Hogy értelmezzem ezeket a jegy/bérletfajtákat? (Bp. )
1.Átszállójegy (mit jelent?)
490 Ft
2.Metrószakaszjegy
260 Ft
-->ezt mikor használjuk?
3. Havi Budapest-bérlet tanulóknak
3 850 Ft -->ez mindenféle járműre használható korlátlanul?(buszok,metró,troli stb)
4.Havi Budapest-bérlet 9800Ft
(előnyomott) itt mi az h."előnyomott"? -->
A metrózással kapcsolatosan is lenne kérdésem:
A lyukasztás hogy/hol történik?
Erről sincs fogalmam mit jelent,szóval minden info jól jönne.Hol veszem meg a jegyet?
Ha tudom h. A helyről B helyre (egyik megállótól a másikig) akarok eljutni metróval,arra a vonalra kell jegyet venni?
Ha bérletem van akkor nem kell külön semmit csinálni-ugye?
Bocsánat ha ostobák a kérdések,de nemsokára Bp.re fogok költözni,egyáltalán nem ismerem ki magam ott,a közlekedéséről se tudok semmit:O
Tudom ha felkerülök,majd úgyis megtanulom ezeket,de azért inkább tájékozódom..
Tömegközlkedéssel kapcsolatban úgy általában sincs tapasztalatom:(
köszi ha segítetek..:)
na segítek én neked. átszállójegy ez az a cucc, hogy felszállsz 1 buszra, elmész vele valameddig, leszállsz, ott rögtön felszállsz egy másik buszra/villamosra/metróra, és a másik végét lyukasztod ki.
metrószakaszjegy : ezzel a metrón max 3 megállót utazhatsz.
a havi bp bérlet tanulóknak nem 850 hanem 3850 csak gondolom lemaradt. ez igen, akármelyik bkv járatra felülhetsz és utazhatsz vele ameddig csak jólesik. sőt budapesten belül a vonatokon is ingyen utazhatsz vele. pl zugló-vasutállomás(thökölyút)- nyugati, avagy kelenföld-déli meg ilyenek.
felnőtt bp bérlet ugyanez. az előnyomott az arra utalhat ,hogy bp-n a bérletet úgy adják, hogy odamész a pénztárnak és megkéred h x naptól adjon bérletet. ha ez a nap nem a mai nap, hanem holnapi, vagy 3 hónappal későbbi, ez elővételnek számít.
metrónál, minden bejáratnál van jegykezelő cucc, többnyire autómata is, de a beléptető ellenőröktől is lehet jegyet venni. természetesen ha bérleted van semmilyen jegy nem kell a metróra.
viszont a metróhálózaton belül ha sima vonaljeggyel utazol, akkor nem kell átszálláskor ujat lyukasztani, (nem is tudsz) mert ez igy jó a népnek. de csak a metrón belül érvényes ez. ha van valami kérdésed még ird meg nyugodtan :)
ja meg ez lemaradt, hogy a bérlettel mivel BKSZ (budapesti közlekedési szövetség) a volánbusz megjelölt járatain is utazhatsz pesten belül ezzel a bérlettel. (van a szélvédőn bksz feliratú-logós matrica)
illetve ha bp-ről elmennél vonattal vagy busszal, akkor ugye a pesti ingyenesség miatt, csak BKSZ kiegészitő jegyet kell kérned, ami olyan mintha az utolsó pesti állomástól vennéd a jegyedet.
1. Átszállójegy: 1szer átszállhatsz vele, 2 oldala van, azaz kétszer kezelhető (bármilyen közlekedési eszközön)1. lyukasztástól 90 percen belül kell megérkezned
2. Szakaszjegy: 3 megálló távolságra metróval. Ebben lehet átszállni is a vonalak között, pl. egyik vonalon 2 megálló, majd másikon még 1. 30 percig érvényes
3. Budapest bérlet: igen, minden eszközre érvényes, sőt Budapest határán belül HÉV, Máv és Volán járatokra is.
4. sajnos erre nem tudok válaszolni
Jegylyukasztás: a metró bejáratánál, de általában állnak is ott ellenőrök a lyukasztónál, úgyhogy szinte lehetetlen nem észrevenni:)
Jegy meg egy féle van (azaz nincs külön busz, metró, villamos stb., így a vonaljegyet bármilyen eszközön használhatod.
Pénztárak: a metrómegállókban szinte mindenhol tudsz venni bármilyen jegyet, bérletet, de egyéb fontos tömegkölekedési csomópontokon is vannak pénztárak.
További infokat itt találsz a jegyekkel kapcsolatban: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!