Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szolnokon mennyi időre érvénye...

Szolnokon mennyi időre érvényesek a vonaljegyek a helyi buszokon, és lehet minden járaton a sofőrtől venni?

Figyelt kérdés
Nem voltam még Szolnokon, az elektronikus bankkártyás jegyrendszer is működik már minden járaton? Nincsenek vele gondok?

2015. dec. 1. 09:51
 1/1 anonim ***** válasza:

A jegykezeléstől számított 30 percig. Igen, ilyen szarrágók. Pedig van néhány járat, ahol több a teljes menetidő, mint 30 perc. Nem tudom mit gondolnak, majd 30 percente előremegy a sofőrhöz az utas, hogy adjon már mégegy jegyet?


Minden járaton lehet vásárolni a sofőrtől, csak ha lehet vagy pontosan számold ki az összeget, vagy kisebb címlettel (ne 10 vagy 20ezressel) fizess, hogy vissza is tudjon adni.


Mindig, minden járaton az első ajtónál kell felszállni (ez az előírás), máshogy nem is tudod a jegyed vagy az elektronikus kártyádat kezelni, mert csak ott van jegykezelő gép.


Minden buszon van az első ajtónál felszerelve érintős kártyaolvasó készülék, ez elsősorban az elektronikus (plasztik) bérlet érintésére lett kialakítva, amit előzetesen lehet csináltatni talán a belvárosi ügyfélközpontban T-CITY Városkártya néven. ( [link] )


A pay-pass vagy más technológiájú érintős debit- vagy creditkártya elfogadásáról nincsenek tapasztalataim, bár e videó szerint működnie kell: https://www.youtube.com/watch?v=iH4rEmjKNuQ de azért előbb kérdezd meg a sofőrt.

És a kapsolódó weboldalon ( [link] ) is ezt írják:

"A NETLOCK a szolnoki helyi járatokon is lehetővé tette az egyérintéses bankkártyával történő utazást a Magyar Telekom, a MasterCard és az OTP Bank együttműködésével. A megoldás az évek óta sikeresen működő T-City program, a CityPass rendszer mellé csatlakozik a sorba. Kívánjuk, hogy egyre több városban terjedjen el ez a kényelmes és igazán 21. századi fejlesztés!"


Ha jegyet váltasz, érdemes inkább előre venni, mert jóval "olcsóbb".


Szolnok helyi járati díjszabás

Érvényes: 2015. január 1-jétől


Elővételi menetjegy: 270 HUF

Autóbuszon vásárolt menetjegy: 350 HUF

Napijegy: 1.050 HUF

Kismama összvonalas, havi bérlet: 850 HUF

"A"-típusú összvonalas, havi bérlet: 4.700 HUF

Összvonalas heti bérlet: 2.000 HUF

Egyvonalas havi bérlet: 4.700 HUF

Egyvonalas kombinált, havi bérlet: 5.000 HUF

Vonalcsoportos havi bérlet: 5.800 HUF

Vonalcsoportos kombinált, havi bérlet: 6.100 HUF

Összvonalas havi bérlet: 6.800 HUF

Összvonalas kombinált, havi bérlet: 7.100 HUF

Tanuló havi bérlet: 2.900 HUF

Tanuló kombinált, havi bérlet: 3.200 HUF

Nyugdíjas havi bérlet: 2.600 HUF

Nyugdíjas, kombinált havi bérlet: 2.900 HUF

Arcképes igazolványt, nem igénylő, intézmények, gazdasági társaságok által vásárolható összvonalas havi bérlet: 8.900 HUF


Az összvonalasnál a "kombinált" azt jelzi, hogy felszállhatsz a nem helyi buszjáratokra is, de csak városhatártól városhatárig.


Ha bérletet vásárolsz, akkor előbb csináltatnod kell arcképes igazolványt a bérletpénztárban, amihez kell egy darab igazolványkép, lakcímkártya és 350 Ft. Azonnal elkészül.


>>Kis magán megjegyzés: Mint látható, eléggé drágák a jegyek/bérletek, viszonyítva ahhoz, hogy hány járaton mekkora távolságon lehet használni. Szóval lehet panaszkodni Budapesten a BKV-ra, ám ott nem kerül annyival többe a bérlet/vonaljegy, mint amennyivel több szolgáltatást nyújt, és amennyivel (sokkal) magasabbak ott az átlagkeresetek.<<



Vonalhálózati térkép: [link]

Menetrend: [link]

Valós idejű utastájékoztatás (GPS poz. alapján): [link]

2015. dec. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!