Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Havi távolsági bérlethez...

Havi távolsági bérlethez milyen arcképet fogadnak el?

Figyelt kérdés
Arcképes bérletet kell, hogy vegyek, de nincs egy 4x4 cm-es fotóm sem, ami pedig követelmény lenne. Elfogadják, ha itthon, a saját nyomtatómmal kinyomtatom a személyi igazolványomon szereplő képet vagy egy profi fotóstúdióba kell, hogy elmenjek és ott képet készítsenek rólam?

2016. jan. 2. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell fotóstúdióba menned, de a nyomtatódnak alkalmasnak kell lennie a jó minőségű nyomtatásra, fotópapírra.
2016. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is simán otthon nyomtattam magamról képet, kivágtam a fejemet egy másik képről, és 4*4 cm-ben nyomtattam ki.

Nem kell túlspirázni, én egy vacak félfényes fotópapírt és egy alsó-középkategóriás, tintasugaras nyomtatót használtam, és semmi kifogása nem volt ellene senkinek.

2016. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azta! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Akkor valószínűleg én is a fotópapíros megoldást választom. Semmi kedvem stúdióba futkosni. :)
2016. jan. 2. 22:25
 4/4 anonim ***** válasza:

semmi esetre se a személyiden levő képet nyomtasd ki, mert az egyrészt régi, másrészt szándékosan lerontott és mindenféle dolgok rá is lógnak az igazolványon, ezért nem hiszem, hogy el fogják fogadni.


ha csinálsz magadról vagy egy ismerőssel csináltatsz egy hasonló beállítású, szemből készült, vállkörül vágott képet, semleges (lehetőleg fehér) háttér előtt (hivatalos nevén ez az igazolványkép), akkor azzal nem lesz gondjuk.

nyomtatáskor figyelj oda a méretezésére, hogy pont, vagy legalább nagyjából akkora legyen, amekkora kell. ha jobban ki akarod használni a papírt, akkor nyomtass egy lapra többet egymás mellé (vagy tegyél mellé más képeket is), hogy minél kevesebb papírt pocsékolj el feleslegesen, mert különben jóval drágábbra jön ki az az egy képed.


ha találsz egy igazolványkép automatát (nagyobb városokban szokott lenni ilyen), az gyors és olcsó megoldás lehet, bár a minősége úgy tepasztaltam, nem a legjobb.


ha elmész egy fotósúdióba, akkor mindenképpen jobb minőséget kapsz, mert a fotós valószínűleg jobb minőségü eszközökkel dolgozik, mint te és remélhetőleg még ért is hozzá, hogy kell egy ilyen fotót bevilágítani, téged a megfelelő pózba beállítani. nem árt ha időnként készül az emberről egy pár jobb minőségű kép és nem utolsó sorban a fotósok ebből élnek, úgyhogy ezzel a nem olyan nagy összeggel nem árt őket támogatni néha.


én inkább elmegyek néhány évente fotóshoz, hogy legalább olyankor, normális kép készüljön rólam, minthogy egy vacak képet adjak le, aminek az elkészítésével otthon biztos többet szenvednék (kitalálni, hol és hogyan csináljam meg a fotót, fotópapírt venni, kitalálni, hogy kell a nyomtatóba tenni, hogy tuodm a papíron megfelelően elhelyezni, hogy tudom elérni, hogy olyan méretben nyomtassa ki, amiben én szeretném, újrapróbálni, ha nem sikerült, aztán kivagdosni a képeket), mint ameddig az tart, hogy megfésülködök és átmegyek a fotóshoz, aki megcsinálja helyettem és jelképes összegért megkapom a képeket kivágva, ha nem tetszik, akkor meg még reklamálhatok és újra is csinálja, nem nekem kell mindennel küzdeni.

2016. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!