Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen gyakran nézik a jegy...

Milyen gyakran nézik a jegy érvényességét, megfelelőségét?

Figyelt kérdés
nem lyukasztósra gondolok, hanem a rányomtatósra
2010. ápr. 19. 22:02
 1/9 toteszke válasza:
Én minden gépi kiadású, azaz nyomtatott menetjegynél ellenőriztem az útvonalat, érvényességet és kértem az esetleges kedvezményhez szükséges igazolványt. Mondjuk már nem vagyok jegyvizsgáló, de szívesen segítek, amennyiben tudok. ;)
2010. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Előző;

Ezek szerint valamikori ellenőr voltál?! Mégjobb!:))

Az unokatestvérem miatt kérdezem, mert előfordul, hogy szokott bliccelni. Én nagyon ellene vagyok az ilyen dolgoknak, más ingyen akar utazni, amíg a többiek fizetik rendesen a jegyet, bérletet. Azt mondta, hogy a lekezelt (nem lyukasztott, hanem rá(számot)nyomtatott) jegyet van mikor többször is felhasználja (2-3x).

A KÉRDÉS tehát, az ellenőrök milyen százalékban figyelik/nézik meg, hogy a rányomott szám úgymond aktuális-e?

Szegény uncsim volt mikor csinált magának adósságot blicc miatt, s hátha találok ezáltal is neki észérveket, h jobban megéri tisztességesen, mintsem gyanakodva, állandóan stresszelni...

2010. ápr. 19. 23:00
 3/9 anonim ***** válasza:

elég közeli ellenőrismerőseim vannak

mondjuk itt nem sorszámot nyomtatnak rá,hanem pontos dátumot,óra,perc másodperccel együtt,hogy mikor dugta be a készülékbe érvényesiteni...igy még azokat is kiszürik,akik csak akkor érvényesitették mikor meglátták az ellenőrt...


és igen,nézik mindig hogy mi van rányomtatva...

2010. ápr. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 toteszke válasza:
Én csak egy egyszerű vezető jegyvizsgáló voltam. Vannak ellenőrök is, ők piros karszalaggal járkálnak. Mindent átnéznek.
2010. ápr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 toteszke válasza:

8:37 vagyok.

Jelenleg nincs munkám, mivel átigazoltam mozdonyvezető gyakornoknak, de nem sikerült a tanfolyam. Ha utazok valahová vonattal, akkor mindig veszek jegyet, mert nem éri meg az a 6000 Ft. Ugyanis annyi a pótdíj utasleadási lap esetében. Erre jön még rá menetjegy hiánya miatt a jegy ára. Ha meg ellenőrök (fővizsgálók) vannak, akkor töviről hegyire mindent átnéznek, sőt még meg is kérdezik a vonatszemélyzetet, hogy történt-e valami rendkívüli esemény. Beírnak a jegyvizsgáló naplóba, szolgálati lapra. Elég komoly dolog. Lelkiismeretből igyekeztem mindig a lehető legjobban végezni munkámat. Szerettem csinálni, nagyon jó kollégáim voltak. A gyermekkori álmom, hogy mozdonyvezető lehessek. Ezen dolgoznék most, ha lenne rá lehetőségem.

Ha jegyekkel, jegyvizsgálattal kapcsolatban érdekel még valami, kérdezz, hátha tudok segíteni! ;)

2010. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)

Utolsónak; kitartás (az álmod mellett)!


Itt nem dátumolva van a jegy, hanem; kb. 13-14 jegyű szám van rajta.

Azzal mit csinálnak? Minden "jegyesnek" megnézik hogy ugyanaz, v. hogyan?

2010. ápr. 20. 15:20
 7/9 toteszke válasza:
Hirtelen nem tudom hova tenni ezt a 13-14 jegyű számot. Dátumnak lenni kellene rajta, már csak az érvényességi idő miatt. Gépi kiadású jegynél odaútban a jegy felső részére tollal vonatszámot felírja a jv, az utazás napját megjelöli. Ha menettérti jegy, akkor a jegy alsó részére írja ezeket.
2010. ápr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

értem, hogy miért nem érted

Azért mert én a kérdést a BUSZjegyre értettem.

És itt nálunk, vidéken (amint megnéztem a nálamlévő már jegykezelt jegyem - össz.2 van) nem dátum szerint van rajta az a hosszú szám, szerintem.

Szóval a kérdés az, hogy ha az uncsimnak, vagy akárkinek, aki a buszon jeggyel van (akár bliccelő, akár rendes utas) mindenkinek egyesével megnézik, hogy a szám megfelelő?? Mert ugyebár egy buszon csak egyféle lehet, nem?

2010. ápr. 21. 15:00
 9/9 toteszke válasza:
Gondolom, egy buszhoz egy olyan szám tartozik. Az alapján meg természetesen könnyű az azonosítás az ellenőrnek. Buszos jegyek tekintetében sajna nem vagyok otthonos, csak feltételezéseim vannak, mint most is.
2010. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!