a pl a jómodort.

2010. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én is voltam terhes,álltam végig.volt térdműtétem is akkor is álltam,a fiatalok is lehetnek fáradtak és nekik is lehet bármi bajuk.én meg az idöseket nem birom,akiknek arra van eszük h kifessék a szájukat és mogorván nézzenek.bocsánat!
2010. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy erre külön szabály kéne, kinek kell átadni a helyet. Engem az anyám még úgy nevelt, hogy az időseknek, kisgyerekeseknek, vakoknak, várandósoknak, és akit úgy látom, hogy rászorul, adjam át a helyem. Főleg Budapesten nincsenek olyan nagy távok, hogy akár azt a negyed órát valaki ne tudná állva eltölteni, míg egy várandós szédülhet, émelyeghet, a feleségemnek a lába fáj nagyon, ha meg rángat a busz, vagy hirtelen fékez, főleg veszélyes. Nem hiszem, hogy nekünk is feltétlenül ezt az embertelen, nemtörődöm és önző világot kéne követnünk, mint sok más nagyvárosban.
2010. máj. 3. 18:14
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Ki, és mire te megöregszel meg a feleséged, már fel is fogunk rugdosni az utcán benneteket!


egy fiatal.

2010. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mennyire sötét, primitív élőlény vagy te is. Remélem, hogy téged fognak felrúgdosni anyáddal együtt a hasonlóan gondolkodók.
2010. máj. 4. 12:49
 7/11 anonim válasza:

Én 18 évesen is felháborítónak tartom hogy egy ilyen alapvető gesztust nem képesek adni az idősebbeknek a fiatalok. Mindazonálltal a másik oldalról is kéne egy kis tolerancia. Példának okáért 72es trolin utaztam a barátnőmmel aki a kánikulában ájulásközelbe került hát gyorsan leültettem az egyetlen szabad helyre. Ezt látva egy idős "hölgyemény" a trolin átrohanva fröcsögő nyállal kezdett el ordibálni a lánnyal. Kicsit elpattant az agyam. De azért igyekszem mindig átadni a helyem az idősebbeknek vagy persze a várandós nőknek.

18/F

2010. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én sem töröm magam a kikent kifent, busz után sprintelőknek felállni, de szerintem azért ránézésre meg lehet állapítani simán, hogy ki az, aki jobban rászorul.
2010. máj. 4. 14:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Én át szoktam adni a helyem ha látom hgoy valaki terhes de ha a nyugdíjasok csúcsidőben ( fél kilenc elött) utaznak azoknak sose.


Amúgy egyszer sikerűl úgy leülnöm egy kerékre szerelt ülésen a 97E buszon hogy a térdemet bevertem hát nagyon nem volt kellemes érzés kinyújtani alig tudtam és akkor egész napos voltam azaz 11 órát melóztam. Egy öreg lány ott pampogott hog adjam át a helyem de én elkűldtem hogy most vertem be a térdem nem tudok felállni örülök majd ha le szállni tudok.

2010. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"Ez azért van, mert nincs konkrétan megjelölve, kinek kell átadnia a helyét." - Minden járművön vannak piktogrammal jelölt űlések. Ezeket kötelesség átadni.
2010. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!